Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nankodavid

    csendes tag

    Üdv mindenkinek, teljes asztali gép megvásárlása előtt állok jelenleg monitorral együtt
    és az alábbi gépet sikerült összehoznom a Pcx-en. a teljes keret 220k amiben benne kéne lennie a szállításnak meg a kiegészítő olcsóbb garanciáknak(2500ft)

    A gép FullHD filmnézésre>1080p-ben legalább Low-Medium játékra>Szoftverfejlesztésre>Netezésre > egyéb általános felhasználásra lenne nagyjából ez lenne a prioritási sorrend.
    És legalább 4-5 évig nem nagyon akarnám fejlesztgetni tehát próbáltam minőségibb és tartósabb alkatrészeket válogatni ,hogy ne kelljen 3 év után cserélgetnem benne ha tönkremegy mert már lejárt a garancia.

    Eddig erre jutottam:

    CPU: i3-4360 36k
    - gondolkoztam i5-4440-en is de szerintem gtx750TI mellé feleslegesen nagy a teljesítménye
    MOBO: Asus H97M-E 22.8k
    -mindenképpen Asus kellene és ez tűnt a legminőségibbnek ennyiért és van 5.gen támogatása ha később bővíteném
    RAM: Corsair 1600Mhz cl9 2x4GB 23k
    -drága sajnos de ha játszani is akarok kelleni fog

    HDD: WD 1TB 64MB WD10EZEX 14.1k
    VGA: Asus GTX750 Ti 2GB DDR5 STRIX-OC-2GD5 48.5k
    -ennek találtam a hűtését a legjobbnak tehát bírná a tuningot is később

    Ház: DeepCool Tesseract SW Black 9.1k ez az egy néz ki valahogy ebben a kategóriában és duplaventis alapból.
    Tápegység: FSP 400W HEXA+ 10,6k

    ez így 167k szállítással mindennel együtt
    ehhez nézegettem monitorokat is és a Dell tűnik a legjobb választásnak (Fhd,ips,matt,minőségi,szemkímélő) ezek voltak a kritériumok mert sokat fogok gépen tanulni,programozni és játszani ,filmezni.
    ami a legolcsóbb lenne és méretben minőségben megfelelne:
    Dell P2214H Mall.hu-ról rendelném és ingyenes kiszállítással 49.500huf
    tehát összesen- 217k lenne így
    Sajnos a P2414H 59k nem fér bele a keretbe pedig szerintem filmezésnél nem lenne rossz h nagyobb kicsit.
    Ha esetleg ehhez tudtok egy konfigot összeállítani amivel még 220k-ba belefér szállítással , vagy ha jól van összeválogatva amit leírtam ,akkor az elég lenne-e arra amire használnám.
    Előre is köszönöm a válaszokat ,próbáltam részletesen írni mert elég nehezen tudok dönteni ilyen témában mert nekem ez most nem lenne kis pénz és maradandót szeretnék összehozni

    További szép napot.

Új hozzászólás Aktív témák