Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TGWH

    őstag

    válasz Archanon #5819 üzenetére

    Pont ezt beszéltük lejjebb, az intel is lejjebb vitte az árait, úgy hogy ugyan abban az árban jobb intelt kapsz, mint fx-6100-ast, ami egyébként nem rossz :D ráadásul ram-ból is bele mehetne az olcsóbb.

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • GribMate

    aktív tag

    válasz Archanon #5874 üzenetére

    "Bár számomra szerintem nem sokat jelentenek..."
    Majd... :K

    "Az Intel lejjebb vitte az árait? Az i7-2600 majd egy tízessel drágább, mint mikor ~fél éve néztem."
    Mert fél éve még nem annyi volt az árfolyam drága hazánkban mit mostanság / nemrég. És a kereskedők az emelést mindig atomóra pontossággal megteszik, de a csökkentést valahogy nem siettetik.

    "Milyen intel procit tudsz az fx-6100 árában (max. ~35-36k), ami jobb is nála?"
    Mondjuk Core i3-2120, még kicsit olcsóbb is, de kevesebbet eszik, stb. Játékok terén jobb, de legalább egyforma, néhány egyéb feladatra viszont az 6100 lenne ajánlott a hatékonyabb többszálúsága miatt. Ha használt proci is szóba jöhet akkor egyértelműen Core i5-23x0 - ő már abszolút nyertes.

    "Amúgy ezek az IGP-vel rendelkező processzorok kiknek kedveznek pontosan?"
    Annak akinek elég a teljesítményük - többen vannak, mint elsőre hinnéd. Később pedig egyre több minden használja majd ki az APU-k képességeit.

    "Vagy mehet a kettő egyszerre?"
    Mehet.

    "Vagy ez lenne a 'Dual Graphics'?"
    Intelnél nincs ilyen (ettől függetlenül meghajthat az IGP egy másik monitort - én pl. majd így tervezem a dolgokat... :B).
    Az AMD-nél igen, de csak bizonyos felállásban működik.

    "...de azok hűtő nélkül kaphatóak, az meg gondolom plusz kiadás még (10-15-20k...?)"
    Ha nem tuningolod akkor 3-7k maximum.

    [ Szerkesztve ]

  • Crias

    senior tag

    válasz Archanon #5874 üzenetére

    A Bullban nincs grafikus mag viszont a Trinity-ben már lesz ott van Dual-Graphic de csak a Turks magos vga-kat lehet dualba kötni ez a 6570/6670-es vga-kat jelenti, majd elvileg a Trinity utodja a Kaveri már jobb vga-kat is dualba tud kapcsolni.
    Az IGP-vel rendelkező procik az alacsony felbontású monitorral rendelkező embereknek ajánlott akik játszanának is, és nem akarják cserélni rövid időn belül a monitort, és a Trinity érkeztével már elég jó teljesítményt is nyújtanak (1600x900 alatt tuti vétel lesz de ezen a felbontáson is el lehet majd vele játszadozni). Az intel féle igp elég gyatra azzal tényleg csak netezni lehet bár kis felbontáson azzal is lehet játszani.

    Amúgy én a helyedben vennék apróról oem-es procit (nem tudom már ki linkelte be), 34k körül megkapod az i5-öt meg veszel hozzá valami jobb hűtő-t ~2k-ért mondjuk egy AC-t nem túl acélos de a gyárinál így is jobb lesz.
    Ja és ezek nem használtak, hanem elvileg újak 1 év garival!!!

    Vagy megvárod hogy az AMD mit újít be, de sztem az Ivy-ra felesleges várni csak "hotfix" lesz, procierőben nem sokat fog javulni, ők is az igp-re próbálnak meg rágyúrni több kevesebb sikerrel.

    GribMate
    Mondjuk az i3-ommal a 4100 van egy szinten vagyis kicsit alatta a, 6100 meg össze vissza teljesít hol jobb hol rosszabb mind az i3-omnál mind a kistesónál viszont elviekben erősebb és nagyobb tuningpotenciál van benne, meg ugye erősebb vga-kat hajt ki.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • TGWH

    őstag

    válasz Archanon #5874 üzenetére

    GribMate már megválaszolta. Viszont hallottam tőle pár újdonságot, amit meg is érdeklődnék :D
    Jönnek, és kapnak egy árcédulát. Mivel sok jön, így biztos találsz magadnak valamit. Csökken pár hónap alatt valamennyit az ár, attól függ hogy lövik be, ha sokan veszik mert olcsó, lehet még emelnek is.

    Drágább mint fél éve, viszont olcsóbb, mint negyed éve :D így értettem a csökkenést.
    A bullal az a baj, hogy gyakorlatilag ilyen árral minden jobb nála...

    Két nvidia kártya képes úgy együttműködni, hogy az egyik számolja a physix-et, ha jól tudom. Lehetnek eltérő típusúak is.

    GribMate.
    A mehet kettő egyszerre kérdés engem is érdekelne.
    IGP hogy hajthat meg egy másik monitort? Teszem azt, olyat lehet, hogy én játszom, más valaki meg filmet néz ugyan arról a gépről a tv-n? AMD tud ilyet, de neki erősebb az igp-je is, ez tuti. Intelnél mik a lehetőségek?
    Rengeteget gondolkodtam rajta, hisz androidos telót, tv-t, gépet és monitort is tervezek venni. Azaz minden régit le kellene cserélni :D Talán még valami androidos lejátszó kellene a tv-hez, vagy nem tudom... külső hdd-ről filmnézés ugye korlátozva van, nem mindent játszana le a tv (árban maradjunk 80 ezer környékén :D ).
    Szóval hogy működne, ha netán gépet nem akarnám bekapcsolni filmnézéshez? Bár végül is amilyen keveset enne, meg lehetne próbálni... Nem igazán tudom :D Milyen gép kellene ehhez nekem?

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • Crias

    senior tag

    válasz Archanon #5885 üzenetére

    nehogy ph2-t vegyél már...
    azt mondtad hogy van fix 36k-d az fx6100-ra a procira, na itt van az i5-ös 34k-ért + 2k-ért egy AC procihűtő ez pont 36k.
    kingmax 4GB ram 5700, ezzel így 41,7k, ez amd-ből sem lesz olcsóbb vagy tényleg veszel ph2-t, ehhez a legolcsóbb lap 11,5k körül van tehát összesen akkor ez 52,7k.
    De ha csak játszol és nem kell a 4 mag, elég a 2 mag/4 szál is akkor vegyél i3-at 6850-ig kihajt minden videokártyát, a ph2 se erősebb, a különbözetből meg vehetsz normálisabb alaplapot mondjuk egy Asrock h61 u3/s3, ez így összesen kijön 49,2k-ból.
    És így még megmarad a fejleszthetőség is.

    Azt még kiemelném hogy igen 2 magos az i3-om de 4 szálon képes dolgozni a szálak kb a valós magok 50%-át is képesek hozni némely alkalmazásoknál, de nem az a lényeg hogy hány magos hanem hogy hogy teljesít...

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • Crias

    senior tag

    válasz Archanon #5921 üzenetére

    Legszívesebben kitöröltem volna de ha már ennyit keresgéltem neked akkor nem törlöm ki:

    De átcsúszott, mellesleg ezt hogy akartad 50k-ból megúszni ha nem kötsz kompromisszumokat?
    De tényleg akkor a ph2 válalható megoldás lehet.
    Amúgy tételesen leírtam hogy mi mennyibe kerül ezek így is elég olcsók, de megpróbálom újra:
    Lap: h61de/s3 12k, igaz itt nincs usb3 viszont ATX-es
    Proci + hütő: fent linkeltem 36k
    Ram: 5,7k
    Ez 54k, Ennél olcsóbban csak gyengébb procival jön ki.
    De még mindig nem ismerem hogy milyen cuccaid vannak...

    A videovágás miatt ajánlott lenne a 4 mag... mivel úgy látom nem hobbi szinten csak hébe hóba csinálod, viszont a phenomok se olcsóbbak az általam bemásoltaknál.
    a ph2 X4 965 ~29k, a ph2 X4 960T ami talán 6 magosítható az pedig ~31-32k körül mozog
    tahát cirka 32K-ért egy x6 1100T BE képességű processzort kaphatsz ha szerencséd van, viszont ezekre ugyanúgy kell hűtő mert az amit adnak hozzá az finoman szólva se jó.
    Tehát megint ott vagy hogy jó esetben 35-36k csak a proci... Hozzá egy értelmes atx-es lap (csak am3 jöhet szóba) 14-15k és akkor a ram még sehol de már túlléptük a keretet.
    De így belegondolva MOST talán ez a 960T lenne a legjobb választás neked.

    De igen várnod kellene kicsit hogy jöjjön össze kicsit több pénz mert 50k-ból nekem sehogy se jön ki értelmes 4 magos gép...

    Várj csak van még 1 ötletem:
    Alaplap ASROCK A75 Pro4 20,5k
    Processzor AMD Athlon II X4 651K 3.00GHz FM1 BOX ~23k
    Memória KINGMAX 8192MB DDR3 1333MHz KIT ~11k

    Ez optimális lenne, ez egy IGP nélküli Llano jóárasítva (a legerősebb Llanoból) 4 maggal szorzózármentes, jó lap, minden új bolti ár. Az optimális a 8GB Ram de elsőre vehetsz bele 4-et aztán majd ha összejön veszel bele még 4-et.

    Mellesleg most így utána néztem ennek a procinak is, hát pont videovágásban nem olyan jó, bár ha figyelembe vesszük az ár/érték arányt akkor annyira nem teljesít rosszul, (A8-3870K-t figyeld). Viszont ami érdekes hogy ez a teszt alapján pont a Sony Vegas az ami jól kihasználja a HT-t, ezért mégiscsak megfontolandó lehet az i3 ha most kell a gép, de ha tudsz várni és gyűjteni kicsit az i5-re akkor az lesz a legjobb megoldás vagy a 6 magosítható phenom.
    De ez már nagyon túl van tárgyalva.

    [ Szerkesztve ]

    Crias

  • membrandj

    nagyúr

    válasz Archanon #51506 üzenetére

    Chieftec CTG-400-80P táp 36 hó gar.
    Gigabyte B85M-D3H alaplap 36 hó gar.
    Intel Pentium G3220 processzor 36 hó gar.
    Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 36 hó gar.
    M-Tech FM12A-BK BLUE számítógép ház 12 hó gar.
    Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
    ~68k

    ODD, ha kell~4-5k. Csak satás lesz jó, ez igaz a hdd-re is.

    Vagy ha kevés helyen is elfértek, akkor hdd-t helyett egy 120GB ssd, úgy ~ 8k-val lenne drágább, de mivel az ssd-ben nincs mozgó alkatrész, ezért még halkabb lenne.

    Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

  • válasz Archanon #147453 üzenetére


    (#147453) Archanon
    Szia!

    Nagyjából ugyanezt tudom javasolni, mint az előző hsz.-emben:

    Alaplap: Asrock B450M Pro4 ~24k
    CPU: Ryzen 5 2600 ~40k
    Ram: 2*8Gb G.Skill Aegis 3000Mhz ~25k
    +Ház: Fractal Design Focus G ~15k
    Össz: ~104k

    Noctua venti alatt proci hűtőre vagy ház hűtőre gondolsz? Csak azért, mert mindegyik drága ÉS felesleges ide. :D
    Olcsóbban Alpenföhn Ben Nevis Advanced, SilentiumPC Fera3, Hyper 212X, Deepcool Gammaxx GT / TGA

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Archanon #147462 üzenetére

    Egyáltalán nem szükséges 40-45k-s alaplap hozzá!
    Aki ilyet ajánl neked, azt a jövőben messzire kerüld el.. Ha jobb lapot szeretnél, akkor MSI B450M Mortar vagy Mortar MAX, és ezekkel 8 magos procit is kiszolgálhatsz vígan.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák