Új hozzászólás Aktív témák

  • mpeti3

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Átrágtam magam jó pár oldalon itt a fórumban is meg teszteket is bújtam stb., aztán végül megszületett egy elképzelés a fejemben, azt gondoltam ezt megosztanám veletek, esetleg még mondanátok rá valamit? Elnézést, hogy kicsit bevariáltam itt az ajánlásokat... Köszönöm az eddigi önzetlen segítséget! :R

    Alaplap: Asus F2A85-M (~28k) - ez elég biztos, hogy ezt választom, nem szeretnék Asrock-ot...

    Processzor: AMD A6 5400K vagy AMD A8 5600K (~17k vagy ~25k) - igazából az lenne a kérdésem, hogy mekkora különbség van a kettő között mert árban elég sok és ha nem olyan vészes akkor lehet inkább beérném egyelőre az 5400-assal...

    Memória: Már lett ajánlva nekem itt egy ilyen Kingston HyperX DDR3 1600MHz 8GB (~11k) de hasonló árban láttam ezt: Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz gondoltam jobban megérné? Vagy kicsit drágábban van ilyen: Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz (~15k) (ez jobban tetszene a kék hűtőborda miatt ;] ) megérné-e ezt a többletkiadást? melyik legyen?

    VGA: IGP - egyelőre, majd egyszer később...

    Ház: Beleszerettem ebbe: Cooler Master HAF 912 Plus, úgy hogy mivel házat nem valószínű, hogy jó pár éven belül cserélni akarok, szeretnék egy olyat ami tényleg tetszik.

    Tápegység: Itt ezt az ajánlatot kaptam: Corsair CX430V2 (~12,5k) Itt csak annyi lenne még a kérdésem, hogy ez biztosan elég lenne nekem? (egy 500Gb Samsung 7200rpm-es HDD és egy Optiarc 7260s ODD lesz még a gépben az itt felsoroltakon kívül) Amit szeretnék, hogy megbízható táp legyen, ezen nem akarok spórolni, nehogy emiatt bármi baja legyen a gépnek, plusz jó lenne ha minél halkabb lenne...

    Tehát akkor összességében olyan ~90k -ra bővítettem a keretemet.
    Az lenne még a kérdésem, hogy az alkatrészek passzolnak, házba bele fogok férni?

    Ami fontos, hogy egy fejleszthető, stabil gépet szeretnék hosszú távra, nem akarok a legújabb játékokkal full beállításon játszani, inkább régebbiek vagy mostani kisebb gépigényű játékok jönnének szóba csak pl. Half-Life2, Portal1-2, Trine1-2, Legend of Grimrock ilyesmik.

    Ide kell írni majd valami frappánsat...

Új hozzászólás Aktív témák