Új hozzászólás Aktív témák

  • Archanon

    őstag

    No, már megint itt volnék. :DDD Hogy én soha nem jutok el a gépvásárlásig...
    Ugyanúgy proci+alaplap+ram. A magasabb árak miatt az Intel konfigot szeretném hanyagolni, most koncentráljunk csak az AMD-re. :) És mivel többféle hardverben vagyok bizonytalan, ezért ebben a totyikban érdeklődnék. Szóval...

    Legutóbb (a 3DSmax már nem kikötés, de minden más az volna), mikor itt jártam, egész kellemes konfigurációkat kaptam, de gondoltam azért megvárom azokat a bulldozereket. Szépen lassan el is lettek felejtve, az erre félretett összeget meg sajnos másra kellett költeni. Mindenesetre az AMD konfig számomra talán a legköltséghatékonyabb megoldásnak bizonyult, ezért is szeretnék ezen a területen tovább nézelődni. A linkelt hozzászólásban említett Phenom II X4 955 processzor viszont mostanság valamiért feleslegesen drága, legolcsóbban is 35ezer körül mozog... :U Nézegettem az olcsóbb termékeket, köztük találtam ennek a "nagytesóját", a Phenom II X4 965-öt, sok-sok ezressel olcsóbban... elvileg erősebb a proci. Most akkor ez hogy is van?

    Szóval, egyik kérdésem az volna, hogy amennyiben a 965-ös amd-t választanám, a fentebb linkelt hsz-ben javasolt alaplapba (MSI 760GM-P23) belemenne-e? Foglalat egyezik, csak valahol olvastam, hogy nem mindegy, milyen chipsettel rendelkezik a lap...

    Másik: itt jönne képbe egy bulldozer, nevezetesen az FX-6100. Nomármost, lestem az árgrafikont is, és ahogy elnézem, elég szépen zuhant az ára a megjelenés óta, mostanra meg talán már elérhető áron is kapható. 965-nél ~5 ezerrel drágább, és a teszteket elnézve nekem megérné a felárat. Viszont! A fenti alaplap kiszolgálja-e rendesen? Vagy tudtok mondani olyat, hasonló árkategóriában (max néhány ezerrel drágábban), ami biztos támogatja? (Vagy végül is tök mindegy a chipset? :DDD Áh, ehhez analfabéta vagyok...) 20-25ezres alaplapok nem igazán jöhetnek szóba, akkor már inkább a sokkal több wattot zabáló 965.

    Majd elfelejtettem... az MSI lapba meg ugyebár max 1333-as RAM megy, az FX-6100 pedig valami 18**-ast is támogat. Visszafogná-e a teljesítményt, ha mondjuk 1333-as ramokkal operálnék?

    [ Szerkesztve ]

    Guild Wars 2: Archanon.6039 ||| http://myanimelist.net/animelist/Archanon ||| ~Dango, dango, dango, dango; dango daikazoku...~ ||| El. Psy. Congroo. ||| Whohhehhje. /,,/, (⌐■_■)

Új hozzászólás Aktív témák