Új hozzászólás Aktív témák

  • Thriodien

    csendes újonc

    Sziasztok!

    Szeretnék segítséget kérni egy gamer PC összeállításához.

    1. Mire fogom használni: WOW!!! ezen kívül persze egy kis sorozatnézés, torrent alap, de a játékélményből nem szeretnék engedni.
    2. Vannak perifériák (billentyűzet, keypad, egér, hangfal, monitor)
    3. Tehát a házon belül mindenre szükségem van :)
    4. Keret: ideális esetben 200 alatt, de kétlem, hogy összejön, mert a minőség mindenek felett elvet vallom.
    5. Monitorom: LG W2252V-PF, 1680x1050

    Kértem helyi boltban egy ismerőst, hogy árajánlattal javasoljon egy alkalmas konfiget. Elvileg baráti ár, bár sztem 1-2 tétel nem kicsit van túlárazva:
    Intel Core i5 6500 - 66000 Ft
    Asus B150M - 25900 Ft
    CM 500W - 13500 Ft
    Nvidia GTX 750 ti - 39900 Ft / Ati R7 370 - 47900 Ft

    Az az igazság, hogy éppen csak hogy nem vagyok teljesen hidrogénszőke a hardveres dolgokhoz, ezért nehezemre esik eldönteni, hogy jól járok-e ezzel a javaslattal. Mindenesetre én inkább a következőket ollóztam össze a Ti korábbi javaslataitok alapján:

    MSI B150M Bazooka
    2x4 BG Kingston HyperX Fury
    Intel Core i5 6500
    DeepCool Gammax 300
    120 GB Kingston HyperX Fury
    Western Digital 2TB 64MB SATA3

    Videokártya, táp és ház konkrét típusaira tippem sincs.
    Táp tekintetében azt olvastam, hogy 600W alá ne adjam, és hogy Chieftec és Corsair a legmegbízhatóbb márkák.
    Videokártyák közül személy szerint Nvidiát jobban preferálok, viszont a boltban javasolttal kapcsolatban vannak fenntartásaim. Kétlem, hogy a teljesítménye arányban van a procival, ezért nem tudom, hogy melyik másik modellel járnék a legjobban.
    Házat meg aztán végképp nem tudok választani, hogy mindez bele is férjen, és azért ne nézzen ki olyan fapadosan sem, mivel még sosem építettem.

    Tudnátok javasolni ezekre a tételre, és úgy amblokk véleményt mondani légyszi? Előre is nagyon köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák