Új hozzászólás Aktív témák

  • Pennyke

    lelkes újonc

    válasz palfitom #178706 üzenetére

    Ismét köszi szépen a választ!

    A cél továbbra is az lenne, hogy a Diablo 4 és Starcraft 2 max grafikai beállításokon és legalább 1080p-n fusson 100+ FPS-el.

    Annyiban változtatnék az előző postomhoz képest, hogy lehet kipróbálnék újabb játékokat is. Ideális az lenne, ha az újabb címek is közepes magas / beállításokon tudják a konstans 60+ FPS-t.

    Szeretnék lefaragni némileg az alábbi configból még, nem vagyok benne biztos, hogy gaminghez kell nekem a 32"-os monitor, sorozatot/filmet ritkán nézek gépen és úgy gondolom 27" elég lenne (most 22" van), főleg, hogy Starcraft 2-höz elviekben nem is ajánlott 27+, mert játék közben már némileg mozgatni kell a fejedet. Amúgy a képernyőtől kb. 80-90 centire ülök. 144hz-hez ragaszkodnék, per-pill 60-at használok, de nagyon jókat hallottam a magasabb frissítésről játéknál.

    Az eredetileg postolt confighoz képest az ajánlásod alapján már cseréltem a memóriát, alaplapot, SSD és HDD-t, illetve a CPU hűtőt.

    A config, most kb 510-530 bruttó és ebből szeretnék még lecsípni egy keveset ha lehet.

    Említetted, hogy a videókártya kevés lenne a QHD-hoz és vagy cseréljem erősebbre a kártyát, vagy maradjak FHD-nál.

    FHD-hoz milyen videókártyát ajánlanál? Vagy maradhat a 6700XT? Nem aránytalanul nagy/drága az FHD-hoz?

    FHD-hoz milyen az alábbi Samsunghoz hasonló minőségű 27” 144hz FHD monitort ajánlanál?

    Említetted, hogy a táp túlzás az alábbi confighoz (600W is elég lenne), milyen tápot ajánlanál hozzá?

    Házban sem vagyok még biztos, azért ezt választottam, mert jókat hallottam a Fractal-ról, mindenképpen olyat szeretnék, aminek üvegezett az oldala, fekete, nem túl giccses, minél letisztultabb, illetve ebben elvileg alapból 3 venti van (1x120mm és 2x140mm) és nem kell külön vennem.

    Javaslatok alapján updatelt config amiből még lefaragnék:

    Monitor: Samsung Odyssey G5 C32G55TQBU 32” WQHD, 144Hz, VA / 115e Ft
    Videókártya: PowerColor Radeon RX 6700XT 12GB Hellhound GDDR6 192bit / 112e Ft (használt)
    CPU hűtő: ID-COOLING SE-225-XT fekete V2 / 18e Ft
    Processzor: AMD RYZEN 5 - 7600 / 84e Ft
    Alaplap: ASRock B650M-HDV/M.2 / 42 Ft
    Memória: Kingston FURY 32GB KIT DDR5 6000MHz CL32 Renegade / 50e Ft
    SSD: Samsung 980 1 Tb SSD / 30e Ft
    HDD: Toshiba p300 3tb / 33e Ft
    Táp: Seasonic Focus GX 750 Gold / 44e Ft
    Ház: Fractal Design Meshify 2 Compact Lite Black TG Light Tint 41e Ft

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák