Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • deva

    tag

    Sziasztok!

    Elkezdett érni bennem a gondolat, hogy lassan új gépet kellene venni. Igyekszek mindent összefoglalni, röviden és tömören, az összefoglaló alapján. :)

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játszani már jóval kevesebbet játszok, mint régen, de előfordul, jelenleg főleg LoL ami téma, de néhány mostanság és közeljövőben kijövő címet szívesen kipróbálnék. Ezen kívül filmnézés, általános felhasználás, illetve programozás az, amire használnám.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Egyszerűbb, ha azt sorolom fel, ami nem kell: monitor, billentyű, egér, HDD (van extra belső és külső is). Azt még megjegyzem, hogy egy min. 120~ gigás SSD jó lenne az OS-nek, ami mellé berakok majd egy már meglévő 500-as belső vinyót.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden, ami a házon belülre kerül, és egy ház is hozzá. :)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Alapvetően 200k körül gondolkozok. Viszont ha egy jóval erősebb konfig rakható össze relatíve kis extráért, azt még meggondolnám.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1920×1080, ezalá nem is szeretnék adni. :)

    Amit még szeretnék megjegyezni extrának, nagyon örülnék, ha minél halkabb lenne. Ez nem jelenti azt, hogy teljesen passzív gépet akarok, csak a lehetőségekhez mérten legyen minél halkabb. :) Sajnos az elmúlt időszakban teljesen kiestem abból, hogy mit éri meg venni, és mit nem, így mindenkinek előre is köszönöm a segítséget!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz membrandj #70456 üzenetére

    @membrandj, @otto14, köszönöm mindkettőtöknek, ebből már fogok tudni valamit kezdeni. :))

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz deva #70454 üzenetére

    Sziasztok!

    Két hónappal ezelőtt írtam a topicba, és kaptam is két választ, azonban akkor ilyen-olyan indokok miatt annyiban maradt a gépvásárlás. Most viszont úgy néz ki, hogy ténylegesen elszántam magam. Beírom még egyszer az igényeimet, előre is köszönöm a segítséget!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Játszani már jóval kevesebbet játszok, mint régen, de előfordul, jelenleg főleg LoL ami téma, de néhány mostanság és közeljövőben kijövő címet szívesen kipróbálnék. Ezen kívül filmnézés, általános felhasználás, illetve programozás (nagyobb projektek) az, amire használnám.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    Egyszerűbb, ha azt sorolom fel, ami nem kell: monitor, billentyű, egér, HDD (van SSD OS-nek, belső és külső HDD adatnak).

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden, ami a házon belülre kerül, és egy ház is hozzá. :)

    4. Mennyi a kereted rá?
    Alapvetően 200k körül gondolkozok. Viszont ha egy jóval erősebb konfig rakható össze relatíve kis extráért, arra még rábeszélhető vagyok.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    1920×1080, ezalá nem is szeretnék menni. :)

    Amit még szeretnék megjegyezni extrának, nagyon örülnék, ha minél halkabb lenne. Ez nem jelenti azt, hogy teljesen passzív gépet akarok, csak a lehetőségekhez mérten legyen minél halkabb. :) Sajnos az elmúlt időszakban teljesen kiestem abból, hogy mit éri meg venni, és mit nem, így mindenkinek előre is köszönöm a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz membrandj #74141 üzenetére

    Okés, kb. erre voltam kíváncsi, köszönöm! :)

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok, egy ideje elkezdtem nézegetni, osztani, szorozni, egy komplett asztali gép összerakása lenne a cél, gyakorlatilag minden kelleni fog, amit az alábbiakban írok.

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
    Játék (single és multi is), de nem kompetitíven, fejlesztés (android, backend), néha videóvágás (de ez nem prio), böngészés, ilyesmik. Jelenleg 1080p@60 a cél, ez később új monitorral változni fog, kb 1440p@60+ lesz a cél.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Mindenre szükségesem lesz, amit alább írok.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Mindenre szükségesem lesz, amit alább írok.

    4. Mennyi a kereted rá?
    Az alábbi példa 580k-ra jön ki, nagyjából ezt szeretném tartani. Ha lehet lefelé menni, érdemi veszteség nélkül, akkor szívesen megyek lefelé, viszont ha rengeteg lehet nyerni azzal, ha kicsit felfelé megyek, akkor szívom a fogam, de hajlamos lennék rá.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
    Jelenleg 1080p@60 van, ez később új monitorral változni fog, 1440p@60+ lesz a cél (G-sync vagy Freesync, ezt még nem tudom, ott még nem tartok), ahol a 60+ még nem definiált, de a 144hz például valószínűleg feleslegesen sok lenne nekem, a 60 is elég kiindulópontnak.

    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    AMD + Nvidia irányba nézelődök, az AMD mellett megmaradnék, de meggyőzhető vagyok másról is, ha jobb az ár/érték arány. Amit még érdemes megjegyezni, hogy minél kevesebb csilogó RGB (lehetőleg semmi) kéne, minél nehezebben észrevehető a gép, annál jobb. :) Ezen felül még annak is örülnék, ha idle közben minél halkabb lenne, ehhez mérten próbáltam házat és hűtőt választani, de itt őszinte leszek, elég homályban vagyok, szóval lehet, hogy nagyon mellé lőttem. :) Azzal nincs problémám, ha full load alatt hangosabb a dolog, olyankor jellemzően úgyis headsetben vagyok, és nem zavar. Az eddig jól bevált, és kinézett bolt pedig az Aqua lenne, ahol venném.

    És akkor lássuk a konfigot, amit nagyjából összeraktam:
    - ASRock X570 Pro 4 alaplap /90-MXBAT0-A0UAYZ/ (55k)
    - AMD Ryzen 7 3700X 3.6GHz Socket AM4 dobozos /100-100000071BOX/ (111k)
    - Noctua univerzális CPU hűtő /NH-D15S/ (33k)
    - 32GB 3600MHz DDR4 RAM G.Skill Trident Z Neo CL16 (2X16GB) /F4-3600C16D-32GTZNC/ (69k)
    - Chieftec 600W Smart tápegység (GPS-600A8) dobozos (17k)
    - 500GB Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD meghajtó (MZ-V7S500BW) (35k)
    - 2TB Seagate BarraCuda 3.5" winchester /ST2000DM008/ (18k)
    - Gigabyte GeForce RTX 2070 8GB AORUS XTREME videokártya /GV-N2070AORUS X-8GC/ (209k)
    - Cooler Master Silencio 550 táp nélküli matt fekete ház (RC-550M-KKN1) (33k)

    Ennek a vége 580 030 Ft, ez lenne a kiindulási alap. A kérdés az, hogy nagyjából értelmes lenne ezt így, vagy lehet valahol jól finomhangolni, esetleg teljesen változtatni valamin?

    Előre is köszönöm!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz Paxker315 #148767 üzenetére

    Hali,

    X570 mögött az az indoklásom, hogy elméletileg jövőre, az év második felében várhatóak a Zen3 magos procik, ahol ha a pletykáknak lehet hinni, elég szép teljesítmény növekedés várható, mind IPC, mind akár mag szám szinten. Ebből kifolyólag (lehet, hogy hibásan, de) úgy éreztem, hogy az X570 talán egy kicsit future proofabb, mint a B450, ha esetleg upgradelni akarnék.

    Táp: világ életemben Chieftec tápjaim voltak, mindig beválltak, sőt, ajánlották is sokan, mert megbízható. Ez változott azóta? Ahogy látom, inkább 650W az ajánlott, akkor utána nézek az ajánlottak között!

    SSD-n még rágódok, bár ott lehet, hogy maradok a samunál, fejlesztés közben is sokat számít, bár lehet, hogy tényleg overkill lenne.

    #148772
    Értem, a VGA-t még meggondolom, a monitor tippet is köszönöm!

    Köszi a tippeket!

    [ Szerkesztve ]

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz SyMbioTe #148812 üzenetére

    Hali,

    Igen, Chieftec az eddigi tapasztalatok alapján mindössze egy kiindulópont volt, de mivel többen is írtátok, hogy legyen inkább más, például Seasonic, le is cseréltem a listámban, az alábbira:

    Seasonic Focus GX 650W moduláris tápegység /FOCUS-GX-650/

    Ugyan picit drágább, de ha valamin nem akarok spórolni, akkor az egyértelműen a táp.

    Köszi!

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz szilu7 #148833 üzenetére

    Hú, azért az Aorus Pro-t egy kicsit soknak érzem már, elég lesz nekem az ASRock Pro 4, remélem. :B A cél pedig itt is hasonló, 5 év után újítok, és legalább 5 évig ezután nem terveznék újítani, ismét.

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    Sziasztok, adott az alábbi, 2019 végén épített konfig:

    - Ryzen 7 3700X (Alpenföhn Brocken 3 hűtő)
    - ASRock X570 Pro 4
    - 2x16GB 3200Mhz DDR4 Crucial Ballistix Sport LT CL16
    - Gigabyte GeForce RTX 2070S 8GB Gaming OC 3x
    - Samsung 970 EVO Plus M.2 SSD
    - Seasonic Focus GX 750W táp

    Alapvetően tökéletesen megvagyok vele, a mai árakat nézve nem is biztos, hogy hajlandó leszek rá költeni, de.. azért gondolkozom rajta, hogy bővíteni kellene.

    Proci: ha vennék egy 5700X-et, ahhoz valószínűleg új hűtő se kellene, és egész értelmes áron kijönne, viszont mivel egy darabig megint nem szeretnék költeni gépre, gondolkozom a lehetőségek kimaxolásán, ami egy 5800X3D lenne, viszont ehhez kellene egy erősebb hűtő is, például NOCTUA NH-D15, amit akár egy jövőbeni nagyobb fejlesztés esetén is át tudnék már menteni. A kérdés, hogy ad-e annyival többet egy 5800X3D, hogy dupláját (új hűtővel akár még több is) megérje?

    GPU: hát, itt kicsit meg vagyok lőve, irreálisan drágállok mindent :D De, ha mondjuk 350k körül sikerülne elcsípni egy 4070 Ti-t, vagy max 400k körül egy RX 7900 XT-t, akkor elgondolkoznék rajta...

    A fő kérdés, hogyha ezt nem egyszerre szeretném meglépni, CPU vagy GPU csere hozna érezhetőbb javulást? CPU csere esetén mennyire lesz bottleneck a GPU, illetve GPU csere esetén mennyire lesz bottleneck a CPU?

    Topic indító válaszok:

    1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok? Elsősorban mely játékok?
    Játék, single is (Cyberpunk, RDR2, Witcher 3 remake, Dying Light 2, újabbak is), multi is (jelenleg csak Fortnite, de ez változhat bármikor). Ezen felül dolgozgatok is rajta (android fejlesztés), de inkább a játék a főbb tevékenység.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Lásd fent, proci csere esetén minden marad procin kívül, GPU csere esetén minden marad GPU-n kívül.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Proci vagy GPU.
    4. Mennyi a kereted rá?
    A fenti kérdésekre a keret adott, a hajlandóság már kevésbé. :D
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók
    vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya és processzor választásnál is lényeges szempont)
    QHD 165 Hz, HDMI és DP is, Freesync
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél? Nagyobb értékű komponensekből mehet-e használt, vagy mindenből bolti új kell?
    Nem igazán konkrét típus a kérdés, de nem, semmi elköteleződöttség nincs, ár/érték arány legyen jó. Jobb szeretnék új hardverben gondolkozni, de fél-aktívan nézem a használtakat is.

    Köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz SyMbioTe #173694 üzenetére

    Köszönöm, ettől féltem, hogy a drágább verzió hoz több eredményt... :DDD

    Annyi kérdésem még lenne, hogyha szerzek egy 4070 Ti-t, akkor elég lenne egy 5700X mellé, vagy jobban járok egy 5800X3D-vel, mert 5700X nem tudná kihajtani?

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

  • deva

    tag

    válasz palfitom #173697 üzenetére

    Köszönöm! :R

    It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

Új hozzászólás Aktív témák