Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mpeti3

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Elérkezettnek látom az időt arra, hogy összerakjak magamnak egy asztali gépet. Ebben szeretném a segítségeteket kérni.

    Az igényeim nem túl nagyok (szerintem), főleg filmnézésre (inkább 720p, ritkábban full HD), kis játékra, valamint dolgozni, tanulni (programozni: xilinx, eclipse) ilyesmik, használnám. (Mondhatjuk általános felhasználásra, tehát nem szeretnék a legújabb játékokkal játszani, ha a portal 2 meg a legend of grimrock elmegy szépen akkor már elégedett vagyok.) Csak hogy képben legyetek még jobban, jelenleg egy Intel Core 2 Duo T6570 2,1GHz-es 4GB DDR2-es valamint Intel GMA X4500MHD DXVA képes integrált VGA-val szerelt Dell laptoppal teszem mindezt, azonban ez már játékra egyáltalán nem, a többire meg közepes mértékben elég.

    Tehát amire szükségem van az: ház, táp, alaplap, processzor, memória. Régebbről van egy Samsung HDD-m (500Gb 7200rpm SATA2), van egy 23"-os full HD monitorom, valamint a pénztárcám kapacitása miatt úgy gondoltam, hogy videokártyát majd később vennék bele.

    Összegben olyan 60-70ezret szánnék rá. Szeretném, ha könnyen fejleszthető lenne, hogy esetleg majd későbbi processzor meg VGA vásárlással 3-4 évig el legyek vele.

    Alaplap: ezeket nézegettem P8B75-M LX, P8B75-V, volt már ajánlva mindegyik szerintem, igazából én nem látok nagy különbséget köztük... Ami nekem fontos, hogy legyen rajta integrált VGA, hogy tudjam használni a gépet amíg azt nem veszek bele, valamint hogy DDR3, USB3, SATA 6GB/s, meg 16x PCI legyen, gondolom ezek a legfontosabbak... tetszene a minél több csatlakozó pl.: HDMI.
    Először csak ilyen 1155-ös socketben gondolkoztam, de aztán megláttam ezt: F2A85-V PRO. Nem tudom mi a különbség melyik jobb-rosszabb, előnyösebb?
    Lényeg, hogy jó pár évig ezt nem akarnám lecserélni...

    Processzor: Egyáltalán nem gondolkoztam még rajta várom az ajánlatokat...

    Memória: Szintén nem nagyon nézegettem valami DDR3 4GB minimum...

    Ház: Na itt van egy kis kikötésem mivel még sosem volt ilyen szép házam csak kis egyszerűek most valami komolyabbat szeretnék, ezeket nézegettem: Cooler Master CM 690 II Advanced, HAF 912 Plus, CORSAIR Carbide 300R USB3.
    A HAF 912 Plus tetszene csak ne lenne vörös fénnyel az első venti...
    Igazából ami itt fontos lenne nekem az hogy fekete legyen könnyen szerelhető és itt említeném meg hogy szeretném ha minél halkabb lenne a gép...

    Táp: Gondolom egy 500W-os (alsó táp mert főként ilyen házakat nézegettem) elegendő lenne nekem, bár ha később belevesszük a VGA-t is meg ilyesmit lehet kellene egy nagyobb? Chieftec-re gondoltam, de nem értek hozzá, ajánljatok valamit.

    Ha beleférne a keretembe még lehet ezt is hozzádobnám: Samsung Basic SSD 64GB SATA3 MZ-7PC064B/WW (830 Series, SATA 6Gb/s)
    De inkább a többi legyen jó és majd később lesz SSD a VGA-val együtt.

    Elnézést, hogy kicsit hosszú lettem, várom a tanácsaitokat ajánlásokat és előre is köszönöm a segítséget!

    Ide kell írni majd valami frappánsat...

  • mpeti3

    csendes tag

    válasz Coolmat #20409 üzenetére

    Aham látom... Köszönöm szépen a gyors választ!

    Hát akkor szerintem kicsit eltolom a vásárlást, egyébként sem akartam most egyből megvenni, de akkor lehet várok vele még egy kicsit aztán feltornázom a keretet 85-90ezerre mondjuk.

    Egyébként mit gondoltok, mikor érdemes bevásárolni karácsony előtt vagy után? Mikor vannak jobb kedvezmények vajon?

    Tudtok valami megbízható boltot ahonnan érdemes lenne vennem a dolgokat, mert én vidéki vagyok és itt nem igazán van semmi... szóval valószínű valami webshop lesz belőle, de abból valami megbízható kellene... (ha szabad itt ilyesmit kérdezni)

    Annyit még a konfiggal kapcsolatban, hogy akkor úgy veszem ki itt az azóta született hozzászólásokból is, amit Te is írtál, hogy jobban járnék ezzel az FM2-es verzióval, mert VGA nélkül is jól ellennék az integrálttal...
    Az mit jelent egyébként hogy többet fogyaszt? Számottevően sokkal többet?

    [ Szerkesztve ]

    Ide kell írni majd valami frappánsat...

  • mpeti3

    csendes tag

    válasz Crias #20438 üzenetére

    Köszönöm szépen a tanácsokat és a linket is, megnéztem hasznos leírás volt!

    Egy olyan kérdésem lenne még, hogy a legtöbben ezt a lapot ajánljátok egy FM2-es konfighoz: ASROCK FM2A75 Pro4-M
    Nyilván értem, hogy a rászánt keret is befolyásolja a dolgokat, de mégis érdekelne, hogy ettől nem is érdemes drágább alaplapba invesztálni?

    Például említettem ezt (amikor először kérdeztem, hogy mit ajánlotok): Asus F2A85-V PRO
    Az biztos, hogy sokkal drágább a fentebb említett Asrock-nál, de meg is éri ezt a különbséget?

    Tehát érdemesebb lenne valami drágább alaplapra gyűjtögetnem még? (hiszen mégis csak azt cseréli az ember legkevésbé...)

    [ Szerkesztve ]

    Ide kell írni majd valami frappánsat...

  • mpeti3

    csendes tag

    Üdv Mindenkinek!

    Átrágtam magam jó pár oldalon itt a fórumban is meg teszteket is bújtam stb., aztán végül megszületett egy elképzelés a fejemben, azt gondoltam ezt megosztanám veletek, esetleg még mondanátok rá valamit? Elnézést, hogy kicsit bevariáltam itt az ajánlásokat... Köszönöm az eddigi önzetlen segítséget! :R

    Alaplap: Asus F2A85-M (~28k) - ez elég biztos, hogy ezt választom, nem szeretnék Asrock-ot...

    Processzor: AMD A6 5400K vagy AMD A8 5600K (~17k vagy ~25k) - igazából az lenne a kérdésem, hogy mekkora különbség van a kettő között mert árban elég sok és ha nem olyan vészes akkor lehet inkább beérném egyelőre az 5400-assal...

    Memória: Már lett ajánlva nekem itt egy ilyen Kingston HyperX DDR3 1600MHz 8GB (~11k) de hasonló árban láttam ezt: Corsair 2x4GB DDR3 1866MHz gondoltam jobban megérné? Vagy kicsit drágábban van ilyen: Kingston 2x4GB DDR3 1866MHz (~15k) (ez jobban tetszene a kék hűtőborda miatt ;] ) megérné-e ezt a többletkiadást? melyik legyen?

    VGA: IGP - egyelőre, majd egyszer később...

    Ház: Beleszerettem ebbe: Cooler Master HAF 912 Plus, úgy hogy mivel házat nem valószínű, hogy jó pár éven belül cserélni akarok, szeretnék egy olyat ami tényleg tetszik.

    Tápegység: Itt ezt az ajánlatot kaptam: Corsair CX430V2 (~12,5k) Itt csak annyi lenne még a kérdésem, hogy ez biztosan elég lenne nekem? (egy 500Gb Samsung 7200rpm-es HDD és egy Optiarc 7260s ODD lesz még a gépben az itt felsoroltakon kívül) Amit szeretnék, hogy megbízható táp legyen, ezen nem akarok spórolni, nehogy emiatt bármi baja legyen a gépnek, plusz jó lenne ha minél halkabb lenne...

    Tehát akkor összességében olyan ~90k -ra bővítettem a keretemet.
    Az lenne még a kérdésem, hogy az alkatrészek passzolnak, házba bele fogok férni?

    Ami fontos, hogy egy fejleszthető, stabil gépet szeretnék hosszú távra, nem akarok a legújabb játékokkal full beállításon játszani, inkább régebbiek vagy mostani kisebb gépigényű játékok jönnének szóba csak pl. Half-Life2, Portal1-2, Trine1-2, Legend of Grimrock ilyesmik.

    Ide kell írni majd valami frappánsat...

  • mpeti3

    csendes tag

    válasz #98593280 #20631 üzenetére

    Köszönöm szépen a hasznos tanácsokat! :R Az USB3 nem lényeg, ha meg kell majd akkor egy előlapi panellal megoldom.

    Egy olyan kérdésem lenne még (kicsit off), hogy ha megveszem az új gépet, kell vennem valamilyen hűtőpasztát a szereléshez? Ha igen akkor milyet? Vagy az mind1? Vagy nem is használnak már ilyesmit... :) (Elég régen szereltem már asztali gépet, úgy hogy nézzétek el nekem ha eszméletlen marhaságot és egyértelműt kérdezek...)

    Ide kell írni majd valami frappánsat...

Új hozzászólás Aktív témák