Új hozzászólás Aktív témák

  • kukucsakakuk

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretnék játékra (fhd, high settings) gépet venni. Pár alkatrészugyi tanácsra lenne szükségem.

    Eddig amit kigondoltam: CPU: Ryzen 1600 Nem tudom hogy vegyek-e inkább egy 1600x vagy 1700-ast. Később lehet jól jön még az a +2 mag, de felesleges még.

    Vga : RX 580 nitro+ (ez elvben meg is van már rendelve)

    Alaplap: itt nem tudok dönteni, hogy kell e nekem az x370 vagy elég a b350-es. Kicsit húznám a procit ( ilyen 3,8 lenne a célom, nem akarom nagyon) Nézegettem: asus prime b350M-e , asus x370 prime-A, msi be is ezt a kategóriát. Igazából csak azt nem tudom, hogy mennyivel járok jobban egy drágább x370 esel (nem hiszem hogy fogok CF-ezni). Ezalatt a vrm-et értem. Mert van pl 6+2 es meg 8+2(ami double-s, azaz nem igazi 8 fázis). Ezekhez annyira nem értek nem tudom melyik a jó választás.

    Ram: nyilván az alaplap függvénye lenne: 16GB 3200mhz (állítólag ezt szereti a Ryzen ahogy olvasgattam)

    Tápegység: Ez az amit nem tudok megítélni, hogy mekkora kéne. 500W -os elég vagy kelhet nagyobb?

    Ház: fogalmam sincs ide írhatnátok valami jó ár/érték arányút.

    Hűtés: egyenlőre lehet a gyárival használnám, később lehet cserélem (kivéve ha 1600x-et veszek)

    Nem tudom kimaradt-e valami fontos.

    Segítségeteket előre is köszönöm

Új hozzászólás Aktív témák