Új hozzászólás Aktív témák

  • Dfoglalo

    újonc

    válasz Barthezz2 #1 üzenetére

    Sziasztok!

    Nyár elején tervezek új gépet vásárolni, minél olcsóbban, minél jobbat. De nem is pofázok tovább, ez gondolom nyilvánvaló, inkább rátérek a lényegre.

    1. Mire fogod használni a gépet?

    Nagyon szeretnék játszani már igényesebb játékokkal is, de nem csak erre kell. Hobbi szinten néha szoktam feldobálgatni YT-ra videókat (havonta egyet, kettőt), de nem túl sűrűn. Igazából nem baj, ha sokáig renderel, nem ez a fő szempont, de mint mondtam, használgatom arra is. Programozásra is rengeteget fogom használni, mind egyszerűbb, mint bonyolultabb téren. Szóval nem árt, ha a Visual Studio egyszerű futtatásán kívül remekül lehet rajta modellezni is, ugyanis a mostani gépemen jobb modellező programok már nem futnak el.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?

    Párszor már említettem, hogy a mostani gépem nem a legjobb. Nem szeretném bővíteni, egy teljesen újat szeretnék venni. Nincs benne rendes videokártya, régi, 2,8-as intel duo van benne, meg 3 giga DDR2-es RAM. De szerencsére bírja futtatni 64 biten a Win 7-et aeroval együtt, valamint gyengébb modellezgető, nem túl komoly programokkal is elbánik. A Visual Studioval viszont már gondok vannak, ugyanis 10-15 másodperc, mire betölt egy projektet, az első debug pedig szintén 15-20 másodpercig töltődik, későbbi futtatáskor pedig 5-6 mp alatt indul csak. Játékok futtatására nem nagyon képes, egy GTA SA-t még elvisz, de egy IV-től már kiakad. Ha tuningolnám is, nem tenném, mert ha megveszem az új gépet, ez a régi megy egy meglévő, gyakorlatilag használhatatlan állapotban lévő gép helyére, szóval esélytelen a bővítés.

    3-5. A többi kérdésre már egyszerre válaszolnék

    Nem biztos, hogy vennék mellé új egeret és billentyűzetet, de ha mégis kéne, veszek majd. Monitor viszont fog kelleni, akár Full HD-s. A ház kinézetre igazából nem lényeg, de én egy sima tornyot választottam. A többi alkatrész pedig... nos, elmondtam, mire kéne. Nem tudom, hogy 120k körül sikerült e összeraknom egy jó gépet, amelyen már kényelmesen játszhatok nagy gépigényű játékokkal is, bár ki tudja. Azért leírom nektek. Ha valamit változtatnátok rajta, kérlek írjátok le, de 150 fölé nem igazán szeretnék menni - én sem vagyok milliomos.

    Alaplap: ASRock H61M-GS-B3: 10 044 Ft
    Processzor: Intel Core i3-3240 - 27 164 Ft - Esetleg i5, vagy az felesleges?
    Memória: Kingston DDR3 1600 4GB HyperX Blu Red CL9 - 11 129 Ft - Elég lesz 4 GB RAM?
    Videókártya: ASUS GF GTX650 1GB - 25 972 Ft - Esetleg 2 GB GRAM, vagy az felesleges?
    Merevlemez #1: Adata 64GB ASP600S3-64GM-C SSD - 12 165 Ft
    Merevlemez #2: WD Caviar Blue 500GB 16MB 7200 SATA3 - 11 934 Ft
    Tápegység: Chieftec CTG-400-80P 400W - 10 535 Ft
    Gépház: Cooler Master Elite Knight 350 - 10 428 Ft

    Végösszeg: 119 371 Ft

Új hozzászólás Aktív témák