Új hozzászólás Aktív témák

  • #75501312

    törölt tag

    Sziasztok,

    A jelenlegi konfigot szeretném lecserélni, pontosabban az alaplap + CPU + memória hármast.

    Jelenlegi gép:
    Alaplap: ASRock B85M Pro4
    CPU: i5 4460
    RAM: 16GB Kingston (2x8)

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    A legfontosabb a The Elder Scrolls Online játék (MMORPG), ezt a jelenlegi GTX 1060 teljesen kiszolgálja, de szeretnék erősebb, gyorsabb gépet, maga a játék sem annyira optimalizált, így néha erőből kellene megoldani dolgokat. Ezen kívül netezés (FB, YT) sokszor 5-10 oldal megnyitva, zenei mixek illetve zenék készítése (Mixmeister, Magix Music Maker), néha rövid videók szerkesztése, konvertálása.
    Az MMORPG-n kívül az utóbbi 2-3 év Single Player játékaival játszom, mert azok olcsók Steamen és más platformokon, így még 1-2 évet kibír a videokártya szerintem. De már érzem, hogy a gép ebből a szempontból is lehetne gyorsabb kicsit és nem mindig elég vagy lassú a jelenlegi konfig. Inkább a jelenlegi GPU legyen a szűk keresztmetszet, mint az alap 3 összetevő.
    Fontos lenne, hogy a gép legyen "snappy". A gépet folyamatosan karbantartom, futtatom a tisztítót, törlöm a sütiket és egyéb dolgokat böngészőből, csak jogtiszta szoftvereim vannak, de még így is néha azt érzem, hogy a gép "gondolkodik", lassú.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Ház: Zalman Z11 Plus
    Táp: FSP Hexa 85+ 450W - nemrég vettem, pár hónapos
    Monitor: BenQ GW2480 - nemrég vettem, pár hónapos
    SSD: 2 db Samsung (480GB)
    HDD: 1 db Samsung (2TB) + 1 db Samsung (480GB)
    GPU: GTX 1060 - 2 éven belül cserélném

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap - lehet később opció lesz az M2, jó lenne ha lenne rajta.
    CPU
    RAM (dual kit) minimum 16GB, nem tudom kell-e több, jelenleg elég olcsók, ha belefér jöhet 32GB is

    4. Mennyi a kereted rá?
    Bruttó 150e Ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
    FHD 1080p, 60Hz
    HDMI
    DP
    Nem tudom, hogy támogat-e bármilyen syncet, játékokban ha nagy a tearing, akkor bekapcsolom a V-Sync opciót.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nem vagyok különösebben fan, de az utóbbi 12 évben Intel procim volt és Intel integrált hálókártyám. Nem tudom létezik-e olyan, hogy jobb azonos árkategóriában, de valamiért Intel felé húzok, lehet ez csak bias, de mégis, de meggyőzhető vagyok a tényszerű indokokkal. :K
    RGB hidegen hagy, sőt a fények inkább zavarnak.
    Fogalmam sincs a jelenlegi magokról, szálakról, szeretnék egy gyors gépet, amit még 3-4 évig használhatok.
    Válaszokat előre is köszi, ha több opció van, nem baj, jöhet több kombináció / konfiguráció is. :K :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák