Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • D347HBR1NG3R

    tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősöm szeretne gépet venni, kb. 200 k HUF-ért otthoni felhasználásra (semmi játék, semmi nagy erőforrás igényű program. Annyit szeretne, hogy amennyire lehetséges időtálló legyen, ne kelljen rá egy jó darabig költeni.
    Kinézett egy konfigot az egyik webshopban, de a reklámot elkerülve nem linket adnék hozzá hanem leírnám, h mi van benne.

    Cpu: Intel core i7-6700
    Alaplap: Asus H110M-A M.2
    Memória: 16 GB DDR4 2133
    Háttértár: 250 GB Samsung 750 SSD
    24x samsung DVD-író
    ház + táp: BitFenix Neos ház, Corsair VS450

    Nem vagyok már túlságosan tisztában az árakkal, ezért tőletek mint hozzáértőktől kérdezném, hogy ez ár-érték arányban megfelelő-e, vagy érdemes lenne a keretből valami más konfigot összerakni?

    A válaszokat előre is köszönöm! :R

    Jaffa jokes???

  • D347HBR1NG3R

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni gép vásárláshoz:

    1. Mire fogod használni a gépet? Grafikai munkák (Photoshop, Illustrator, InDesign)
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani? Nem rendelkezem olyannal.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? Csak a gép. Monitor és mindegy egyéb periféria van.
    4. Mennyi a kereted rá? Ha lehet szorítsuk inkább lefelé de maximum 300k
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    1920*1080, nem játszom, D-Sub, DVI-D

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nem/nincs

    Köszi előre is! :R

    Jaffa jokes???

  • D347HBR1NG3R

    tag

    Sziasztok!

    Két gép összeállításához is szeretném szakértő segítségeteket kérni:

    1. gép:


    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? AutoCad 2020
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Nincs semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Gépházra és annak tartalmára, billentyűzet, egér van.
    4. Mennyi a kereted rá?

    Keret van, de szeretném azért a költségeket minimalizálni, mivel a használni kívánt szoftver elég nagy erőforrás igényű, egyébként sem lesz olcsó, azzal tisztában vagyok.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    Monitort később veszek, azt majd a géphez igazítom.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intel procit szeretnék.

    2.gép:


    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Irodai felhasználás, Office, Internet (gyakran előfordul, hogy egyszerre 3 böngésző lesz megnyitva több-több lapfüllel. Szeretném, ha valamennyire időtálló hardver lenne (már amennyiben ez a kitétel értelmezhető ebben a kérdéskörben).
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

    Nincs semmi
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

    Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér van.
    4. Mennyi a kereted rá?

    Nincs konkrét összeghatár, de kérlek ne rugaszkodjunk el nagyon az első pontban leírtakhoz képest.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    Kvázi irreleváns, dedikált videókártyára sincs szükség.
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Intel procit szeretnék.

    Köszönöm szépen a segítséget! :R

    Jaffa jokes???

  • D347HBR1NG3R

    tag

    válasz palfitom #150830 üzenetére

    Azért így írtam, mert nem akartam feltétlenül, hogy a pénz határolja be a dolgokat, hanem a legjobb ár-érték arányt találjuk meg a felhasználási módokat figyelembe véve. Írok két összeget, de ettől eltérhetünk, ha szükség van rá.
    Gép1: ~350 kHUF
    Gép2: ~200 kHUF

    De nem vagyok biztos abban, hogy pl az első gépre ez elég, hogy elérjük az AutoCad recommended sysreq-et. Ha igen az csak jó. :B
    A másodiknál meg lehet, hogy kevesebb is elég?
    Bocs, ha nagyon vak dolgokat írok, de nagyon nem vagyok már benne a témában.

    Jaffa jokes???

  • D347HBR1NG3R

    tag

    válasz palfitom #150834 üzenetére

    Értem, és elnézést még egyszer a pontatlan megfogalmazás miatt. :B
    Köszönöm szépen a segítséged! :R

    Jaffa jokes???

  • D347HBR1NG3R

    tag

    Sziasztok!

    Az alábbiakban kérném segítségeteket:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? is-is
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Perifériák megvannak, Sapphire Radeon RX470 van, azt nem is szeretném cserélni, HDD, SSD van
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház, táp, alaplap, processzor, memória
    4. Mennyi a kereted rá? 150 k HUF-ot gondoltam, bízva abban, hogy ezt a VGA-t ennyi ráfordítással ki tudom hajtani, de ha szükséges mehetünk feljebb is (ha kevesebből kijön az sem baj :)) )
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Ryzen vonalon mozognék, elképzelésem szerint


    Köszi előre is! :R

    Jaffa jokes???

  • D347HBR1NG3R

    tag

    Sziasztok!

    Egyik ismerősömnek ilyen elképzelése van:

    Zalman N5 MF fekete ház
    Zalman ZM600-LXII 600 W táp
    ASUS PRIME B550M-K alaplap
    AMD Ryzen 5 3500X processzor
    G.Skill Aegis 2x8GB DDR4 3000 MHz F4-3000C16D-16GISB memória
    Kingston 500 GBM.2 NVMe 2280 A2000 (SA2000M8/500G) SSD
    ASUS GeForce GTX 1660 GB videókártya (PH-GTX1660-O6G)

    Állítása szerint ezt kb. 260k-ért tudná összevadászni, van olyan amit én ebből meg sem találtam.

    Esetleg valami ehhez kísértetiesen hasonló gépet (vagy jobbat) tudnátok ajánlani ilyesmi áron? Bónusz lenne, ha egy helyről lehetne az alkatrészeket beszerezni.

    Köszi előre is! :R

    Jaffa jokes???

Új hozzászólás Aktív témák