Új hozzászólás Aktív témák

  • Turist

    tag

    Sziasztok!
    Segítséget szeretnék kérni egy új gép összerakásához.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Single /multiplayer játékok

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    HDD + SSD. Mindkettő satás. (HD Sentinel azt írja S-Ata Gen3.)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A gépházra és ami azon belül van. + 1 SSD a meglévő mellé.

    4. Mennyi a kereted rá?
    ~400K

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?

    LG W2240 Jó pár éves Full HD 60Hz, DVI-D csatlakozó van ráírva. HDMI nincs. Semmi baja sincs, nem tervezem most cserélni. G-sync vagy Freesync? Fogalmam sincs szerintem egyiket se. Ha cserélve lesz akkor is marad a Full HD.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

    Jól szellőző ház, de ha csak filmet nézek rajta legyen minél halkabb a lehetőségekhez képest. RGB NEM KELL, vagy legyen kikapcsolható. Tuning nem lesz.

    Olvasgatva a fórumot ezek jutottak eszembe:

    CPU: AMD 3600. Látom nagyon ajánlott, nekem megfelel. (Ahogy bármi más is ha azt javasoljátok). Ha tényleg gyenge a venti akkor ahelyett egy másikat.
    VGA: 1660super; 2060 super (8 Gb). Gondolkodtam 5600 XT-ben is de ha jól láttam csak HDMI port van rajta. Egyéb? Ez a legproblémásabb számomra, komoly árkülönbség van köztük.
    RAM: Látom leginkább 16Gb-ot ajánlotok, mennyire elég ez? Inkább 32-re gondoltam. Van lényegi különbség a 3000Hz vs 3200 Hz között?
    Lap: Passz. Mennyit számít ha 4x8 Gb van benne nem 2x16? Illetve a házban előre láthatólag lesz pár ventilátor aminek kell valami csatlakozó.
    SSD: Valami 1 Tb-os.
    Ház: Amik hirtelen szembejöttek velem a neten és állítólag jól szellőznek: Be quiet! Pure base 500; Lian Li Lancool II Mesh; Fractal Design Meshify-C.Ajánlásokat szívesen fogadok itt is.
    Táp és CPU venti: Passz.

    Ez így gyors számolás alapján 1660 +16Gb RAM: ~300K. 2060-al és 32Gb RAM-al ~ 400K.

    Elnézést a sok kérdésért, de nem gondoltam volna hogy erre ennyit kellene költeni és biztosra szeretnék menni :)

    Ui: Látom másnak is fejtörést okoznak ezek a videó kártyák :)

    Köszönöm előre is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák