Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sunmao

    csendes tag

    válasz Crias #22263 üzenetére

    Szia!

    Nagyon szépen köszönöm a kimerítő választ, eddig nem volt időm visszaírni, meg nézegettem közben magam is a dolgokat.

    Először is ez nagyjából ugye 280k Huf, na mind1 is nem fogok ugyse összedobni most egy ajánlatott, mert nem tudom hogy ahol élsz ott milyen hardverek elérhetőek és mennyiért.

    Külföldön élek. A végösszeg ~1300€ lett, szerinted ez reális ár, Magyarországon olcsóbban hozzájutnék ehhez a konfighoz? Ha esetleg mégis azt mondod, hogy sokkal olcsóbban megoldható ugyanez az összeállítás, lehet érdekelne! :)

    Tuningolni nem szeretnék, nem is nagyon értek hozzá ez lentebb majd kiderül. Írtam egy új hozzászólást egy másik fórumra, bevágom ide egy az egyben. Szeretném ha válaszolnál az ott feltett kérdésekre, illetve átnéznéd az új variációt.

    Az említett hozzászólás:

    Az itteni hozzászólások és más fórumok alapján így módosítottam a configot:

    Gehäuse: Fractal Design - Arc Midi
    CPU (Prozessor): Intel Core i5-3570K, 4x 3.40GHz
    Mainboard: ASUS P8Z77-V LX, Intel Z77
    Grafikkarte: NVIDIA GeForce GTX 680 2GB, EVGA
    Arbeitsspeicher: 8GB Corsair Vengeance DDR3-1600 (2x 4GB)
    SSD: 120GB Corsair Force GT, SATA3
    Festplatte: 1TB Seagate Barracuda, 7200rpm
    Laufwerk: LG GH24NS90 24x DVD-Brenner
    Netzteil: 630W - BeQuiet! Pure Power L7
    CPU-Kühler: Standard Box-Kühler (Intel / AMD) (Itt meghagytam az eredeti Intel CPU hűtőt, kell komolyabb?)

    forrás: http://www.mifcom.de/product_configuration.php?id=PG3HQ41PK2

    Alternatívák: (az alternatíváknál oda írtam, hogy mennyivel lenne kevesebbe/többe a fentebb említett egyes eszközöknél)

    CPU:
    Intel Core i5-3550, 4x 3.30GHz - 20€-val olcsóbb

    Lapok:
    ASUS P8B75-M, Intel B75 - 17€-val olcsóbb

    MSI Z77A-G43, Intel Z77 - 12€-val olcsóbb
    Táp:
    600W - Corsair GS Gaming Series - 9€-val drágább

    RAM:
    8GB Corsair Vengeance DDR3-1866 - 9€-val drágább

    Ahol nem írtam alternatívát, ott nem szeretnék változtatni, hacsak nem mondjátok, hogy a most választottal nagyon nagy bakot lőttem.
    Kérlek írjátok le mi a véleményetek erről a konfigról és jelezzétek, ha van olyan az alternatívák között ami valamiért jobban passzolna ide!

    Lenne még pár kérdésem:

    Mi a különbség az i5-3550 és az i5-3570K között? A K a tunnigolhatóságot jelenti? Már eleve úgy jön ki, hogy húzva van? Ehhez jobb hűtés kell?
    Valaki írta, hogy a tunningoláshoz olyan lap is kell ami ki tudja ezt használni.
    Mi a különbség a ASUS P8H77-M Pro, Intel H77 és a ASUS P8Z77-V LX, Intel Z77, lényeges-e ez számomra? Illetve a B75, H77 és Z77-es lapok közzött.
    Mi a különbség az 1600-as és az 1866-os RAM-ok között? Az 1866-os is belemegy a fent említett lapokba? Van értelme azt a plusz 7€-t kifizetni érte, jobb valamivel is mint az 1600-as?
    Valaki említette, hogy a BeQuiet tápok annyira nem jók, ennek az oldalnak az alapján FSP a belseje a tápnak, ami annyira csak nem lehet rossz.
    Választhatnám még a 600W - Corsair GS Gaming Series aminek a belseje Seasonic, de ebből csak 600-as van az oldalon. Elég a 600-as ehhez a confighoz, vagy inkább a 630W-os BeQuiet-et rakjam bele?
    Azt írja az oldal, hogy a Fractal ház alapból 3db 140mm-es hűtővel jön, ezek meghajtása, valamint az erős videokártya miatt gondoltam, hogy kell a 630W-os táp.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák