Új hozzászólás Aktív témák

  • S.P.Q.R.

    csendes tag

    válasz maszat #248 üzenetére

    Olvasva, amiket írtál, nekem az jött le, hogy teljesen feleslegesen jártál egyetemre. Mert semmi olyat nem tudott nyújtani neked, amit előtte nem tudtál volna vagy a későbbiekben szükséged lett volna rá.

    nem kell végletekben gondolkozni, bármennyire elégedetlennek tűnök is én magam sem teszem ezt. Csak azt mondom, nem éri el a célját az egyetemi oktatás, semmilyen szinten, a gyakorlat és a naprakész információk teljes vagy részleges hiánya valamint a felemás gyakorlat miatt, melyekből amúgy is kevés van. De ettöl függetlenül azért én is sok mindent tanultam az egyetemen, de épp ma számoltam össze, hogy szűken vett 13 de inkább 15-18 olyan tárgyam volt aminek az ég világon semmi hasznát nem veszem. Nem, nem tartom reálisnak továbbá, hogy ezek a látókör növelésének céljából kellettek volna. Pár tárgyra még rá lehet sütni, no de ennyire? Ez képtelenség!
    Természetesen nem végigbukdácsoltam az egyetemet, hanem zömmel 3-4-5-ös vizsgákkal és gyakorlatokkal mentem át mindenhol. Az utolsó 4 félévben már 5 körül volt az ösztöndíjátlagom is és egyetemi projekteken dolgoztam némi mellékesért. De még ezekből is kevés gyakorlatot kaptam, jobb lett volna, ha valaki normálisan megszervezi ezeket, arról nem is beszélve, hogy egy árva kreditet sem kaptam néha az egyetemnek tett munkáimért.
    Az egyetem nem tudja rákényszeríteni az embert arra, hogy valamiféle támpontja legyen a későbbiekben, ha az nem partner ebben.
    Egyetértek, de lehetne azért támpont, ha az embernek igénye van rá. A helyett a 13-15 felesleges tárgyam helyett lehettek volna jó gyakorlatok, ez főképp egyetem vége felé éreztem. Az a baj, hogy hiszitek vagy sem, minden amit leírtam eddig én magam is láttam és megtapasztaltam. Tehát a látottak alapján írok, vagy épp a saját példámat emelem ki.
    Én megtettem mindent, amit elvártak tőlem, a diplomabírálatom szerint még maximálisan túl is teljesítettem az elvárásokat. Ez volt beleírva, és ez nemcsak arra a 110 oldalra vonatkozott amit megcsináltam, de az egész egyetem alatt nagyon odatettem magam. Nem azt mondom, hogy minden órán ott voltam, de minden vizsgára és zh-ra készültem elég rendesen, igyekeztem minden gyakorlaton ott lenni, ha valami nem ment akkor kérdeztem. Sokszor az órák után az oktatóktól, vagy olyantól aki úgymond ért hozzá...
    Mégsem kaptam meg azt amire szükségem volt, de még a tudatot sem, hogy elég az amit szereztem. Én mindent megtettem, de viszonzásul nem tudott az intézmény naprakész tudással sem pedig elég gyakorlattal szolgálni. Mert az a mottó járta több tanszéken "A jó elmélet helyettesíti a legjobb gyakorlatot"
    Hát aki ezt kitalálta annak üzenem, hogy végezze egyszer az én munkámat, annyi segítséggel amennyit én kaptam kezdő koromban, olyan határidőkkel amiket nekem szabtak, olyan dokumentációval amit nekem nyújtottak olyan technológiákkal amiket NEM IS TANÍTOTTAK csak épp mindenki használ.

    Lehet, hogy nem egyetemi a hozzáállásom, de nagyon is tudom miről beszélek SAJNOS másképp lenne, de nincs nem örömömben irkálgatok ide, hanem egyfajta mementóként. Ha szépeket és jót írnék csak, akkor hazudnék... Szóval lehet valakinek technikusi hozzáállása, de én az ő kezébe adnám inkább a vésőt ha faragni kell, a prof meg csak magyarázza a véső görbületét, ha neki ez tetszik
    Lehet, hogy régen másképp volt, de mára sajna úgy néz ki a helyzet nagyon rossz irányba változott...

    Amúgy azért is ostorozok, mert ilyen is kell, szerintem nem jó, ha mindenki mindíg dicséri annélkül, hogy hallotta volna a másik oldalt. Azokét, akinek teljesen más tapasztalatai vannak...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák