Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Jim-Y

    veterán

    válasz Mian #6085 üzenetére

    Z68 és H61 között nyílván van különbség, de mint ahogy írtam is, és te is, leginkább csak felszereltség, hűtés, anyagminőség. Abban nincs, hogy a proci/rendszer jobban működne vele. Na, de ne is lovagoljunk ezen többet:D Személy szerint az i3-at nem tartom drágának, ár/értékben a 2120 plusz a 2100 a mostani AMD-k fölött van az biztos, de ha a Bull procikat nézem AMD vonalon, INTEL oldalon a SB i5-ket, akkor megkockáztatom, hogy még azok is jobb ár/értékkel rendelkeznek :U Egyébként tényleg mindig drágák voltak az intelek, mostmár az AMD is, yess -.-

    Nem is az a lényeg, hogy az egyik 2200-at is kezel, hanem azon, hogy 1333 és 2200 között csak tesztekben van gyorsulás, érzetben Nincs!, így tök mindegy, hogy csak ennyit kezel, ha többet kezelne se lenne jobb. Mára ott tartunk, hogy az alsó szegmensben is jobb az intel a Pentium G* kategóriával, mint az AMD az X2-vel... nem nagyon éri meg AMD-t venni:/ üdv

  • TGWH

    őstag

    válasz Mian #6085 üzenetére

    Na kezdjük, szedd elő a jegyzeteléshez szükséges cuccaidat...
    Az intel procik az 1333 mhz-es ramokat támogatják, az újabb amd-k meg 1600 mhz-es ramokat, asszem jól tudom, és a köv generáció mindkét esetben 2000mhz-re teszi a lécet.
    Tehát egy intel processzoros gép nem lesz gyorsabb 1600mhz-es ramokkal... Megnézheted, de nem lesz gyorsabb.
    Tehát az amd árazása az első tényező (minden árkategóriában van olcsóbb intel, ami jobb, amd vissza is vonult, alsó, ill közép kategóriákra koncentrál, valamint tömörítésre... meg ugye a csodára, ami egy új win patch formájában rakéta formájában lövi a bull-t a ph! teszt eredményeinek csúcsára...), második hogy drágábbak az alaplapok hozzá, igaz most jelent meg pár olcsó amd-s lap 24 ezer körüli áron. Harmadik, hogy az 1600mhz-es ram drágább, mint az 1333mhz-es. Ezekből következik, hogy amd rosszabb mint intel, és drágább. Persze nem játékra lehet jó egy amd is, lásd a példát lejjebb.

    Legalábbis én így látom. Aztán lehet jönnek az amd fanok, de ahogy én néztem, játékra még vettem volna bull-t, de az ára miatt inkább nézek majd v.mi mást...

    Jim-Y, bullokat néha még az i3 is leveri...

    [ Szerkesztve ]

    Szeretném harsogni kétkedők fülébe, Szeretném égetni reszketők lelkébe, Lángbetűkkel írni véres magyar égre: Ez a hit a fegyver, hatalom és élet, Ezzel porba zúzod minden ellenséged, Ezzel megválthatod minden szenvedésed. E jelszót, ha írod lobogód selymére, Ezt, ha belevésed kardod pengéjébe

  • M@cika

    őstag

    válasz Mian #6085 üzenetére

    Nekem asszem 1x az életben volt Inteles gépem azóta is AMD volt/van, de ha most vennék új gépet,csakis Intel lenne. Azt mondom -és asszem ezzel nem vagyok egyedül-, hogy mióta a Sandy Bridge-el kijött az Intel, azóta a legtöbb alkalmazási területre az a nyerő.

    100-ból pedig mint azt írták a kollégák ki lehet hozni intel proccal is gépet és nem lesz gyengébb, mint az AMD. :-)

    Nasit a kis fehér medvének!

Új hozzászólás Aktív témák