Új hozzászólás Aktív témák

  • Artin

    csendes tag

    Sziasztok!

    Hardware téren kicsit kimaradt nekem az elmúlt időszak és így pár lépcsőfok, így szeretném kikérni a véleményeteket vásárlás előtt.

    Amire kéne:
    Az alap net+irodai alkalmazások mellett filmek (FullHD-ben csak ritkán), játékok, amiben nem a leghardware-igényesebb kategóriákat gyűröm (bár egy-egy szimulátor és SIMS becsúszik néha), és nem zavar a grafikai beállításokban a kisebb kompromisszum, viszont alkalmilag egy CAD tervezőt el kéne vinnie (3D modellezés nélkül).

    Amim van:
    - Megfelelő ATX ház (nem akarok költeni rá)
    - Sata2 merevlemez, optikai meghajtó, onitor+egér+billentyűzet
    - GeForce 9800 GT 512 MB VGA kártya (ha nem fog vissza egetverően, akkor nincs rá most keret)

    Ami kellene/amiben gondolkodtam eddig:
    Alaplap: nincs nagy igény, de az USB3 támogatás kellene és lehetőleg ne essen szét 1 év alatt, 8 csatornás audió előny (~12-15K) pl: AM3+-hoz MSI 760GMA-P34(FX), illetve Intelhez MSI H81M-E33, vagy ASRock H81M-DGS?
    CPU: AMD FX4300, vagy kicsivel többért FX6300, illetve Intel G3450, vagy max i3-4160 (de ez már kereten túli picit, megérné?) (~20-30K)
    Táp: 10-12K körül CoolerMaster EP RS600, vagy inkább Approx APP 650PS? (vagy egyéb?)
    Memória: 2 x 2, vagy 2 x 4, de ez talán a későbbiekben legegyszerűbben bővíthető. Mire elég manapság 4 GB? (~15-25K)

    Keret:
    ~70K, ami tudom, hogy nem sok.

    Érdemes ezek közül válogatni, vagy van más jó alternatíva? Esetleg ez alapján térjek vissza inkább a Commodore-hoz? :D
    Köszönöm előre is a véleményeket!

Új hozzászólás Aktív témák