Új hozzászólás Aktív témák

  • HuszPuska

    csendes tag

    Sziasztok!

    Eljött az idő, hogy újra gépet fejlesszek. Viszont ezúttal szinte mindent az a alapokról kezdenék.

    Próbáltam magamtól osszeszerakni, hogy kit is szeretnék, de sajnos meghaladta a tudásomat. Ezért is szeretnék segítséget kérni.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játékra, első sorban single player játékok érdekelnek.
    A jövőben szeretném megcélozni a 4K-t ha a budget ezt engedi.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Amit szeretnék megtartani, ha ti is úgy látjátok hogy van értelme.
    -ram :4x8gb ddr4
    - 2db hdd
    - 2db ssd
    - rtx3060 (egyelőre, később mindenképp cserélve lenne)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Gépház: fontos hogy tágas legyen, illetve csendes és a porral se legyenek gondok.

    Proci:
    alaplap
    táp
    ventik
    Nagyjából szerintem ennyi. Amit szeretnék, hogy ne legyen túl hangos a gép, a mostani sajnos ennek nem igazán felel meg.

    Olyan gépet szeretnek ami kiszolgal majd egy jóval erősebb kártyát is. (4060?)

    Ami fontos, RGB, hasonlók nem érdekelnek. Lényeg hogy a tényleges dolgukat az alkatrészek a lehető legjobban elvégezzék.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Jelenleg olyan 300-400 közé gondoltam belőni. De nem baj ha ennél olcsóbb lenne :D

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)

    Jelenleg g sync full hd, de tervben a 4K-ra váltás.


    Renélem nem hagytam ki semmit.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a választ.

Új hozzászólás Aktív témák