Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    No, már megint itt volnék. :DDD Hogy én soha nem jutok el a gépvásárlásig...
    Ugyanúgy proci+alaplap+ram. A magasabb árak miatt az Intel konfigot szeretném hanyagolni, most koncentráljunk csak az AMD-re. :) És mivel többféle hardverben vagyok bizonytalan, ezért ebben a totyikban érdeklődnék. Szóval...

    Legutóbb (a 3DSmax már nem kikötés, de minden más az volna), mikor itt jártam, egész kellemes konfigurációkat kaptam, de gondoltam azért megvárom azokat a bulldozereket. Szépen lassan el is lettek felejtve, az erre félretett összeget meg sajnos másra kellett költeni. Mindenesetre az AMD konfig számomra talán a legköltséghatékonyabb megoldásnak bizonyult, ezért is szeretnék ezen a területen tovább nézelődni. A linkelt hozzászólásban említett Phenom II X4 955 processzor viszont mostanság valamiért feleslegesen drága, legolcsóbban is 35ezer körül mozog... :U Nézegettem az olcsóbb termékeket, köztük találtam ennek a "nagytesóját", a Phenom II X4 965-öt, sok-sok ezressel olcsóbban... elvileg erősebb a proci. Most akkor ez hogy is van?

    Szóval, egyik kérdésem az volna, hogy amennyiben a 965-ös amd-t választanám, a fentebb linkelt hsz-ben javasolt alaplapba (MSI 760GM-P23) belemenne-e? Foglalat egyezik, csak valahol olvastam, hogy nem mindegy, milyen chipsettel rendelkezik a lap...

    Másik: itt jönne képbe egy bulldozer, nevezetesen az FX-6100. Nomármost, lestem az árgrafikont is, és ahogy elnézem, elég szépen zuhant az ára a megjelenés óta, mostanra meg talán már elérhető áron is kapható. 965-nél ~5 ezerrel drágább, és a teszteket elnézve nekem megérné a felárat. Viszont! A fenti alaplap kiszolgálja-e rendesen? Vagy tudtok mondani olyat, hasonló árkategóriában (max néhány ezerrel drágábban), ami biztos támogatja? (Vagy végül is tök mindegy a chipset? :DDD Áh, ehhez analfabéta vagyok...) 20-25ezres alaplapok nem igazán jöhetnek szóba, akkor már inkább a sokkal több wattot zabáló 965.

    Majd elfelejtettem... az MSI lapba meg ugyebár max 1333-as RAM megy, az FX-6100 pedig valami 18**-ast is támogat. Visszafogná-e a teljesítményt, ha mondjuk 1333-as ramokkal operálnék?

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz TGWH #5821 üzenetére

    Lehet, hogy elkerülte valami a figyelmemet, de visszaolvastam, és csak annyi jött le, hogy érkeznek az új processzorok valamikor tavasz vége/nyár eleje táján... O_o Mindenesetre utánaolvastam (persze a fele info kínai volt számomra) az érkező cuccosoknak, érdekes. Jó tudni, hogy már grafikus vezérlővel ellátott processzrook is vannak egy ideje, és ezek is egyre erősebbek lesznek... :D Bár számomra szerintem nem sokat jelentenek... mindenesetre kíváncsi leszek az áraikra. A megjelenés után a jelenlegi hardvereknél lehet árcsökkenésre számítani?

    Az Intel lejjebb vitte az árait? Az i7-2600 majd egy tízessel drágább, mint mikor ~fél éve néztem. Milyen intel procit tudsz az fx-6100 árában (max. ~35-36k), ami jobb is nála? (Vagy ez már másik topic? :D) A linkelt fentebb linkelt hozzászólásban leírtam mire kell; mivel esetenként játszanék olyan játékokkal is, amik kihasználnak/igényelnek 4 magot is, ezért ez is fontos szempont volna. Intelből csak az i5-2310-est láttam, ami értelmes, de az 9-10k-val drágább a bullnál.

    Amúgy ezek az IGP-vel rendelkező processzorok kiknek kedveznek pontosan? Ha valakinek van egy jobb VGA-ja alapból, akkor a beépített grafikus megjelenítőt értelemszerűen le kell tiltani, nem? Vagy mehet a kettő egyszerre? O_o Vagy ez lenne a 'Dual Graphics'? Bár nvidia kártyával karöltve gondolom ilyen lehetetlen...

    #Sabber: Én is néztem az i7-eseket aprón (kíváncsiságból), de azok hűtő nélkül kaphatóak, az meg gondolom plusz kiadás még (10-15-20k...?).

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz GribMate #5876 üzenetére

    Az i3-2120 nem csak két magos?

    "linkelt fentebb linkelt" - na, tudok én is...

    #Crias: Ha a jelenlegi árakat nézzük, szeretnék ram+cpu+alaplap kombinációval maximum 50-ezerből kijönni... A jelenlegieket meg eladnám, tehát olyan 25-30 ezres ráfizetéssel jó esetben talán meglennék. Igazán a phenom 965-öt szemeltem ki magamnak ~30 ezerért, a fentebb említett msi alaplappal, meg 4, vagy 6 giga ddr3 rammal, és akkor még bőven keretben vagyok.

    A bull mellett szólt a kevesebb fogyasztás, erőfölény, no meg hogy talán időtállóbb is valamivel (ki tudja mik jönnek még a jövőben). Erre pl. örömmel lecsapnék, kár, hogy jeges. :DDD Viszont ellene szól, hogy valószínűleg jobb chipsettel rendelkező, drágább alaplapot igényelne (erről esetleg valaki infot?), no meg már így is rohadt drága ez az egész, ezért a 36 ezres proci már nagyon... Az i5-ös megoldás viszont egész baráti - bár szintén: alaplap? A korábbi ajánlatban e mellé egy ASRock H61M volt írva, no de ez megint +5k az msi-hez képest. Egy olcsóbb inteles alaplappal nem férne össze? Lehet érdemes lenne várnom, és gyűjtenem még egy kicsit. :F

    Egyébként értelemszerűen használt (de még garis) proci is szóba jöhet, ahogy a RAM-ok is. Alaplapokban már kevésbé bízok ennyire...

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Crias #5911 üzenetére

    He?
    Az intellel nem jönnék ki 52,7k-ból, az fix, de ez már így is sok. Még a sima H61 alaplap is 14k legolcsóbban, ami támogatja az i5-2300-at, és belemegy minden egyéb kütyüm (pl. hangkártya). Bár igaz, többi gyártó lapjait még nem néztem...

    Fix 36k-t nem mondtam, csak hogy vész esetén még megérné nekem a felárat a 965-höz képest - de ehhez még több pénzt kéne valahonnan kiszorítanom "zsebpénzből" (nem az, olyat nem kapok :D). Közben rájöttem amúgy, hol kell nézni az alaplapoknak a támogatott procijainak listáját, és a korábban említett MSI-be elvileg max. 960T megy, 965-öt már nem találtam. Szóval ehhez is kéne találni egy másik lapot még, de gondolom azért nem sok ezerrel drágább...

    Proci: ~30k
    Alaplap: max. ~14k
    RAM: ~6k
    Így ~50k... Van fix 26k-m, HA sikerül eladnom a jelenlegieket 24k-ért, akkor jó vagyok. De ez is kétséges, 2 éves hardverek (aztán úgy néz ki procihűtőt is kell vennem erre... ha marad). Ennyiből meg akárhogy is nézem, max. RAM nélkül jönnék ki. De akkor még mindig nincs működő gép... :DDD Ezért írtam, hogy lehet várnom kéne még egy kicsit, és gyűjteni, majd jobb hardverre beruházni, amivel már aztán tényleg sok évig elleszek.

    "De ha csak játszol..." - "Videóvágáshoz (Vegas, többnyire), AfterEffects, 3DSMax (már nem aktuális, változtak a tervek), grafikai munkákhoz, aztán játékhoz milyen összeállítást javasolnátok?"
    Nem olvastad el a fent linkelt hozzászólásom, mi? :DDD Meg írtam is, hogy tervben van olyan játék, ami kihasznál, vagy igényel is négy magot, többek között ezért is néztem ilyet. Szó se róla amúgy, jó amit írsz tényleg, de arra még gyűjtenem kell.

    Ez az i3 is ezzel a HyperThreading technológiával megy? (Akár az "újabb" p4-esek, 1 mag, 2 szál... másik gépben pár nappal ezelőttig olyan volt, aztán megdöglött.) A fentebb leírt műveletekhez optimálisabb volna egy hasonló áron kapható phenom 965-nél? Mondjuk a fele annyi fogyasztás se mindegy. Csak megint az alaplap ára...

    [Amúgy nem csúszott már el a beszélgetés a "milyen procit vegyek" típusúak közé? :DDD ]

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz Crias #5927 üzenetére

    Meggyőztél, várok még egy kicsit, és i5 lesz. :R Illetve még az utolsó konfig megfontolandó... még eldöntöm.
    Köszi az utánanézést, és bocsi a sok értetlenkedésért. Kissé bonyolult, meg körülményes személy vagyok, és még ritkán adok ki tízezreket "szórakozási cikkért" (bár ez esetben a tanulmányaim miatt is kéne), de ha már igen, akkor az legyen a lehető legjobb ár/érték arányban, és nem utolsó sorban legyen is rá keret. :)) Durva ám, hogy 2,5 év alatt mennyire elhúzott a technológia... mindig lemaradok.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Sziasztok!

    Nem igazán van időm komolyabban utánanézni a témának, ezért gyors segítségetekre lenne szükségem!
    Teljesen tök nulláról szeretnék összeállítani egy olcsó gépet, legalább két használható maggal. A fő cél, hogy kiiktassam az 1 méterre tőlem bömbölő őskövület P4-es gép roncsait, mert még a fejhallgatóba is behallatszik... Monitor, egér, bill, optikai meghajtó van, ezeken kívül minden kellene, még winyó is (legalább 240 gb - ennyi van most, 2x120), és persze ház is, valami olcsóbb, de normálisan szellőztethető. Brutális ez a hang, aludni se lehet mellette, mikor bátyám gépezik... iiirrrrgalmatlan.

    Tehát a lényeg, hogy minél olcsóbban egy mindennapi használatra megfelelő pc-t kéne összeverbuválni, akár használt (megbízható forrásokból) termékekkel is. Videókari sem fontos, elég egy integrált prociba vagy alaplapba, a jelenlegi Asus 9550 GE-nél tuti jobb már minden... Mi a legolcsóbb megoldás, vagy milyen kategóriában nézzek? Intel, AMD, olymindegy, csak valami mentsen meg... Nem tudom mennyit szánnék rá, lövésem sincs, hogy ma mennyiből lehet kihozni egy ilyen gépet.

    Előre is köszi, remélem kapok valami támpontot.

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    Üdv,

    Majdnem nulláról szeretnék egy gépet összerakni, mert az őskövület laptopom kiidegel, oszt hazajöttem Külföldiából és nincs szívem húgomtól visszabitorolni a régi alkatrészeket a PC-mhez.

    Ami van: VGA, táp, hdd, SSD (ha tudom használni a laptopét). Egy GTX970 köré építenék gépet, játékra, single/multi, amit még kifacsarok belőle. Lehet évekig még elleszek vele, de lehet váltanék később. Sőt... Igen.. váltanék.

    Amire szükség volna igazából: egy jól szellőző, költséghatékony ház, plusz noctua ventik, alaplap, proci, ram. Monitornak egyelőre fullHd TV van. Igazából nem vagyok elkötelezett egy márka iránt sem, ami fontos, hogy nem akarom eladni a vesémet azért (lesz amennyi lesz) meg igazából a régi konfigommal (adatlapomon) is tök jól elvoltam, de ha később váltanék grafikus magot, nem tudom miben volna érdemes gondolkodnom. Olcsó semmiképp sem lesz, haha. Ja, és mindent újat szeretnék, a használt dolgoktól megesz a fene most már. Szeretem tudni hogy mikor, hol és hogyan megy tönkre valami, amire pénzt kiadok. Keret mondjuk 50-100ezerig, nagyon el vagyok veszve már a hardverekkel..

    Erősen szemezek az AMD procikkal* ;]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

  • Archanon

    őstag

    válasz SyMbioTe #147459 üzenetére

    Szia, köszi!

    Ház hűtésére gondoltam, de mondom, nagyon le vagyok maradva. Anno egy nagyon nem jól szellőző házba kellett ami csinál egy kis légmozgást... De ha nem kell, egye fene, csak jobban járok!

    A fenti konfignál az alaplap bizton elegendő a 6 magos proci alá, nem akarna széjjel melegedni? Nézegettem már a Ryzen 2600-at es ilyen 40-45ezres alaplapokat ajánlanak hozzá..

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák