Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DR|FTK|NG

    veterán

    válasz SPeti1984 #112019 üzenetére

    Akkor a proci legyen i3 6100.
    Pentium 4 az egy más kategória, véleményem szerint rossz az a konstrukció. Abban a korban az AMD Athlon jobb vétel volt szerintem.
    Az a proci, amit kinéztél(A10 7700K), az az általam ajánlott Pentium-nál(Pentium G4400) 1-2 szálon gyengébb, az i3 6100 pedig 4 szálon is erősebb nála(a Pentium G nem, mert az csak két szálas).

    "Most egy régi P4-es gépük van amiben talán 80Gb körüli HDD van és néha betelik, ezért gondoltam egy SSD+HDD párost, mert ha SSD majdnem tele van az nem tenne jót neki, meg úgy elég mindig az ssd-t formázni a másikra meg mehetne minden sallang."
    ~200GB nem lenne elég?
    Ha kell HDD: Western Digital Blue 1TB(WD10EZEX)

    "Kártyaolvasó csak a teló vagy fényképezőgép miatt kellene azért nem tettem bele drágát, arra a célra évente 2x bőven elég szerintem az olcsóbb is, ház szempontjából szintén."
    -Kártyaolvasó: ez az olcsó szerintem olyan, aminek az érintkezőinek könnyen baja lesz, elhajlanak nem sok idő alatt, normális használat mellett. Egy USB kábel nem megoldás? Bár ennyiért megér egy próbát, de nem érdemes tőle csodát várni.
    -Ház: +5-7k-ért lenne egy olyan ház, aminek az előlapja nem szedi az ujjlenyomatot, könnyebb benne szerelni, masszívabb, nem papírvékony(mint az a Spire) illetve a hozzá mellékelt ventik is megfelelő minőségűek

    "A táp ha jól láttam 85%-os hatásfokú, ennél rosszabbat nem akartam."
    A hatásfok az nem elsődleges dolog egy ATX tápegységnél(a minőség az elsődleges). A Chieftec iArena(GPA) tápegységek eléggé gyenge minőségűek. Nem sokkal többért lenne egy jobb minőségű tápegység a gépben. ;)


    redzsi(#112021)
    Szia.

    -ASUS B150M-A > Jó alaplap, én magamnak ezeket is megnézném: ASRock B150M Pro4, MSI B150M Mortar
    -Intel Core i3-6100 3.7GHz > Jó lesz
    -HyperX FURY Black 1x 8GB 2133MHz DDR4 > Ez is jó lesz
    -Palit NVIDIA GeForce GTX 950 2GB > Melyik kiadást nézted belőle? Bár nagy valószínűséggel meg fog felelni.
    -HyperX FURY 2.5" 120GB SATA III > Ok
    -WD Blue Desktop 1TB SATA III 3.5" > Arra ügyelj, hogy WD10EZEX legyen
    -AvP Viper Gaming Black Mini Tower Case > Megnéztem, ez egy átcímkézett Deepcool Smarter, aminek nincsen festve a belseje. Olcsóbb gépekhez megfelel, de én az Aerocool Aero-500-at választanám, amit írtál a másik topikban, vagy ezek egyikét: Bitfenix Neos, Cooler Master N300, Antec GX500
    -Superflower FX 450W > Ez is jó.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák