Új hozzászólás Aktív témák

  • Gus-T.

    tag

    Sziasztok.

    Szeretnék segítséget kérni 3D modellezés ill. renderelés-ben is jártas emberkétől is, az új gépem összerakásánál. már ott elakadtam hogy milyen chipset milyen foglalattal... szarráolvastam magam, de inkább kérdezek:

    ez a cserélendő gépem:

    - Asus Sabertooth P67 rev3
    - i7 -2600k 3.4GHz
    - 4x4 GB Corsair vengeance ddr3
    - samsung ssd 830 256GB
    - EVGA GTX 580 3GBram
    - Corsair TX 850 táp
    - Win 7 prof 64bit

    Az alap szitu hogy a meglévő gépemet átadom komplett a munkatársamnak,
    aki főleg Adobe, corel, rip szoftver-eket használ... Képszerk, négyformátumú nyomtatás stb..

    -így nekem kellene egy relatíve jóval erősebb... ráadás gyorsulást szertnék elérni Cinema 4D -ben,
    mivel mostanában rászoktattak a megrendelők:) és itt kéne a rendergyorsítás!!!

    DE nem szeretnék Firepro vagy Quadro tesla ... ordaskártyákat...

    Beérném egy EVGA v. Palit 980ti 6GB-vel is:) hátha játszanék is... (~200-240e tudom...)

    Tehát:
    1. Mire fogod használni a gépet? - munkára, PS, Corel, Cinema 4D - renderelésre - Néha játékra

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most? - fentebb írtam, de ház- monitor- klavi- egér van:)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged? - alaplap, proci, vga, memoar, ssd v. m2 ?, táp
    preferált, eddig bejött :
    - ASUS (Sabertooth) alaplap,
    - i7 de melyik?
    - EVGA vga-k, az elmúlt 4 vgam EVGA-volt és hibátlanok voltak...
    - Ram: 16 v. 32 ? platformfüggő gondolom... és a késleltetés mizériákat én már nem is értem bocsi...

    4. Mennyi a kereted rá? - 4-500e... attól függ éri-e?
    - pl a ddr4-ben nem vagyok biztos hogy most még érné nekem, de meggyőzhető vagyok és érvekkel..

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    - most nézek monitort is: 27-34 col-ig DE az egy külön téma (bár javaslatot örömmel veszek persze)

    Nagyon köszönöm előre is, főleg ha rendereléssel kapcsolatban is tudtok pro-kontra javasolni konfigot.

Új hozzászólás Aktív témák