Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bambano

    titán

    válasz CounterBoci #138 üzenetére

    MÁR nem vagyok tanár :) régebben tanítottam egyetemen, de már leszoktam róla.

    A diploma a következőt jelenti: beadod az önéletrajzod egy hr-esnek, megnézi, van-e diplomád. Ha nincs, kuka. Ha van, akkor esetleg van esélyed demózni, hogy valójában mit is tudsz.

    A bérrel kapcsolatban tévedsz, az én pályakezdő beosztottam többet kap nettóban, mint amennyiért pályakezdő jogászokat bruttóban keres egy ismerős. A jogász pálya annyira tele van, hogy kezdőként horror. Szóval sok pályakezdő jogász örül, ha megkapja a diplomás minimálbért.

    Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

  • lajafix

    addikt

    válasz CounterBoci #138 üzenetére

    "Persze nehezen ad igazat az ember, mert a majd én megmutatom szemlélet dominál nálam is, ezt még ki kell nőnöm."

    Nem, ezt nem kinőnöd kell , hanem a megfelelő irányba fordítani. Ezt a tulajdonságot úgy hívják, hogy akarat, sose hagyd el! Sajnos rengetegen vannak, akik ezt nélkülözik!

    Lentebbi dehonesztáló mondatoddal az elméleti tudásról nem értek persze egyet, a gyakorlatban is kamatozik az, hogyha érti az ember a mögöttes tartalmat.

    Bár amíg a gyakorlati programozók igen tisztes hardver rendeléseket generálnak, addig nagyon nincs okom panaszkodni rájuk. :) A gond ott van, amikor a világ legnagyobb hardvere sem elég nekik.

    Rock'n Roll

  • Ariadne

    őstag

    válasz CounterBoci #138 üzenetére

    Nocsak, micsoda topik.
    Ha már jogászok, hát ez az általános elképzelés, hogy jól keresnek, téves. Jelesül tényleges minimálbérrel, hatvanvalahányezerrel kezdtem pár éve egyetem után, és még négy-öt év után sem kettessel kezdődik a nettóm, pedig igen nevezetes, nagy presztízsű helyen, helyeken dolgoztam mindig, két idegen nyelv magas szintű, sőt szakmai ismeretével, napi minimum 10 óra munkával. (nem közigazgatás...) Nem csak én, szinte mindenki így van ebben a szakmában...
    Többször elgondolkodtam már azon, hogy CNC gépkezelőként sokkal jobban fizetett lennék. :U Meggyőződésem, hogy nem kell diploma a boldoguláshoz, sokkal fontosabb, hogy igazán jó és lelkes legyen az ember a szakmájában. :K Bár az is igaz, hogy nekem a "boldogulás" nem a kacsalábon forgó rózsadombi villát jelenti, hanem "csak" normális lakhatást és életkörülményeket.

    [ Szerkesztve ]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák