Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, édesanyám gépét (asrock 330 ion 3gb rammal) szeretném lecserélni, ami kb 3,5 éve szolgálja őt, de már kezd túl lassú lenni számára.

    Én nemrég cseréltem le a szintén asrock ionomat egy brazos gépre (e350m1 4gb rammal), viszont ezt én csak htpc-nek használom.

    Amire ő használná: böngészés (sok flash játék, főleg honfoglaló, illetve flash videók), szövegszerkesztés és hd filmek nézése (dxva támogatás), illetve spdif (ez annyira nem fontos, mert van elfekvőben egy külső spdif-es hangkártyám), hdmi és d-sub csatlakozás megléte.
    Semmi komolyabb játék vagy program nem lesz használva.
    Szempont a kis méret, alacsony fogyasztás és halk működés, szem előtt tartva a tartósságot is (jó pár évig nem szeretne már gépet váltani).

    Vinyó van, alaplap+proci+ram+ház kéne csak.
    A jelenlegi keret 31,5k, ebbe belefér egy asrock e350m1, egy LC-POWER LC-1320mi ház külső táppal és 4gb ram, ami ugyanolyan konfig lenne, amit én htpc-nek használok.

    Vagy:
    alaplap: Asrock H61M-VG3 10193ft vs. ECS ECS H61H2-I3 11118ft
    processzor: celeron g465 8043ft vs. intel celeron g550 9160ft
    ram: 4gb ram 4433ft
    vga: Sapphire Radeon HD5450 512MB 6345ft
    ház: HKC SM01 6606ft vs. Codegen MX31-A2 8512ft
    min: 35620ft, max: 39568ft

    A kérdés tehát, hogy mennyire éri meg jobban neki befektetni egy számára komolyabb gépbe (+4,1-8k a brazoshoz képest), mint egy brazos alapú konfigba?
    Mennyivel lenne hangosabb/fogyasztana többet?
    Mennyivel lenne nagyobb a teljesítménye?

    Vagy tudtok ajánlani vmi jobb alternatívát?
    A max keret, az olyan 45k, de csak új termékekből, használtakból pedig 39k.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák