Új hozzászólás Aktív témák

  • muld

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    A jelenlegi gaming PC-met szeretném szétbontani és a megfelelő alkatrészek beszerzésével felépíteni 2 külön PC-t.

    PC1 felhasználási cél: OBS videórögzítés capture carddal(encodingot a proci végezné), Virtualizálás, 16/7 üzem
    PC2 felhasználási cél: 1440p/144Hz Openworld sandbox/ singleplayer ultra gaming (később 4k/144hz ahogy a VGA fejlődik), 3DSMAX

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ház - Phanteks Enthoo 719
    Táp - Seasonic Focus Plus Platinum 850W
    MB - ASUS ROG Crosshair VIII Hero
    CPU - Ryzen9 3900X 3.8Ghz
    CPUC - Noctua AMD AM4 hűtő/ NH-D15 SE-AM4
    MEM - HyperX 32GB Predator DDR4 2666Mhz CL13 KIT
    GPU - EVGA GeForce FTW3 ULTRA GAMING RTX 3080 Ti 12GB

    Ház2 - Fractal design meshify C
    GPU2 - AMD RX580

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    MB, Táp(1000+W ha intel, később valszeg lesz RTX4000 upgrade), CPU, CPUC, MEM,

    4. Mennyi a kereted rá?
    500k (Ebben lenne benne MB+CPU+CPUC+MEM+Táp )

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    PC1: 4k/60Hz
    PC2: 1440p/144Hz

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    CPU-nál: Igazából nem, a mostani 3900X-el elégedett vagyok, idle módban 1.1V/2000 Mhz szépen elvan, performance módban összmag 4400Mhz 1.35V mellett.
    Gondolkoztam hogy most megnézem az intelt hogy legyen egy olyan is, de kicsit fázok a magasabb fogyasztástól(termelt plussz hőtől).
    Viszont ez a gép csak akkor lenne bekapcsolva ha játszom vagy fut a 3DSMAX, így igazából ha a teljesítmény miatt megéri akkor meghozom ezt a kompromisszumot.

    CPUC(hűtő): Noctua, gondolkoztam épített vizen de még nem érzem magam késznek rá :D

    Táp: Elsősorban Seasonic, de nyitott vagyok.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák