Új hozzászólás Aktív témák

  • nemethchek19

    aktív tag

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Számítógépes zeneszerzés (2 hasznos link a témában):
    https://evenant.com/music/computer-recommendations-for-composers-2/
    https://thinkspaceeducation.com/blog/whatisthebestcomputerformusicproduction/

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    - 1 tb m.2 sata WD Blue SSD
    - 500 Gb pcie (nvme) Samsung PM981 SSD
    - 1tb 3,5" WD RED HDD (5400 rpm)
    - 1tb 2,5" Seagate HDD (5400 rpm)
    - full hd monitor (hdmi)
    - billentyűzet/egér
    - focusrite 2i2 usb 2.0 audio interface (ez lehet lecserélésre kerül majd)
    - 2-3 usb midi kontroller

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Ház: hangszigetelt, halk ventilátorokkal. mATX preferált, de ATX is szóba jöhet.

    Táp: Halk, Moduláris

    Cpu: intel! de amd is szóba jöhet IGP-vel

    Alaplap:min. h470 chipset (ez csak azért, mert úgy hallottam az új intel procik innentől lesznek támogatottak, szóval csak a jövőre gondolva...)
    4 ram slot fontos!/
    wifi/type-c/min. 3 db digitális video out

    Ram: kezdésnek 1 db 16gb ram modul a minimum. Azért 1 modul, hogy később, ha szükséges, bővíthető legyen 16 gb modulokkal 64 gb-ig. Nem kizárt, hogy ha már az elején nem lesz elég a ram akkor bővítem 32gb-re még egy 16gb-s modullal. Majd kiderül...

    4. Mennyi a kereted rá?
    bruttó 200k (+/- 50K) (ha úgy gondoljátok, ez nem elég rá, akkor nyugodtan jelezzétek és emelek a "téten")

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    Vagy egy kisebb 4K tv-n fogom használni vagy több (2db) 4K-s monitorral. Szóba kerülhet még 21:9-es monitor szólóban. Ez még a jövőzenéje. Az alaplap/cpu páros álljon készen bármelyik megoldás ellátására IGP használatával.

    Ha valamit kihagytam pótlom. Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák