Új hozzászólás Aktív témák

  • lamadou

    senior tag

    Sziasztok!

    Még 7483-ban kértem tanácsot gépvásárláshoz, ott leírtam az igényeket (röviden: fullHD filmek és stream TV-re kötve, processzor igényes taskok párhuzamosan, 24/7 futás, halk, esztétikus ház, USB3. azóta kiegészítve: SSD a rendszernek, régebbi játékok fullHD-ban [UT2004, FarCry, Red Alert3, néhány generációval korábbi NFS], később fejleszthető legyen)
    Pár héttel ezelőtt várakozó álláspontra helyezkedtem a május közepi Trinity-ről szóló hírek miatt, most viszont már tudjuk, hogy az asztali később jönnek, így nem várok tovább.
    Az akkor ajánlottak, és azóta olvasottak alapján most a következő felé hajlok:
    ASROCK A75M ~18k
    AMD A8-3850 vagy A8-3870K ~25k vagy ~27k
    Kingmax DDR3 2*4GB 1600Mhz ~12k
    Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~20k
    Fractal Design Define Mini ház ~26k
    COOLERMASTER Silent Pro M2 420W RS420-SPM2E3-EUˇ~24k
    ez így 125-127k.

    akkor ajánlottátok még ezt: Thermaltake CL-P0537D ISGC 100 3in1 CPU cooler - ez mennyivel halkabb, mint a gyári hűtő?
    Ha ezt még hozzáteszem akkor tartok 135-nél.

    Kérdéseim: A fenti konfigból kilóg/hiányzik valami, vagy ez alapvetően megfelel a céljaimnak? Másrészt a ház és a táp nekem elsőre drágának tűnik [egy korábbi ajánlásból másoltam] - viszont maga a ház kinézete tetszik :) Tudtok akár hasonló, akár kevésbé designos, de mégis nappaliba illő, olcsóbb házat ajánlani? Illetve nem sokkal hangosabb, de olcsóbb és megfelelő tápot?

    Bár az eredeti keret áll (max 200), de ahogy azóta olvasgattam, egyre inkább azt látom, hogy ennél jóval kevesebből ki lehet hozni, amit szeretnék, így szeretném minél alacsonyabbra szorítani a "fölösleges extrák" költségét.

    +1 kicsit off kérdés: manapság mennyire lehet ODD nélkül oprendszert telepíteni? Akár ubuntu-t, akár win7-et?

    Köszönöm a segítséget!

    ps: alapvetően AMD felé húz a szívem, márcsak azért is, mert nem szeretnék most fölöslegesen dVGA-t.

Új hozzászólás Aktív témák