Új hozzászólás Aktív témák

  • b.gyula1983

    tag

    válasz kwzatz #101553 üzenetére

    Az elejében írnak arról, hogy a 285-nél a 280 stabilabb teljesítményt nyújtott pár játékban. Utána meg azt, hogy a 380 2gb vs 280 3gb vs gtx960 közül a legkevesebb "dropped frames" az r9 380 2gb-al volt.

    Bevallom nem olvastam a tesztet csak a számokat néztem, tehát ezt a mikro szaggatás részt nem néztem.

    1. R9 280 3gb ha jól tudom kifutott.
    2. R9 380 2gb jelenleg 60E, 4gb 70E+. Én továbbra is azt mondom, hogy minden fullHD alatti felbontásra elég a 2gb (amit gondolom te sem vitatsz), fullHD-n kifogyhat belőle, oké. Na de akkor mi a gond? Lejjebb veszek a beállításon és akkor lesz 40 helyett 60 fps-em. Utóbbi sokkal inkább kell a jó játékélményhez, nem (és a mikro szaggatás is megszűnik)? Inkább legyen high/60fps mint ultra/40.

    65E-ért nem kérdés, hogy a 4gb-ot, ha valaki fullHD-n akar játszani. 70E+ nem adnék érte, mert már nem jó ér/érték. Sőt, akkor ha megnézzük a GTX970 kártyát, írtad, hogy a linkelt írásodban erről írnak a GTX970 kapcsán, de attól még elfogadnád.
    Én nem olvastam még GTX970 kártyánál olyat a kommenteknél, hogy "élvezhetetlen" lenne a játék emiatt.

    Vannak az átlag felhasználók, akik átlagos igényekkel rendelkeznek (mint én). Aztán vannak azok, akik egy-egy résznél az átlag szerint egyes témákban túlzásokba esnek. Pl. egyik ismerősöm közel 1 milliós hangrendszert épített magának, mert hogy az mennyivel szebben szól mint egy 60E-s házimozi. (Nem hangosabban, hanem szebben). Ha őt kérdezed, akkor azt fogja mondani, hogy a 60E-s hangcucc szar és nem ajánlja, rakj félre és vedd meg a jobbat. Hát kiröhögöd, nem?
    Monitornál pl. nekem van 2db TN paneles 170/160 fokos betekintéssel és van egy AH-IPS is. A két nagyobb 23,6", a kisebb TN már csak tartalék, 19" 4:3 képarányú. Na most ha 40E-ért kell monitort venni, én a 23,6" 170/160as TN-t ajánlom, míg más pl. a 21,5" IPS panelest. 50E-ért én is az IPS panelest vettem. De még egyszer nem venném meg, mert én nem érzek semmi pluszt, mint átlag felhasználó. (persze vannak ezek a 70/60 fokos betekintési szögű TN monitorok, olyat nem láttam, lehet az tényleg szar). Én netezek, filmezek, játszok rajta és nem mondanám meg látatlanban, hogy most épp melyik monitort használom. Szóval én 40E-ért a nagyobbat venném, míg más az IPS panelest, holott lehet ha elé tennénk mindkettőt akkor inkább kéne a nagyobb neki. De ez is saját tapasztalat, nem vitának szánom.
    Vagy a háznál pl. ott van a Raijintek Arcadia, 8E pcx-en. El nem tudom képzelni, mi a fene baja van azzal bárkinek is. Tud mindent, amit ma egy háznak min. tudnia kell, ATX lapot fogad. Olcsóbban csak a Zalman ZM-T4 meg társai vannak, mATX lapot fogad, 7E körül. Én beépítettem egy Asus P5Q Pro lapot X5460 procival (@3,8Ghz), arctic freezer 7 pro rev 2 hűtőve, 4x1gb 1066 rammal, 120gb hyperx 3k ssd-vel és Samsung 320gb vinyóval, ctg-500 táppal, gtx7501gb kártyával. Gyárin kívül tettem előre is egy db 12cm ventit (na ez az egyetlen gondom vele, hogy a beszívott levegőben lévő finom por meglátszik az előlapon kör alakban). Összeraktam, stabil érzés kézben fogva (elején mikor megemeltem nem gondoltam hogy stabil lesz mert tök könnyű), nem rezonál semmi, kábelmenedzsment kicsit szűkös volt de használható, nagyon jó a hűtése és halk is. És akkor valaki azt írja mikor ajánlottam, hogy ipari hulladék ne ajánlgassam már senkinek. Na most akkor erre mit mondjak? Hogy igazad van, majd cserélem én is? Én bátran ajánlom közepesen melegedő gamer konfig alá (i5+r9 380-ig), hogy minél olcsóbb legyen.

    Szóval visszatérve, minden az ár függvénye. Egy GTX950 50ért jó választás, 55-ért már nem, akkor R9 380 2gb legyen 60ért, ami meg 65E-ért nem lenne jó választás, akkor már inkább a 4gb verzió 70E-ért. 70E és 105E között meg nincs értelmes VGA. Az R9 380X nem tömte be a piaci rést, ahogy sok cikkben írták. GTX970-től még elég messze van teljesítményben árban meg elég közel. Azért a kártyáért adnék max. 75E-t.

    Köszi az építő szándékú írásod.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák