Új hozzászólás Aktív témák

  • vlorika

    csendes tag

    válasz palfitom #170165 üzenetére

    A kapott instrukciók alapján az alábbi konfigot raktam össze, árakban most a firstshopot láttam a legjobbnak. Kérek szépen egy áment rá, ha hasonló cpu-gpu teljesítmény párost tudtok ne habozzatok (akár intel akár amd oldalon)

    lap: ASUS LGA1700 TUF GAMING B660M-E D4
    cpu: INTEL CORE I5-12400F (NINCS VGA)
    ram: DDR4 KINGSTON FURY BEAST 3200MHZ 16GB - KF432C16BBK2/16 (KIT 2DB)
    vga: SAPPHIRE RX6600XT - NITRO+ - 11309-01-20G
    táp: BE QUIET! - PURE POWER 11 CM - 600W - BN298
    ssd: KINGSTON - KC3000 PCIE 4.0 NVME M.2 SSD 1024GB - SKC3000S/1024G
    proci hűtő: ALPENFÖHN - BEN NEVIS + PROCESSZOR HŰTŐ LEFOGATÓ ALPENFÖHN BEN NEVIS INTEL LGA 1700
    ház: BE QUIET! - PURE BASE 500DX WHITE - BGW38

    Kérdéseim a következők lennének:
    - Kell a 600w táp, vagy elég lenne 500-550W is? Egy fogyasztáskalkulátor oldal és a VGA alapján min 500w kell de jobb lenne több, ezért tettem be a 600w-ot
    - Nem lesz oc, remélem a procihűtő elegendő.
    -Elsődleges szempont egy minél halkabb gép összerakása, ezért lette aház táp és cpu hűtő is választva, ha van ötlet hol lehet még halkabbá tenni, nem drágábban, azt megköszönöm.
    -Valami gyenge pont esetleg, vagy ami nagyon nem időtálló, legalább 5 évre tervezem vele.

    Pár apró hülye kérdés, mert ilyenek korábban nem voltak:
    -Alaplap elvileg támogatja az előlapi USB 3.2 Gen 2 connector (supports USB Type-C®), ha jól látom sikerült olyan házat találnom aminek az előlapján van is ilyen csatlakozó hely, kérlek szépen valaki erősítsen eg ebben. Illetve ez mire is lesz majd nekem jó? Hordozható vinyó?
    -Nem terveztem világító gépet, de utánaolvastam, és elvileg az alaplap támogat 2 argb és kettő sima rgb led-et. Ha jól néztem a házban nem a ventillátorok hanem az előlapon és a dobozon vannak ledcsíkok (argb mindkettő), tehát ezt tudja kezelni az alaplapon található két port, illetve a vga ventijei argb-sek, amit pedig az alaplapi szoftverrel lehet együtt konfigurálni a ház argb elemeivel. Jól gondolom? Több fényforrás szerintem nincs ebben a konfigban (cpu hűtő nem tűnik annak)

    Hálás köszönet :R

Új hozzászólás Aktív témák