Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    válasz fokukac #946 üzenetére

    Én MC-t használok régóta, eddig majdnem mindenhol elfogadták. Volt, hogy útlevelet kértek hozzá, volt, hogy azt mondták, felhívják a bankomat (nem hagytam, bár megnéztem volna, tudnak-e az otp-nél franciául... ;] ), de ezen kívül soha nem volt kényelmetlenségem vele.

    A kettő közti legnagyobb különbség a konverzió költsége, amit kifizetsz, akár 3%-os veszteséget is jelenthet az egyébként ingyenes(nek tűnő) kártyás fizetésnél, meg külföldi ATM használatnál. Ezt érdemes áttanulmányozni [link]. Bankonként vannak eltérések, milyen devizában számolnak el a kártyatársasággal, de általában a Visa amerikai dollár, az MC pedig eurózónában euró, máshol amerikai dollár alapú. Tehát ha csak Európában használja az ember, vag ylegtöbbször ott, jobb az MC, ha ''világutazó'' az ember vagy főleg Ámerikában használja, akkor Visa a jobb (meg persze az Amex a legjobb :DDD ), mert ott ismertebb.

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák