Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Dudu67 #101446 üzenetére

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Chieftec CPS 500S - 16E (erős táp a konfighoz, de ki tudja mikor kerül a gépbe egy VGA)
    Asrock Z97 Pro3 - 26E
    i7-4790K + Raijintek Themis - 107E + 7E
    2x8gb hyperx fury 1866 - 24E

    Ez 188E pcx-en. VGA nincs, van helyette i7 tuningolható proci.

    Azt meg el kéne dönteni, mekkora tárhelyre van szüksége.

    Ha 250gb elég neki, akkor Samsung 850 evo SSD - 26E, ha kevés, akkor

    120gb hyperx fury ssd + 1Tb wd ezex blue hdd - 29E
    vagy
    2db wd ezex blue 1Tb RAID 0-ba kötve a dupla sebességért és a nagy tárhelyért - 28E

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Vadmeggy #101445 üzenetére

    Zalman M1 - 18E
    Seasonic S12G-550W - 29E
    Gigabyte GA-Z170N WIFI - 43E
    i5-6600 + Deepcool Gammaxx 300 - 71E + 6E
    2x8gb 2400 hyperx fury - 34E
    Samsung 850 Evo 250gb - 26E (vagy 500gb - 48E)
    Gainward GTX 970 4gb Phoenix - 105E

    Ez 332E pcx-en, nagyobb SSD-vel 354E. A ház bár mini ITX-es, de viszonylag nagy, normális CPU hűtő és VGA is elfér. Én 2x8gb ramot írtam, mivel 2 slotos az alaplap.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ló úr #101451 üzenetére

    i7-4790 (95E)

    összes mag: 3600
    turbo összes mag: 3800
    turbo egy mag: 4000

    i7-4790K (107E)

    összes mag: 4000
    turbo összes mag: 4200
    turbo egy mag: 4400

    Ezért javaslom én a tuning i7-et, akár tuning nélkül is, mivel amivel drágább annyival gyorsabb is, RÁADÁS a tuningolhatóság, ár/értékben ugyanazt kapja, ami egyébként sem megszokott, hiszen a csúcskategóriában egységnyi plusz erőért egyre többet kell perkálni. Ha beállítja az összes magot 4400-ra, az semmi komoly, biztos nem fog tőle kékhalálozni és észrevehető azért renderelési időben. Ráadásul ha beállítasz egy órajelet, azt tesztelni is szokás 100%-on. De ha nem állítja be, akkor csak annyival lesz gyorsabb, amivel drágább is volt. Hűtő meg egyébként sem árt egy i7-re.

    Másik amiért javaslom, az eladhatóság. Meg kell nézni 2. és 3. gen. i7 sima és tuning procik árát. Minimum van 10E+ különbség köztük.

    A lapot a raid lehetőség miatt választottam, egy H97 Pro4 24E, ez alig drágább de megéri a pluszt.

    VGA meg nem kell bele (egyelőre legalábbis erre a célra). Mi a baj azzal a Chieftec táppal? Ezért az árért szerintem jó választás.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ló úr #101454 üzenetére

    Biztos vagy Te abban, hogy H-s lapban nem lehet tuningolni? :D

    Egy teszt a tápról.

    [link]

    Ez a konfig még húzva sem haladja meg kompletten 100%-on a 200W-ot összesen. A táp tud 12V-on 450W-ot. Szóval finoman szólva sem lenne megerőltetve, de még VGA-val sem.
    Lehetne bele választani egy kisebb tápot de nem akartam a komolyabb VGA lehetőséget elvenni. Persze ha tuti nem lesz, akkor te milyet ajánlanál bele?

    Az alaplap 26E, de minőségibb anyaghasználata is van és felszereltebb, nem csak "drágább". És azért lehet húzni benne a procit/memóriát is. Egyébként meg az OC-t beállíttatod valakivel vagy összeszerelve eleve úgy kéred, pl. 4,4Ghz fixen, de nem kell hozzá diploma. Onnantól élvezed az extra teljesítményt, ha épp dolgoztatod a gépet.
    Egy hűtőt meg amúgy is tennék rá, egy ilyen visszafogott tuningra meg bőven elég amit írtam és nem drága.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ló úr #101457 üzenetére

    Ebben az ársávban van még a
    TT Hamburg 530W
    SF 550W

    Ezek sem jobbak gondolom. Egyébként nem kell nagy túlzásokba esni tápok esetében, az otthoni gépek nagyobbik részében hulladék 5-6-700W tápok vannak. Azért nem mennek tönkre, mert 150W-os konfigok vannak benne.

    Na ezek az általam is felsorolt 500W körüli egyágas tápok erősebbek a névleges 5-6-700W gagyi társaiknál, szóval átlagban még kevésbé vannak kihasználva, de legalább már hatékonyabbak.

    Én örülnék neki, ha lenne normális minőségű 250-350W táp 13-16 kategóriában, egy ággal szinte bármilyen konfigot kiszolgálnának.

    Lámafans

    Egyébként még H81/B85 lapokhoz is adtak olyan BIOS-okat frissítésnek, amik támogatták a K-s CPU-k húzását és volt 4 fázisú tápellátásuk. Pl. Asrock B85M-HDS 1.0 vagy B85M 1.0
    Most viszont a frissített példányok már csak 3 fázissal és tuning nélkül jönnek. Lehet az intel odakoppintott a gyártók fejére.
    De a minőségibb B85 és H97 lapoknál ez változatlan. Némelyiken 8 fázis van, minek, ha nem lehet tuningolni?

    Szóval tájékozódj mielőtt viccelgetéssel jössz...

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Lámafans #101458 üzenetére

    Ennyiért ajánlod a 120gb SSD-t, amikor 26E a 250gb???
    Memóriát miért nem kit-ben ajánlod?

    Így semmiképp se venném, ahogy írtad, akkor már inkább így:

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Super Flower 350W - 12E
    Asrock B85M Pro4 - 18E
    i7-4790 - 95E + Deepcool Gammaxx 300 + 6E
    2x4gb 1866 hyperx fury - 13E
    120gb SSD hyperx - 15E
    WD ezex 1Tb - 14E

    Ez 181E és a számítási kapacitás lényegesen nagyobb és van cpu hűtő is. A K-s procival 193, még erősebb a proci.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Lámafans #101460 üzenetére

    Visszaolvasva jó pár butaságidat javítottam már ki, akkor csöndben maradtál.

    [link]

    [link]

    Ne hazudj lécci, hogy te próbáltad és nem ment. :D

    Az a táp semmivel nem rosszabb az SF 350W-nál vagy a Hexa+-nál minőségben, vagy a Tt hamburgnál. Linkeltem egy tesztet is. Könyörgöm ne legyél már ilyen ost@ba.

    Elmagyaráztam, miért érdemesebb a tuning i7et venni. Mennyi az IQ-d?

    Elmeséltem minden tapasztalatomat egy Raijintek Arcadia házzal kapcsolatban, egyik gép abban van, tulajdonosa vagyok fél éve. Teljesen tökéletes 8E-ért. Akkor te vagy más megmagyarázod, hogy nem jó?? :D Mondj jobbat árában!!!
    Te agyas pont az a lényege a DX12-nek, hogy rögtön "oprimalizált" a játék alatta :D Nincs Nvidia/Amd jobban optimalizált rá. :D
    A 2x1Tb-it is elmagyaráztam már a szövegkörnyezetben. :D
    A 750 tápot szintén, aljas módon félremagyarázod. Hagyjuk.

    Vélemény az lehet különböző, de te teli vagy tárgyi tévedéssel. Elhiszem hogy jó a szándékod, a sport szeletes csávó se akart rosszat.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz SyMbioTe #101462 üzenetére

    Most jött be ez az új Chieftec táp, azt hiszem a CTG sorozatot váltja, ami egy megbízható sorozat volt hosszú időn át.
    Linkeltem egy tesztet, elolvastad? Milyen tulajdonságai vannak? Milyen értékeket mértek?

    Mutatsz nekem egy tesztet a Super Flower bronze fx-ről, aminél hasonló jól szerepelt? Miből gondolod, hogy rosszabb ez a Chieftec?

    Super Flower-nek a Golden green száriája volt jó vétel, pár hónapja a 450es volt 19 asszem. De kifutott. De ez a sorozat ez nem az a minőség :D

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz arminlok #101465 üzenetére

    De hisz odaírtam a végére, hogy 255E vinyóval. Az +5E, mint amit írtál keret.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz SyMbioTe #101462 üzenetére

    [link]

    Ezt találtam a SF tápról, bár olcsó, ennek ellenére mégsem ajánlják. Akkor mi van? Különben is mi az hogy FSP szintű, az FSP még nem garancia a minőségre. Meg lehet nézni pl. az Aurum S szériát, jobbat veszel az árán annál. Sőt a Raider-től sincsenek elájulva a legtöbb tesztben, még az 550es elmegy 18-20 körül, addig a nagyobb változatokat nem ajánlják.

    Pl.
    Aurum S 500W - 27E
    Seasonic S12G 550W 28E

    Szóval én behatóbban megismerném a helyetekben azt az új chifi tápot (tesztekből), mielőtt kapásból lehurrogjátok.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz SyMbioTe #101462 üzenetére

    [link]

    Valahogy ez se kapta meg az ajánlást a végén...

    De itt van ugyanonnan a teszt, mint amit a chieftec-ről is linkeltem. Mégis gyengébben szerepelt, akkor hogy van ez?

    [link]

    De azért oktassatok ki. Tudjátok mit, ha suliban lennénk, most azt mondanám, LEÜLHETTEK, EGGGYES!

    De befejezem az ingyen oktatást, sok dolgot tanultatok így is. (h97 tuning, új chieftec táp, stb.)

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Tukolp #101470 üzenetére

    Deepcool Kendomen RD - 14E
    Seasonic S12G 550W - 28E
    MSI Z170A-GAMING PRO - 43E
    i5-6600 + Deepcool Gammaxx 300 - 71E - 6E
    2x4gb hyperx 2133 ddr4 - 16E
    250gb Samsung 850 evo - 26E (500gb - 48E)
    Gainward GTX970 4gb Phoenix - 105E

    Ez 309E pcx-en, nagyobb SSD-vel 331E. Később ha bővíted, dobsz bele egy i7-6700K procit és tuningolhatsz, meg egy jobb VGA-t. Ha nem tetszik a ház, akkor amit te írtál, azzal 319E ugyanúgy, mint a tied.

    A tápod meg fényévekkel rosszabb ennél.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ló úr #101476 üzenetére

    Azért tipikus a hozzáállásotok, az új tagot így fogadjátok? Biztos úgy se ért hozzá, nemigaz?

    2013.09.havi a teszt és a típusszám alapján ugyanaz a Hamburg van benne, mint amit a PCX-en is kapsz, akkor most mi a hányás?
    Közbe cserélgetik a belsejét, az + egy negatívum. Ha valami egy tesztben jól szerepel és megváltoztatják, nem biztos, hogy látatlanban ajánlgatnám...

    Viszont a második tesztben valóban a régebbi hamburg szerepel...

    Ez 2014-es és itt se ájultak el tőle...

    [link]

    Ez 2015-ös és utolsó helyen landolt.

    [link]

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz DR|FTK|NG #101480 üzenetére

    Előítélet megvan. Jobb volt a stílusa? Miben? Én nem így észleltem.

    Egyébként most linkeltem 2015.07 tesztet is a Hamburgról és eléggé lehúzták...

    Ők pedig úgy "hülyéztek" le a Chieftec táp miatt, hogy azt se tudták, milyen.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Tukolp #101474 üzenetére

    A Giga G1 jobb választás, pcx-en nincs sajna.

    Attól hogy nem tuningolsz, még lehet jól felszerelt alaplapod. Csak példának, ugyanebből az MSI H170 39E, B150 35E. Olyan sokkal olcsóbb?

    IPON-on most csak a K-s procit láttam 6700-ból, pcx-en meg egyik sincs most. De egyébként a GTX970et 100%ban kihajtja az i5-6600 fullHD-n.

    Az a hexa táp elég, de belépő szint, az a hyper meg ágyúval a verébre és szintén nem túl minőségi egy 300E+ gépbe. Én a seasonicot írtam, a 450as talán 500Ft-al olcsóbb, azért írtam az 550et.

    De ha Gigabyte

    GA-H170 GAMING 3 - 37E
    GA-Z170X GAMING 3 - 42E

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kecsawi #101486 üzenetére

    Üdv!

    Ha lennél kedves példát mondani a félreinformálásra, kíváncsi vagyok. :)

    Én kb. 3 napja vagyok, kezdeti támadások (leginkább Lámafans, aki rengeteg hibás infóval rendelkezik de ajánlgat) megvoltak. Én pl. az érveléses vita híve vagyok. Amit mondok, azt alá is támasztom, tesztekkel, vagy azért viszonylag sok a saját tapasztalatom is a témában, akkor azt tolmácsolom.

    Az új perspektíva/új ismeretek nem hinném, hogy rosszak.

    Pl. meglepve tapasztaltam, hogy itt még azzal foglalkoznak, hogy nehogy Haswell refresh procit mondjanak lapokba, holott már lassan 2 éve ismerik a lapok alapból is és 1 éve nem is hallottam ilyen gondról. Csak azért ajánlani i3-4130at i3-4170 helyett, mert nehogy ne induljon el, szerintem káros a felhasználóra nézve, aki ugyanannyiért vesz 300Mhz-el lassabb procit. Ráadásul sokan összeszerelve tesztelve kérik, azoknak meg frissíti a bolt a bios-t, ha nem menne. De ma kb. ugyanannyi az esély arra, hogy gyári hibás valamelyik alkatrész.

    Vagy ami szerintem a káros kategória, az a G3220 16E-ért, amikor a G1840 10E-ért 200Mhz-el lassabb meg 2Mb cash a 3Mb helyett, amit sehol nem veszel észre ilyen prociknál.
    Ugyanakkor egy G3258 20E vagy picit alatta van, szinte minden lap támogatja a húzását, H81M-től kezdve, 4,2Ghz gyári hűtővel pár kattintás és az már jóval nagyobb teljesítmény, mint egy 16E-s Pentium 3Ghz órajelen. Ár/értékbe nagyon jó és olcsóbb gamer konfigba tökéletes.

    Vagy pl. az i7 4790 és a 4790K proci közti különbség, amik teljesen megegyeznek ár/értékbe, mégse a gyorsabbat írják, pedig az mondhatni grátiszba tuningolható. Ha épp ki van mérve minden alkatrész, akkor mehet a sima, de ha 3-400E, akkor csak a K-s, tuning nélkül is. Nézni kell a használt piacot, melyik a kelendőbb és mennyivel.

    Na de ennyi.

    Membrandt

    Ok, nyugodtan töröld, az infó eljutott, talán segített. :)

    Amit írsz az teljes mértékben ferdítés.

    - Új tápot tapasztalat nélkül ajánlottam? - Tesztet mellékeltem.
    - Megbízható, amelyiknek 2 év alatt 3x változik a belseje és 3 tesztet írtam egyikben se volt ajánlott?
    - Tuning lap + nem tuning proci? Igen, pl. Z170A GAMING PRO + 6600 mai napon. Mert egy drágább lap csak a tuninggal tud többet? A legolcsóbb B150 Pro4 és 25E. Összehasonlíthatatlan a 2 lap, +18E-ért. Minden része magasabb minőségű. És azt is leírtam, hogy fejlesztésnél bele lehet tenni a 6700K-t is, ha majd beáll az ára, addig gtx970-hez 100%-ban elég a 6600. Majd ha cserél VGA-t cserélhet procit is, nem? Vagy cseréljen lapot is? Kerethez igazítom általában a ház/táp/alaplap típusát, szóval 200E-ből te nem láttál nálam 40E-s lapot. Z97 Pro3 pedig áráért egy jó lap, a 4 fázis elég egy max. közepes tuninghoz, kb. ennek is van értelme.
    - Azt meg hogy melyik chipsetek támogatják a tuningot, korábban leírtam, de nem csak a Z97.

    - Írtad nekem, hogy ne ajánljam az R9 380 2gb-ot, mert nagyon rossz választás, akkor inkább az R9 280 3gb. Holott utóbbi sokkal gyengébb, dacára a 3gb vramnak. Linkeltem neked egy hiteles youtube videót illetve egy prohardveres cikket is.

    Ez csak egy a sokból, ahol kijavítottalak. Szóval lécci ne kezelj engem magas lóról, mert sok aprósággal nem vagy tisztában. Összességében véleményem szerint jól átlátod a kínálatot, de nem tájékozódsz eleget így el vagy maradva sok témában és a konfigjaid így max. 10/8-asok.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz membrandj #101489 üzenetére

    Csak egy példa, szerintem hogy nézne ki jól ez a konfig.

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Super Flower 350W - 12E
    Asrock H81M-HDS R2.0 - 13E
    2x4gb hyperx 1866 - 13E
    G1840 + LC-CC-95 hűtő - 10E+3E
    120gb hyperx fury ssd - 15E
    WD ezex blue 1Tb - 14E

    Ez 88E pcx-en. Ugyanazt nyújtja -11E-ért és dual a ram. Most akkor mi van?

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Sdmv8 #101491 üzenetére

    GIgabyte G1 most asszem 110E körül van iponon, az a legjobb választás most!

  • b.gyula1983

    tag

    válasz richa #101492 üzenetére

    Alaplapnak H81M-HDS R2.0 13E, ezen legalább van HDMI is. A táp ez enyhe túlzás, inkább Super Flower 350W 12E-ért.
    Az az SSD nagyon rossz ár/érték, +5E-ért van a 250gb, ha már ez a típus mindenképp ezt, meggondolandó, kell-e esetleg a HDD ebben az esetben. Vagy Hyperx fury 15E-ért 120gb.
    Háznak a Raijintek Arcadia fehér? pcx-en 8E körül van és nagyon jó kis ház az áráért, ha tetszik.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz membrandj #101507 üzenetére

    Ezt a viccet használtam már én is, nem rossz. De sokan hitték azt is, hogy a föld lapos és aki az ellenkezőjét állította hülyének nézték. 1-1

    18k a semmire 300E konfignál? Nem a semmire. De volt is valaki aki azt írta, hogy áldozna ő is egy drágább konfigban arra, hogy később tudjon bele rakni csúcs procit. Én erre meg azt írtam, hogy ha kihozom az A6-ot a szalonból, nem alsókategóriás gumikkal teszem azt hogy olcsóbb legyen 100E-el. Van egy érték, ameddig ház/táp/lap a minimum elvárható és a legerősebb hardverek mellé, de egy keret után azért nem árt ezeket is felhozni a konfig szintjére.

    6500 szinte semmivel sem gyengébb mint a 6600, a 6400 meg a 6500nál szinte semmivel se, így szép lassan visszalépegetünk az i3-ig is akár.

    És mint írtam, azt a 18E-t 300E+ konfigban raktam hozzá a lap árához. Sőt oda már 28E-s seasonic tápot írtam, nem a Tt hamburgot, pedig az is jó hozzá, nem?

    A z97 pro 3 egy olcsó lap tuninghoz, egy olcsóbb raijintek themis elég mellé 7,5E. És kihozhatunk egy i7-4790K-ból minden szálon 4,4Ghz-et vagy picit többet. Linkeltem tesztet a H97 tuninghoz is, asszem i5-el 4,8Ghz volt. Szóval támogatja. De van 30E-ért 8 fázisú B85 lap is, az se menne sokkal kevesebbre.

    A generációk közötti váltás mindig hozott extra fps-eket is, nem csak azt a 10% teljesítménybelit. De erről valaki linkelt egy tesztet, rengeteg játékkal, szépen kiolvasható volt belőle a procik közötti különbség. Ez volt az:

    [link]

    Nem 1-2 gyártó, hanem mindegyik elérhetővé tette, sőt komoly 8fázisú lapokat kínálnak komolyabb tuning lehetőségekkel, mint egy 4 fázisú Z97-ben. Ez így indult valamikor, hogy Z97 a tuning, aztán ez változott.

    Erről is linkeltem neked tesztet, hogy a 380 2gb mennyivel erősebb a 280 3gb-nál és modernebb, prohardveres cikket ráadásul. :)

    A hiba elismerése nem esik nehezemre, volt is ahol írtam (pl. egyik teszt véletlenül a régi Tt hamburgról szólt) hogy tévedtem, de ez sajnos nagyon kevés emberre igaz. Ha meg tudom, hogy nekem van igazam vagy tapasztalatom, nem számít, hogy hányan mondják az ellenkezőjét, amíg csak mondják, de semmi érv/teszt mögötte.

    Nincs harag egyáltalán, minden beilleszkedés nehéz. :D

  • b.gyula1983

    tag

    válasz ggbuffon1897 #101513 üzenetére

    300Mhz-et írtam és van jelentősége természetesen., kb. 10%. (mint 2 generáció között)

    Itt a teszt a tuning pentiumról. Meg hogy mi értelme húzni. Teljesítményt veszünk. Csak 3Ghz/16E vagy 4,2Ghz/20E jobb ár/értéknek tűnik jóval. Ha meg nem kell tuning, akkor G1840 10E-ért.

    [link]

    Az 4790 vs 4790K témát elég jól leírtam. Nem kell drágább lap, se ház, se semmi, a gyári magasabb órajeleket tudja ugyanúgy bármelyik lap, amelyik támogatja az i7-et. Egységnyi plusz teljesítmény egységnyi árért. Mint írtam, ha cipőkanállal van mérve a konfig, akkor a sima i7, ha 300E gamer gép, mindenképp a K-s.

    Mint írtam a tuning lap + sima procit, az egy 43E lap + 71E proci. Csak mondom, egy i7-6700K kb. 140E bele. Ha GTX970 van a konfigban, 100%-ban elég a 6600. HA majd cserél egy GTX980Ti kártyára minimum, akkor kellhet majd az erősebb proci is. De nem a 180E-s kategóriában írtam a 40E lapot, szóval nem értem a problémád.

    Csak neked még1szer R9 380 2gb vs R9 280 3gb. Ugye ez nem vérpistike által készített otthoni tesztvideó.

    [link]

    [link]

    Linkelhetek még, de szerintem világos. Míg az r9 380 2gb megkapod 59-60-ért, a 4gb verzió 71-75E most. Ár/értékben sokkal rosszabb. Nézd meg itt is a tesztben, hol van a 380 2gb a 380X 4gb-hoz képest, ami ugye valamivel erősebb a 380 4gb-nál, szóval valahol a kettő között foglal helyett, közelebb a 2gb teljesítményéhez!!!

    [link]

    Köszönöm az értelmes és nem kioktató hsz-t.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Meta #101523 üzenetére

    Super Flower 350W 12E
    Asrock H81M HDS 2.0 - 13E
    i3-4170 - 34E
    2x4gb 1866 - 13E

    Ez 72E. Arra amit irtál nem kell vga. Milyen a tap/haz/vinyó? Ssd?

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Meta #101529 üzenetére

    Intelnél nem erősek az igp-k. De játékra nem vennék amd aput sem. Arra viszont bőven elég amit irtal.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz picimitch #101532 üzenetére

    Raijintek arcadia fehér - 8E
    Chieftec CPS 500S - 16E
    Asrock B150M pro4 - 25E
    i5-6500 - 65E
    2x4gb 2133 hyperx - 16E
    120gb ssd hyperx fury - 15E
    Wd 20 ezrx - 21E
    MSI R9 380 2gb - 60E

    Ez 227E pcx-en.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz membrandj #101538 üzenetére

    Fapad tuning.

    Egy olcsobb lap olcso hűtő egész jó 4.5ghz-re. Mig 4.8-5 nel többet nem is lattam. Ott mar jobban elszabadul a fogyasztas a magas feszültség miatt es draga lap es hűtő is kell. Szoval olcson hozol ki pluszt, az első plusz megaherzek könnyen jönnek.

    Gtx980ti mellett neztek. De jol kiolvashato a procik közti különbseg. Gtx980ti = 970+50%.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Lámafans #101539 üzenetére

    Szivesen válaszolok.

    Azert a 2tb vinyo mert azt kerte. A green egy adattarolasra epitett vinyo. Ha filmeket/sorozatokat pakol ra akkor ez a jo valasztas. Wd vinyok az ajánlottak ugy tudom, de ebben nem vagyok naprakesz.

    Ha jol lattam 70 felett vannak a 4gb verziok es erősebb nala egy r9 380 2gb 60ert. Raadasul nem fullhd-ra kell de ott sincs nagy különbseg. Nemreg linkeltem videot es tesztet rola. #101.521

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz membrandj #101540 üzenetére

    2tb vinyo kellett neki azert azt irtam.

    Mondom hogy en rendelkezem ilyen házzal es tökéletes, az hogy 8E meg mindegy. Nem egy melegedő konfig, eleg a gyari venti is neki. Irja mar le valaki mi a baj vele? Vagy mivel tud többet amit ti irtatok? En 1 hibajat tapasztaltam, az pedig az előre berakott plusz venti altal beszivott por meglatszik az előlapon. Hasznalhato kabelmenedzsment, alsotapos, letisztult, az oldala teli, van usb 3 is. Porszűrő meg felül is.

    Kicsit nagyobb keretnel pl. Deepcool kendomen Ti/RD 14E-ert.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101547 üzenetére

    Amit linkeltem első teszt jobb also valos idejű grafikonon mutatja azt is.

    Megnezve a teszt(ek)et melyik kene, 280 3gb vagy 380 2gb?

  • b.gyula1983

    tag

    válasz picimitch #101548 üzenetére

    A gyorsabb memoriat csak arra alkalmas lapban tudod oc modban futtatni, egyebkent 1600on fog futni az 1866 is. Azt vedd amelyik olcsobb.

    Dvi-vga atalakito van. Gtx 960 2gb nem ajanlott, 4gb meg 70felett van, annyiert az se. Itt linkeltem teszteket nezd meg es valassz. #101521

    6. Generaciosat irtam 2tb vinyoval, 227E-ert. 4460 konfiggal foghatsz 22ezret, de azzal meg nem vagy előrebb vga ügyben. Gtx970 105E gainward phoenix.

    Wd green adattarolos vinyo nem telepitős. Ha arra kell akkor wd blue, de az max. 1tb 14E.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101553 üzenetére

    Az elejében írnak arról, hogy a 285-nél a 280 stabilabb teljesítményt nyújtott pár játékban. Utána meg azt, hogy a 380 2gb vs 280 3gb vs gtx960 közül a legkevesebb "dropped frames" az r9 380 2gb-al volt.

    Bevallom nem olvastam a tesztet csak a számokat néztem, tehát ezt a mikro szaggatás részt nem néztem.

    1. R9 280 3gb ha jól tudom kifutott.
    2. R9 380 2gb jelenleg 60E, 4gb 70E+. Én továbbra is azt mondom, hogy minden fullHD alatti felbontásra elég a 2gb (amit gondolom te sem vitatsz), fullHD-n kifogyhat belőle, oké. Na de akkor mi a gond? Lejjebb veszek a beállításon és akkor lesz 40 helyett 60 fps-em. Utóbbi sokkal inkább kell a jó játékélményhez, nem (és a mikro szaggatás is megszűnik)? Inkább legyen high/60fps mint ultra/40.

    65E-ért nem kérdés, hogy a 4gb-ot, ha valaki fullHD-n akar játszani. 70E+ nem adnék érte, mert már nem jó ér/érték. Sőt, akkor ha megnézzük a GTX970 kártyát, írtad, hogy a linkelt írásodban erről írnak a GTX970 kapcsán, de attól még elfogadnád.
    Én nem olvastam még GTX970 kártyánál olyat a kommenteknél, hogy "élvezhetetlen" lenne a játék emiatt.

    Vannak az átlag felhasználók, akik átlagos igényekkel rendelkeznek (mint én). Aztán vannak azok, akik egy-egy résznél az átlag szerint egyes témákban túlzásokba esnek. Pl. egyik ismerősöm közel 1 milliós hangrendszert épített magának, mert hogy az mennyivel szebben szól mint egy 60E-s házimozi. (Nem hangosabban, hanem szebben). Ha őt kérdezed, akkor azt fogja mondani, hogy a 60E-s hangcucc szar és nem ajánlja, rakj félre és vedd meg a jobbat. Hát kiröhögöd, nem?
    Monitornál pl. nekem van 2db TN paneles 170/160 fokos betekintéssel és van egy AH-IPS is. A két nagyobb 23,6", a kisebb TN már csak tartalék, 19" 4:3 képarányú. Na most ha 40E-ért kell monitort venni, én a 23,6" 170/160as TN-t ajánlom, míg más pl. a 21,5" IPS panelest. 50E-ért én is az IPS panelest vettem. De még egyszer nem venném meg, mert én nem érzek semmi pluszt, mint átlag felhasználó. (persze vannak ezek a 70/60 fokos betekintési szögű TN monitorok, olyat nem láttam, lehet az tényleg szar). Én netezek, filmezek, játszok rajta és nem mondanám meg látatlanban, hogy most épp melyik monitort használom. Szóval én 40E-ért a nagyobbat venném, míg más az IPS panelest, holott lehet ha elé tennénk mindkettőt akkor inkább kéne a nagyobb neki. De ez is saját tapasztalat, nem vitának szánom.
    Vagy a háznál pl. ott van a Raijintek Arcadia, 8E pcx-en. El nem tudom képzelni, mi a fene baja van azzal bárkinek is. Tud mindent, amit ma egy háznak min. tudnia kell, ATX lapot fogad. Olcsóbban csak a Zalman ZM-T4 meg társai vannak, mATX lapot fogad, 7E körül. Én beépítettem egy Asus P5Q Pro lapot X5460 procival (@3,8Ghz), arctic freezer 7 pro rev 2 hűtőve, 4x1gb 1066 rammal, 120gb hyperx 3k ssd-vel és Samsung 320gb vinyóval, ctg-500 táppal, gtx7501gb kártyával. Gyárin kívül tettem előre is egy db 12cm ventit (na ez az egyetlen gondom vele, hogy a beszívott levegőben lévő finom por meglátszik az előlapon kör alakban). Összeraktam, stabil érzés kézben fogva (elején mikor megemeltem nem gondoltam hogy stabil lesz mert tök könnyű), nem rezonál semmi, kábelmenedzsment kicsit szűkös volt de használható, nagyon jó a hűtése és halk is. És akkor valaki azt írja mikor ajánlottam, hogy ipari hulladék ne ajánlgassam már senkinek. Na most akkor erre mit mondjak? Hogy igazad van, majd cserélem én is? Én bátran ajánlom közepesen melegedő gamer konfig alá (i5+r9 380-ig), hogy minél olcsóbb legyen.

    Szóval visszatérve, minden az ár függvénye. Egy GTX950 50ért jó választás, 55-ért már nem, akkor R9 380 2gb legyen 60ért, ami meg 65E-ért nem lenne jó választás, akkor már inkább a 4gb verzió 70E-ért. 70E és 105E között meg nincs értelmes VGA. Az R9 380X nem tömte be a piaci rést, ahogy sok cikkben írták. GTX970-től még elég messze van teljesítményben árban meg elég közel. Azért a kártyáért adnék max. 75E-t.

    Köszi az építő szándékú írásod.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz IMDD42 #101554 üzenetére

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Super Flower 350W - 12E
    Asrock H81M-HDS R2.0 - 13E
    i5-4460 - 52E
    2x4gb 1600 crucial ballistix 1600 - 13E
    WD blue 1Tb - 14E
    MSI GTX750Ti 2gb - 38E

    Ez pont 150E pcx-en. A lap kezdetektől ismeri a procit.

    Raijintek Arcadia fehér - 8E
    Super Flower 350W - 12E
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i3-4170 - 34E
    2x4gb 1600 crucial ballistix 1600 - 13E
    WD blue 1Tb - 14E
    Gigabyte GTX950 2gb OC (1 ventis) - 50E

    Ez is 150E pcx-en, de minőségibb alaplap és gyorsabb VGA. Viszont ez az i3 is elég ehhez és a lap kezdetektől ismeri a procit.

    Én a helyedben a 2.-at venném, jobb a játékos teljesítmény.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101558 üzenetére

    Ez aztán az érv :) Grat! Ha priviben kifejtenéd bővebben, szívesen válaszolok :)

    [link]

    Az emberek fele 90 és 110 között van. 29% 90 alatt. Szóval a maradék 21%, vagy mondjuk inkább úgy, hogy 10ből 2 ember van az átlag felett.
    Szóval nem biztos, hogy amit a legtöbben mondanak vagy kiabálnak fejüket a falba verve, az az igaz :D Egyetértesz? Hova tennéd magad a listában?

    De úgy is mondhatnám, hogy minél magasabb ez a szám, annál többet látsz a világból. Mintha napellenzőt viselnénk, kinek szűkebb kinek tágabb. Ez a gépösszerakás egy kis kihívás, hogy adott összegből keresni az optimálisát, sok szempontot figyelembe véve.

    De azt is tudni kell, hogy mindenki szívesen oszt tanácsot, még fent a legszegényebbek is. És minél "tágasabb" a napellenződ, annál jobban átlátod a dolgokat, már nem csak lokálisan, hanem globálisan szemlélve a dolgokat egyre több részletre odafigyelve közben. :)

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101561 üzenetére

    Mint írtam ha kifejtenéd priviben szívesen elmagyarázom, ha nem érted, bár szerintem elég részletesen írtam.

    Csak a legutóbbit konfigot nézve, írt egyet Membrandt, egyet Lámafans, 2őt meg én, másodikat ajánlva. Úgy mégis ha megmondanád, hol rosszabb az enyém, károsabb, amivel mindenki jobban járna örülnék! Küldök érte egy sört!

    Az érvek nélküli megbélyegzés csak felesleges szószaporítás, azt meg nem gondolom, hogy annyival felettem állnál értelmi képességekben, hogy vitára alkalmatlannak tarts.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz mettyuz #101563 üzenetére

    Tetszik a mottód :)

    Szerintem ennél a keretnél maradjon az olcsóbb ház.

    Zalman R1 - 13E
    Chieftec CPS 500S - 16E
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i5-4460 - 52E
    2x4gb hyperx 1866 - 13E
    wd ezex blue 1Tb - 14E
    Gainward GTX970 4gb - 104E

    Ez 231E pcx-en. (max. kereted, ami 200+15% volt). Ha így belefér, akkor így vedd. Ha nem, írok másikat. SSD amúgy kell rendszernek? (az +15E 120gb hyperx fury)

  • b.gyula1983

    tag

    válasz KüLÖNc #101565 üzenetére

    Raijijntek Arcadia fehér - 8,4E
    Super Flower 350W - 12,3E
    Asrock H81M-HDS R2.0 - 13E
    G1840 - 10,2E ***
    4gb 1866 hyperx 6,1E.
    120gb SSD hyperx fury - 15E

    Ez 65E PCX-en. Ha internetes videókra kell, még HDD sem kell mellé. 2x4gb majdnem annyiba kerül mint a 2x2gb, akkor inkább azt, lehet hogy erre a célra sok, de úgy megvan a dual channel is, régi játékokhoz jól jöhet (bár az nem volt szempont). 2x4gb rammal +6,5E, azaz 71,5E.

    *** Az a Pentium +1mb cash és +400Mhz órajel illetve 1333 helyett 1600 memória vezérlő. Na ebből kb. semmit nem fogsz észlelni. Előrelépés i3 lenne, de az 30-33E körül megy és nem hinném hogy ilyen célra ez kell. Az SSD miatt viszont jelentősen gyorsabb lesz a gép.

    De ilyen célra akár laptop is szóba jöhet, nekem ilyen van, most 83E, broadwell procival.

    [link]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101566 üzenetére

    Na először akkor had emeljem ki, hogy volt itt olyan, akinek fullHD alatti volt a monitorjának a felbontása és úgy kérte a konfigot, pl. 1680x1050. Neki egyértelműen a 2gb 380as, a keretébe az fért bele. Inkább mint az i3 és a 4gb verzió. Vagy fullHD alatt már nem lehet játszani, mert csúnya?
    FullHD-ra ha egyszer a keret x összeg, hiába ajánlod a másikat x+12E-ért, ha nem fér bele. De inkább ajánlom a 380gb-ot fullHD-ra mint a 270X-et, ami lehet belefér a 2gb-ba de sokkal gyengébb, vagy az a baj hogy erős a GPU? Vedd vissza az órajelét :). A játékélmény kinek mi. Lehet neked ultra és 40 fps elég, másnak kell a 60, high is jó és vram is elég. De még mindig kérdezem, mekkora gondot jelent ez egy átlag felhasználónak, hogy mondjuk a GTX970 a kevés vram miatt néha mikroszaggat? Egyáltalán észreveszi-e? Te linkelted az írást. Akkor ne legyen ajánlott a GTX970, csak az R9 390 8gb?
    Ha 200E a keret és 60E-s VGA fér bele, akkor R9 380 2gb mindegy hogy 4k a monitora vagy milyen, ez fér bele. Ha 210E és fullHD akkor legyen a 4gb. Mindegy hogy nvidia vagy amd.
    De én azt mondom, hogy ezek a VGA-k nem olyan erősek, hogy ultra-n nyomulj vele fullHD-n, ahol a vram miatt néha mikroszaggathat, amit lehet észre sem veszel.
    De ha mutatsz nekem egy fórumot, ahol az R9 380 2gb vagy a GTX970 3,5 gb TULAJok panaszkodnak a mikroszaggatás miatt, örülnék :).
    Mert ez eddig úgy tűnik, hogy a "zöldbab leves az nem finom, ne edd meg".

    Monitor annyiért jó volt, most asszem 40E. Ugyanannyiért van 23,6TN is. Lehet te nagy különbségeket veszel észre a képen, én nem, pedig mind a kettő van 23,6-osba. :) És itt sem az a kérdés, hogy melyik a jobb technológia. A TN 40E 23,6-ba, az IPS 50E. A kérdés, nyújt-e annyit átlag felhasználásra (szerintem egyáltalán nem), hogy a cipőkanállal mért konfigunkba belezsúfoljuk? Minden a kereten múlik. Drágább konfigba én se ajánlok TN-t, akkor már miért ne a drágább, de akkor már jobb táp/alaplap stb. is bejön a képbe. (egyébként ha egy normális 170/160as TN panelt állítanék egy legolcsóbb IPS mellé és elindítanék neked egy játékot, azért megnézném, meg tudnád e mondani, melyik melyik :) Egyik kolléga váltig állította, hogy az alkoholmentes sört ő nem bírja meginni és bizony ő 100 közül is kiszúrja, mert nem "bizseregteti" a gyomrát. Teszteltük. 5 különböző alkoholmentes sört választottunk ki, míg neki azt mondtuk, hogy 4+1 alkoholos. Végig kóstolta, majd választott és az alkoholos sör doboza mellé tette. Mi meg mondtuk neki, ez nem semmi, eltalálta. Aztán szépen megittuk a söröket, majd megmutattuk neki az alkoholmentes sört, amit valójában ivott. Erről ennyit)

    Az IQ kérdése nagyon is számít, hiszen sok a változó és a tényező, amit figyelembe kell venni. Egyszerűen az élet minden területén használod. Bármiről legyen szó. Az enyém 128 és 132 között volt a tesztekben általában, a mensa-s tesztben 125+, de nem mentem el ott is megírni hivatalosan. Ha pesten laknék kíváncsi lennék azért pontosan mennyi és elmennék :).
    Na persze abban igazad van, hogy az IQ itt kevés, kell hozzá ismeret is.

    A 750Ti meg 37E-ért ugyanaz, mint a 950 50E-ért, ár/teljesítményben. Szóval ha arra van pénz, akkor a kissebbet is nyugodtan. Viszont egy R7 250 gddr5 25E, egy GTX7501gb 33E, akkor semmiképp se ajánlanám az elsőt, bár bármilyen APU-nál erősebb, de az ár/teljesítmény mutatója jelentősen rosszabb ezért rossz vétel.

    Mint elmondtam, nincs a házzal kapcsolatos bizonytalanság. Vagy elhiszed vagy nem amit tapasztaltam. Nem teszel előre ventit pluszban és kész, poros sem lesz az eleje :). (nemrég nézegettem autót, zafira b-t, automatát akartám. totalcaros teszt, lehúzták az automatát. Annak ellenére azt vettem. Hát utólag a fejemet a falba verném - mint itt az érvek nélküli kolléga - ha nem azzal vettem volna). Az N300 oldalsó két ventije által beszívott por (porszűrőn ami fennakadt) ugyanúgy meg kell látszódjon, mint a raijintek arcadián lévő első porszűrőn. Atombiztos, +5E-ért lehet jobb VGA-t kaptál volna vagy alaplapot, csak példaként. De ha az a ház tetszik, akkor persze hogy azt veszed, félretéve a logikát.

    Megalapozott ajánlás. Pl. a hamburg táp? 3 tesztet találtam a templom matricásról, mégis azt írták, hogy nem tudják ajánlani. Chieftec új tápjáról is már van 3 teszt, mindegyikben ajánlott. Plusz egy táp belseje ha változik, az ajánlás sem él tovább, amíg új teszt ezt meg nem alapozza. A hamburg 3x változott 2 év alatt, akkor az megbízható?
    Vagy a G3220 ajánlása 16E-ért milyen teszteken alapul, G1840 proci 10E árával szemben?

    Már bocs, de én nem megtámadtam, fordítva történt, amikor írtam a konfigot, hogy ezt vagy azt ne ajánljam senkinek. Én teszteket mutattam, hogy állításom alátámasszam és miért is jobb mint amit írtak.

    Bár állításod szerint az IQ-d kicsúszott a 0,2%-ból az utóbbi években, hacsak nem agysérülésed volt, ez nem fordulhat elő. Ugyanis a korral korrigálják az eredményt. Felnőtt korban ez már nem változik, hacsak nem 100as szög áll a fejedbe.
    Illetve bizonyos szint felett az ember kikapcsol bizonyos ösztönös dolgokat, mint pl. előítélet (mert az nem logikus), míg a te írásodból halványan süt. És úgy magyarázod a jó döntésed pl. az N300-al, hogy az Arcadia-t meg sem próbáltad. Bizony sokkal jobb az ár/értéke. És a szellőztethetősége sem rosszabb egyáltalán, itt a teszt, hogy ne a levegőbe beszéljek:

    [link]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101567 üzenetére

    Igen, megértem az érveket, de gyanítom, hogy amit Te fel tudsz fogni, azok a látható, megfogható dolgok.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz juve600 #101571 üzenetére

    Én nem írtam neked, te írtál rám (NEM off topikban, egyébként 0 érv nélkül csak bélyegeztél és az értelmi képességeimre tettél megjegyzést pl.: "remélem felfogja"), megkértelek hogy priviben nyugodtan fejtsd ki, mi az amit tévesen tudok, nem tetted. Innentől hanyagollak.
    Az off topik pedig be van kapcsolva az írásoknál, így akit nem érdekel, nem olvassa, azt hiszem ezért van.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101573 üzenetére

    A nagyobb gépigényű játékot nem fogod te ultra-n futtatni egy R9 380 GPU-val 1,5-2 év múlva, kivéve ha nem zavar a 20-30fps. Vagyis vissza fogsz venni belőle akkor meg majd nem kell annyi vram.
    Nem azt mondtam, hogy nem jobb a több vram (persze ha ki is használ belőle valamit), hanem hogy ha 2gb vramos kártyára futja, akkor miért ne vehetné meg a user azt? Miért ne lehetne ajánlani azt? Nem 60E a 4gb ára (vagy 63E) és én akkor is azt ajánlom. Az már 70E+ jelenleg. Más árkategória. Szerintem ha megvennéd, megtalálnád azokat a beállításokat, amivel a GPU erejét ki tudod hozni. Ha nem ULTRA-n, akkor HIGH-on, de FPS játékokban szerintem fontosabb a stabil 60FPS.
    Különben meg a logikádat követve ha a gtx970 memóriája már most kevés a gpu erejéhez,1,5-2 év múlva méginkább az lesz, ahogy írtad. Akkor az nem jó vétel ugyanúgy, mint a 380 2gb. Te logikád mentén.

    Itt egy prohardveres teszt. Az összesített táblázatban +45% átlag szerepel. Tegyük hozzá, hogy míg a 750Ti referencia modell, addig ezek gyári túlhajtott 950esek (10-11% GPU és legalább ennyi a vramon). Viszont amit kapsz 750Ti kártyát, pl. Msi, Gigabyte, Palit 37-38E-ért, az is gyári OC-s, tehát én átlag 40%-ra tenném a különbséget maximum.

    [link]

    37,5E*1,4=52,5E. Való igaz, kicsit rosszabb az ár/teljesítmény mutatója, hiszen a 950 50E körül jó vétel. De ettől még nem mondanám, hogy meg ne vedd, mert a 950 SOKKAL jobb ár/teljesítményű. Vagy akkor már szóba jöhet az R7 370 44E-ért és csak 10%-al van a teszt szerint elmaradva a húzott 950ektől.

    Te látod a különbséget, lehet valami retek TN paneles volt elötte, én nem fogadnék rá, hogy megmondom az enyémek közül, melyik-melyik. Az egyik most 38.500Ft a másik meg 48.600Ft. Nem mondanám senkinek, hogy ha az olcsóbb 23,6osat veszed, akkor neked annyi, véged. Vagy hogy kapj elő még egy 10est valahonnan mert azzal nem lehet játszani, nem érted, ne légy b@rom! Azért az árért az a jó választás. Drágábban a másik.

    Az intelligencia ha épp nem vagy beteg, fáradt, részeg, stb. minimális a szórása (minek is állnál neki ilyenkor, nem logikus :) ) és nem is fejleszthető. Ezt azért tudhatnád. :)
    Az intelligencia 17-20 éves korig fejleszthető. (ezért venném én komolyabbra a matek oktatást és problémamegoldást általánosban). Ez után már nem változik, csak lefelé, ezért korrigálják a korral.
    Erről végeztek egy kísérletet, national geo vagy spektrumon volt, nem tudom. Egy család 4 tagjával elvégeztettek egy IQ tesztet. Ezután 1hónapon keresztül az egyik csak és kizárólag IQ teszteket töltögetett, a másik mindenféle agyi serkentő gyógyszereket szedett, a harmadik logikai feladatokon gyakorolt a negyedik már nem tudom mit csinált. Ha valaki látta megmondhatná. Majd 1 hónap múlva megismételték és senkinek nem változott.

    Az előítélet meg a logika más dolog. Ha épp ott sétálok ahol leírtad, teljesen mindegy, hogy előítélettel nézem a 3 szembe jövőt vagy nem. Sőt, ha nem süt rólam az előítélet, talán nagyobb eséllyel megúszom, vagyis logikus, hogy ne legyen előítéletem.
    Az más kérdés, ha hallottam már tapasztalatokat a környékről, akkor logikusan gondolkodva nem vállalok kockázatot és nem megyek oda, ez a félelem, nem az előítélet.

    Na de be is fejezhetjük, hacsak nem valami hardveres témád van. :)

  • b.gyula1983

    tag

    válasz mettyuz #101581 üzenetére

    Nem alap az SSD. Mivel sok játék amúgy sem fér rá 120asra, azt akkor a vinyóra tennéd, így a játékélményt nem dobja meg. Viszont egyéb dolgok sebességét igen. (netezés, programok indulása, stb.)
    De azt a legkönnyebb bővíteni, míg cserélni alkatrészt macerásabb.

    1. Sokkal hátrébb lennél. Ha úgy ahogy írtam meg tudod venni, akkor nem kell később se procit se vga-t cserélned, hanem ha elavultnak érzed, egybe eladod hozzáraksz és veszel újat, mivel így arányos a gép.

    2. Skylake kb. 20-22E-el lenne drágább, erősebb is a proci valamivel. De nem venném, ha most kifér a GTX970.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz picimitch #101584 üzenetére

    Vedd a Gigabyte B85M-D3H lapot és a 4460 procit, az ismeri alapból.
    2gb 960 nagyon rossz vétel, mutathatok teszteket, egy R9 380 2gb 60E és jobban szerepel nála. gtx960-ból a 4gb jó választás sőt ha van keret akkor a 380-ból is.
    Ha már ekkora ssd, akkor Samsung 850 evo 250gb inkább.

    De mire is kell a konfig? Mert a végösszeget nézve, ami 235E, valahogy úgy tűnik hogy egy GTX970/R9 390-nek is ki kéne férnie. Ha gamelni kell, inkább a jobb hardvereket venném és később bővíteném mondjuk proci hűtővel, ssd-vel...

    Nem rossz az a táp, de egy r9 390hez már nem tenném. Mégiscsak 18A jut a procin kívül mindenre, ami 216W. Egy stressz teszt alatt le is kapcsol egy komolyabb AMD vga-val, VGA húzásról nem is beszélve. Egy Chieftec CPS-500S ugyanennyibe kerül, 450W azaz 37,5A 12V-on van mindenre, osztatlanul. 3 tesztet találtam eddig róla, mindenhol ajánlott. Hatékonysága is elég jó, 20/50/100% terhelésnél 85/89/86%.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Gaston 009 #101593 üzenetére

    HÁZ ok, te döntésed.
    TÁP nagyon túlzás és csak belépő. Chieftec CPS-500S 16E, vagy FSP Raider S 550W 20E, vagy abszolút csúcs Seasonic S12G 450W 27,7E, 550W 28,5E. A 450 verzió elég bármire egyébként, amit 1 vga-s konfiggal el tudsz képzelni.
    ALAPLAP ok.
    CPU ok.
    RAM ok.
    ODD ok.
    BILL. ok, te tudod.
    MONITOR ok.
    VGA ok, de ha hozzádobsz 30E-t, sokkal erősebbet vehetsz, pl. Gainward phoenix gtx970 4gb/Gigabyte gtx970 WF3 OC 4gb. Ár/érték annál a gtx960-nél nagyon rossz a gtx970-hez képest.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz reca123 #101604 üzenetére

    Ez egy imperiumos gép, nem?

    Azokra 3 év volt (most asszem már csak 2 és 3 vásárolható pluszba) és a hardverekből ítélve nem lehet 3 évesnél régebbi. Érdekes, hogy nincs rá gari, vagy lehet valami gondja van (fagyogat időnként, stb.) azért mondja hogy nincs rá gari. Ennyit érne 1 év garival is és a táp akkor is cserés. Miután kifizetted és elhoztad a próbagarival kitörölheted a segg@det. Nem hinném, hogy ha visszavinnéd a rossz hardvert (ami akkor még jó volt állítólag mikor elhoztad) ő meg szépen leszámolja neked a lét. Inkább mondaná hogy biztos te helytelenül használtad és lerázna.
    Szóval használtan magánszemélytől a próba gari az olyan mint ha nem is lenne.

    Raijintek Arcadia fehér - 8E (ha csicsásabb kell, Sharkoon VG4-W 3 színben 11E)
    Chieftec CPS-500S - 16E (37,5A 12V ágon az a Thermal Master 20A 12V ágon és mindkettő 500W névleges :) , a minőségről és hatékonyságról nem is beszélve)
    Gigabyte B85M-D3H - 19E
    i5-4460 - 53E
    2x4gb 1866 hyperx - 13E
    Wd ezex blue 1Tb - 14E
    MSI GTX750Ti - 37E
    vagy
    Gigabyte R7 370 WF2OC - 44E
    vagy
    Gigabyte GTX950 WF2OC - 51E

    Ez újonnan 160E vagy 167E vagy 174E erősebb VGA-val, 2-3 év garival, minőségi táppal. (cpu hűtő nem létszükség az i5-re). Annyival azért nem olcsóbb a gari nélküli és sz@r a táp is, hogy kockáztassak.

    [ Szerkesztve ]

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Dapro #101602 üzenetére

    HÁZ adott
    TÁP Seasonic S12G 550W - 29E
    MBO Gigabyte Ga-Z170N-WIFI - 43E
    CPU i5-6600 - 69E + Deepcool gammaxx 300 - 6E
    RAM 2x8gb 2133 DDR4 hyperx - 30E
    SSD Samsung 850 evo 500Gb - 48E
    VGA MSI R9 390 8gb GAMING - 115E

    Ez 340E pcx-en. (egy olcsóbb H170 alaplap van pcx-en ebben a méretben, se bluetooth, se wifi, se M.2, se Sata Express).

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Gaston 009 #101611 üzenetére

    Chieftec táp -6E
    ODD nélkül - 6E

    Így már csak 18E hiányzik a GTX970-hez, ha pcx-en veszed további 10essel olcsóbb kb. az egész így már alig kell hozzátenni, kevesebbet mint a kihagyott SSD ára. Amit egyébként játékos gépben nem nagyon fogsz érezni, mivel kicsi hogy arra telepíts játékokat.

    Ha 250gb-ra elférsz, akkor csak SSD-t vennék, Samsung 850evo 250gb 25E pcx-en. Az már játékoknak is elég lehet.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz JamesHolden #101612 üzenetére

    Zalman ZM-T4 - 7,3E
    Fsp 350 pnr - 6,2E
    Asrock H81M-HDS 2.0 - 13E
    G1840 - 10,2E
    Kingston 2gb 1600 - 3,5E
    Teamgroup 120gb ssd - 13,1E

    Kb. 53,3E + Win 10 Home 64bit hun 30E

    Ez a legolcsóbb új és 2-3év garival. Villámgyorsm van HDMI / DVI / D-SUB kimenet is.

    (egy hulladék házzal lehetne fogni még 2-3E-t, de akkor inkább guberálnék valahol egyet mint hogy pénzt adjak érte)

  • b.gyula1983

    tag

    válasz Lámafans #101614 üzenetére

    Super Flower se iponon se pcx-en csak a 350/650.

    Coolert én nem láttam nála írva, de nagyon halk a deepcool gammaxx 300 6E-ért, nem kell a CM212 10E-ért.

    Alaplapot ATX-eset nézett, lehet ablakos lesz a ház azért, olcsóbban nincs nagyon ez a méret, ráadásul asszem raid-et is tud és M.2-őt Sata expresszt.

    Ez egy kábeles egér+bill.:

    [link]

    Már az AH-IPS monitor se jó, amit választott?

    [link]

    Tudnál ajánlani vezeték nélküli bill.+egeret, ami megbízható (nem fogom földhöz csapni mert nem érzékel amikor kéne), nem egy vagyon (max. 20E, de inkább kevesebb) játékra? Ez engem is érdekelne.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz membrandj #101618 üzenetére

    SS-G450 tap modularis, 30E. De itt ezzel a házzal tök mindegy, mivel 2 szintes a haz es a kabelek nagyobb resze ugyis kell a floppy meg a molex csatikat nem vezeti fel ennyi semmit nem befolyasol.

    Az a lap pcx-en nincs. Iponon meg azzal az olcsobb lappal is ugyanannyira jön ki a konfig.

    Szerintem megéri a 6600, azt nem változtatnám. +7-9% teljesitmenyben meg árban is, de ha sok a végösszeg, lehet 6500ra tennem.

    Gtx980 4gb nem irnam 150E-ert. Akkor mar gtx970 3.5gb 104E vagy gtx980Ti 6gb 204E. Utóbbihoz mar kell a 6600as proci is.
    En is azért nem irtam az Xes verziót, mert 25E-el nem tud többet.

  • b.gyula1983

    tag

    válasz olomhuszar #101623 üzenetére

    Zalman Z3 Plus - 12E
    Chieftec CPS-500S - 16E (új táp, jó teszteredményekkel és hatásfokkal, 450W 12V-on)
    Asrock B150M Pro4 - 24E
    i5-6500 - 64E
    2x4gb ddr4 2400 - 16E
    Samsung 250gb evo - 25E
    2Tb seagate - 20E
    Gainward GTX970 4gb phoenix - 104E

    Ez pcx-en 281E. Egy Deepcool gammaxx 300 hűtő nem ártana még bele +6E.

Új hozzászólás Aktív témák