Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamadou

    senior tag

    Sziasztok,

    elsősorban otthoni médiacenter szerepére keresek gépet. Egy fullHD tévét kell vinnie HDMI-n keresztül, szeretném ha szoros kapcsolatot ápolna az usb 2.0 külső hdd-vel(akinek valószínűleg hamarosan jön egy 3.0-s testvére is), nomeg ha röccenés és túlmelegedés nélkül vinné a fullHD videókat akár a külső hdd-ről, akár streamről, miközben vígan számol a háttérben egy félmillió soros táblán az excel és fut egy torrent kliens. Ha elvisz játékokat is, az egy szép extra, de nem követelmény.
    Ne legyen hangosabb, mint a film ami megy róla.
    Fontos, hogy sokat lesz egy helyen, 24/7 üzemben, így olyan gépet keresek ami minimális odafigyeléssel is sokáig bírja hűtés problémák nélkül.
    Monitor értelemszerűen nem kell, se bill, egér. Nem feltétlenül kell bele túl nagy hdd sem, sőt lehet elég egy ssd is.
    A fentiek mellett álmaim gépe kicsi is, nem csúfítja környezetét.
    A keret max 200K, de nem lesznek álmatlan éjszakáim, ha ezt nem használjuk ki :)

    Mit ajánlotok?

    Bónuszkérdés, hogy milyen oprendszert javasoltok ilyen célra? Ha windowst akkor annak az árával is számoljunk a keretbe, jogtiszta rendszert szeretnék.

    [ Szerkesztve ]

  • lamadou

    senior tag

    válasz HeavyToys #7488 üzenetére

    Köszi a választ!
    Tetszik a ház, valami ilyesmire gondoltam :)
    Még kicsit őrlődöm, hogy notebook vagy egy ilyen gép legyen-e az új szerzemény. A notebook-os topicban tanácsolták, hogy nézzek körül asztali gépek terén is, mert ugyanannyiból erősebbet kaphatok. Viszont amennyire látom, a méret és zaj korlátok erősen megdrágítják a dolgot, így javíts ki ha tévedek, de nem tűnik erősebbnek ez a konfig, mint mondjuk egy HP DV6
    Sajnos az utóbbi években nem követtem túl aktívan a hardverek fejlődését, így ha vetnétek egy pillantást a notebookra és összehasonlítanátok a javasolt összeállítással, azt megköszönném :)

    Az asztali gép nyilvánvaló előnye lenne a könnyebb bővíthetőség is - viszont nem tudom ez mennyire állja meg a helyét, ha egy ekkora házzal tervezünk? Gondolatok?

  • lamadou

    senior tag

    válasz TGWH #7502 üzenetére

    Nem önmagában a kis méret a cél, sokkal inkább az esztétika. a ház amit fezlergabor javasolt, úgy tűnik pont egy jó kompromisszum. Jól néz ki, nem túl nagy, de mégis elfér benne minden és még bővíteni is lehet később.
    A HDMI-ről: mivel nem csak a gép használja a TV-t, így nem ideális ha arra van kötve a hang. Eddig nem volt még semmilyen gondom a HDMI-vel [igaz, még csak másfél éve használom aktívan]

    fezlergabor: köszi a javaslatot! igencsak tetszetős, holnap kicsit jobban körbejárom a témát.

  • lamadou

    senior tag

    Sziasztok!

    Még 7483-ban kértem tanácsot gépvásárláshoz, ott leírtam az igényeket (röviden: fullHD filmek és stream TV-re kötve, processzor igényes taskok párhuzamosan, 24/7 futás, halk, esztétikus ház, USB3. azóta kiegészítve: SSD a rendszernek, régebbi játékok fullHD-ban [UT2004, FarCry, Red Alert3, néhány generációval korábbi NFS], később fejleszthető legyen)
    Pár héttel ezelőtt várakozó álláspontra helyezkedtem a május közepi Trinity-ről szóló hírek miatt, most viszont már tudjuk, hogy az asztali később jönnek, így nem várok tovább.
    Az akkor ajánlottak, és azóta olvasottak alapján most a következő felé hajlok:
    ASROCK A75M ~18k
    AMD A8-3850 vagy A8-3870K ~25k vagy ~27k
    Kingmax DDR3 2*4GB 1600Mhz ~12k
    Ocz 60GB 2,5" SATA3 Agility 3 AGT3-25SAT3-60G ~20k
    Fractal Design Define Mini ház ~26k
    COOLERMASTER Silent Pro M2 420W RS420-SPM2E3-EUˇ~24k
    ez így 125-127k.

    akkor ajánlottátok még ezt: Thermaltake CL-P0537D ISGC 100 3in1 CPU cooler - ez mennyivel halkabb, mint a gyári hűtő?
    Ha ezt még hozzáteszem akkor tartok 135-nél.

    Kérdéseim: A fenti konfigból kilóg/hiányzik valami, vagy ez alapvetően megfelel a céljaimnak? Másrészt a ház és a táp nekem elsőre drágának tűnik [egy korábbi ajánlásból másoltam] - viszont maga a ház kinézete tetszik :) Tudtok akár hasonló, akár kevésbé designos, de mégis nappaliba illő, olcsóbb házat ajánlani? Illetve nem sokkal hangosabb, de olcsóbb és megfelelő tápot?

    Bár az eredeti keret áll (max 200), de ahogy azóta olvasgattam, egyre inkább azt látom, hogy ennél jóval kevesebből ki lehet hozni, amit szeretnék, így szeretném minél alacsonyabbra szorítani a "fölösleges extrák" költségét.

    +1 kicsit off kérdés: manapság mennyire lehet ODD nélkül oprendszert telepíteni? Akár ubuntu-t, akár win7-et?

    Köszönöm a segítséget!

    ps: alapvetően AMD felé húz a szívem, márcsak azért is, mert nem szeretnék most fölöslegesen dVGA-t.

Új hozzászólás Aktív témák