Új hozzászólás Aktív témák

  • domba

    csendes tag

    Üdv! Először is elnézéseteket kérem, amiért nem tudtam tömörebben összefoglalni.

    Vinyó kivételével teljesen passzív gépet szeretnék, aminek elég annyi légmozgás, amit a nyitott gépház és a felszálló meleg levegő biztosít.
    Keret a még hiányzó alkatrészekre: 80-100k
    Felbontás: 1920 x 1080 HDMI
    Leginkább netezésre és filmnézéshez használnám, de jó lenne, ha korlátozott mértékben játékra is jó lenne. Szeretném, ha a legkisebb befektetéssel és fogyasztással játszhatnék a lehető legszebb grafikán régebbi játékokkal, amik miatt a megjelenésükkor még nem lettem volna hajlandó új gépet venni. A jelenlegi gépemről és játszási hajlandóságomról elég annyit tudni, hogy egy ideje csak Hearthstone-ozom,a Heroes of the Stormot részben azért hagytam abba, mert még low grafon se volt meg a stabil 30fps. Azóta már vettem új procit(QuadCore Intel Xeon E5440, 2833 MHz) és VGA-t(NVIDIA GeForce GT 730 2048 MB) a gépembe, de most meg hajlamos "csíkosodni" a kép. Biztos nem tetszik a 10 éves alaplapnak a PCI-E 2.0... Gondoltam rá, hogy ezt a videokártyát is átviszem az új gépbe, de inkább passzívra cserélném. Az új Doomot meg szívesen elnézem youtube-on, de várnék vele addig, amíg 100k alatt is össze lehet rakni hozzá egy full passzív alaplap-VGA-proci-RAM kombót -> 6-8 év múlva esetleg? :(

    Ami már megvan:
    Samsung SSD 840 EVO 120GB ATA Device (120 GB, IDE)
    DVD író
    Super Flower Golden Silent 430W

    Amit szeretnék:
    CPU passzív hűtéssel, akár alaplapra integrálva
    alaplap
    passzív hűtésű videokártya
    RAM, max 8GB
    gépház - akár csak egy tipp, hogy milyen méretűt vegyek használtan pár ezerért
    merevlemez az SSD mellé - van élet 7200rpm alatt, vagy 5400-assal akadnak a játékok?

    Jelenleg 100 W/órán ketyeg a gépem, jó lenne továbbra is ez alatt maradni, ha nem játszom.

Új hozzászólás Aktív témák