Új hozzászólás Aktív témák

  • deva

    tag

    Sziasztok, egy ideje elkezdtem nézegetni, osztani, szorozni, egy komplett asztali gép összerakása lenne a cél, gyakorlatilag minden kelleni fog, amit az alábbiakban írok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék (single és multi is), de nem kompetitíven, fejlesztés (android, backend), néha videóvágás (de ez nem prio), böngészés, ilyesmik. Jelenleg 1080p@60 a cél, ez később új monitorral változni fog, kb 1440p@60+ lesz a cél.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Mindenre szükségesem lesz, amit alább írok.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre szükségesem lesz, amit alább írok.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Az alábbi példa 580k-ra jön ki, nagyjából ezt szeretném tartani. Ha lehet lefelé menni, érdemi veszteség nélkül, akkor szívesen megyek lefelé, viszont ha rengeteg lehet nyerni azzal, ha kicsit felfelé megyek, akkor szívom a fogam, de hajlamos lennék rá.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Jelenleg 1080p@60 van, ez később új monitorral változni fog, 1440p@60+ lesz a cél (G-sync vagy Freesync, ezt még nem tudom, ott még nem tartok), ahol a 60+ még nem definiált, de a 144hz például valószínűleg feleslegesen sok lenne nekem, a 60 is elég kiindulópontnak.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    AMD + Nvidia irányba nézelődök, az AMD mellett megmaradnék, de meggyőzhető vagyok másról is, ha jobb az ár/érték arány. Amit még érdemes megjegyezni, hogy minél kevesebb csilogó RGB (lehetőleg semmi) kéne, minél nehezebben észrevehető a gép, annál jobb. :) Ezen felül még annak is örülnék, ha idle közben minél halkabb lenne, ehhez mérten próbáltam házat és hűtőt választani, de itt őszinte leszek, elég homályban vagyok, szóval lehet, hogy nagyon mellé lőttem. :) Azzal nincs problémám, ha full load alatt hangosabb a dolog, olyankor jellemzően úgyis headsetben vagyok, és nem zavar. Az eddig jól bevált, és kinézett bolt pedig az Aqua lenne, ahol venném.

    És akkor lássuk a konfigot, amit nagyjából összeraktam:
    - ASRock X570 Pro 4 alaplap /90-MXBAT0-A0UAYZ/ (55k)
    - AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz Socket AM4 dobozos /100-100000071BOX/ (111k)
    - Noctua univerzális CPU hűtő /NH-D15S/ (33k)
    - 32GB 3600MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z Neo CL16 (2X16GB) /F4-3600C16D-32GTZNC/ (69k)
    - Chieftec 600W Smart tápegység (GPS-600A8) dobozos (17k)
    - 500GB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD meghajtó (MZ-V7S500BW) (35k)
    - 2TB Seagate BarraCuda 3.5" winchester /ST2000DM008/ (18k)
    - Gigabyte GeForce RTX 2070 8GB AORUS XTREME videokártya /GV-N2070AORUS X-8GC/ (209k)
    - Cooler Master Silencio 550 táp nélküli matt fekete ház (RC-550M-KKN1) (33k)

    Ennek a vége 580 030 Ft, ez lenne a kiindulási alap. A kérdés az, hogy nagyjából értelmes lenne ezt így, vagy lehet valahol jól finomhangolni, esetleg teljesen változtatni valamin?

    Előre is köszönöm!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

Új hozzászólás Aktív témák