Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz dabadab #274 üzenetére

    Ezt így hogy? Az egyetemeken tanitanak, a cegeknel meg dolgoznak. Erre fel te elkuldened a hallgatokat a cegekhez, hogy ott tanitsak oket? Megis, ki?
    A cégek dolgoznak, mert az elsődleges termék midnen cégnél a profit, de ha cégek eleve könnyen felmérhetnék a leendő munkatársukat, és nagy csokorból válogatnának, szerintem a későbbi betérülés miatt simán vállalnák bizonyos nagy cégek a betanítást. Főképp, ha tudnák, hogy az illető utána ott fog elhelyezkedni. Szerintem ez hosszú távon betérülne.


    Es konkretan mikkel? Amikor nekialltam dolgozni, akkor konkretan CHILL nyelven kellett irnom, a fejlesztoi rendszer meg BS2000 mainframe-en futott - es nem, ez nem a prekambrium idejen volt, hanem akkor, amikor ezek mar mind nagyon regi cuccnak szamitottak, de akkor es ott pl. pont ezt hasznaltak, mert ugy maradt regrol.

    Teljesen jogos, bár ha tudod, hogy oda mész és ezt használják, akkor nyilván gyúrtál rá úgymond. Vagy nem sejtetted tudtad, hogy oda mész, vagy nem tudtad, mit használnak. Nem baj ez, én se tudtam, hol fogok dolgozni, bár a technológiát behatároltam azért elég rendesen behatároltam. Nos igen, amit mondtál az egy régi tech. és valóban néha ilyeneket kérnek, viszont fenntartanám a véleményemet, annyi kitétellel, hogy én a leggyakrabban használt tech. tanítanám egy bizonyos munkakörön belül:)


    Az mindenkeppen az lesz. Egyrszt azert, mert akkor lep ki az ember a nagybetus eletbe, meg ilyen hulyesegek, masreszt meg azert, mert minden munkahely mas.

    Ezzel teljesen egyetértek, de én mégis azt mondom nem lenne baj ha nagyobb lökést, több segítséget adna az intézmény az első időkben. Aztán meg a napi 9-10 óra munka, meg a mogorva kollegák, kevés fizetés stb... úgyis elveszi az ember kedvét midnentől meg egy idő után fapofával megy dolgozni, de hát ilyen az élet;) Szerintem ezt már csak az ember maga tudja megoldnai, ill feldolgozni..

    Ennyi lenne:)
    üdv: S.P.Q.R.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák