Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ariadne

    őstag

    Összehasonlító táblázatok (életbiztosítás, forint-, devizabetétek, értékpapírszámla, stb.): [link]

    A 100.000-es adókedvezményről meg tudni kell, hogy összevontan értendő, vagyis sulinet, tandíj utáni kedvezmény és biztosítás alapján jövő szja kedvezmény összesen lehet max. 100.000. És persze 6 milliós évees jövedelem felett egyre csökken ez az összeg. :((

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz fokukac #383 üzenetére

    Ebben a kategóriában nekem a K&H megtakarítási számlája tetszik, lekötetlenül 0-999.999 Ft-ig 4,75 % éves kamat, kétszer lehet kivenni havonta, és min. 50.000 kell legyen rajta - ha többször veszek, visszaesik a normál látra szólóra. És nem kell hozzá külön folyószámlát nyitni, így megmaradhat a megszokott (és számomra kedvezőbb) más banknál lévő folyószámlám.

    Mondjuk nagyobb összegeket, hosszabb időre nem értemes ezen tárolni, de például gyűjtögetés elején jól jön. OTP meg tényleg oda teheti a kamatait...

    szerk: Vazz, elnéztem, januártól már csak 3,75 %. :((


    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz tildy #399 üzenetére

    Az SZJA kedvezmény tényleg független a LTP-hez járó állami támogatástól (a max. 72.000-es tehát nem számít bele a 100.000-s keretbe), és az összege így jön össze 2006-ban:

    6 millió (bevallott) éves bruttó jövedelemig max. 100.000 Ft kedvezmény lehet, ami a következőkből adódik össze:
    - tandíjkedvezmény
    - sulinet
    - szerzői jogi alkotásaidból származó jövedelem utáni kedvezmény
    - élet- és nyugdíjbiztosítás kedvezménye (nyugdíjbiztosítás itt tudtommal az a kötelező cucc, amit levonnak a fizuból, az önkéntes nem számít bele)
    (+feltételezem, hogy nem vagy őstermelő, ezt a részt nem írtam bele :D)

    6 millió és 6,5 között kicsit bonyolultabb lesz és kevesebb, 6,5 millió felett pedig megszűnik.

    (A lakáshitel-törlesztés utáni adókedvezmény és az önkéntes egészségpénztári, meg az önkéntes nyugdíjpénztári hál'istennek úgy tűnik, külön számolódik legalább, bár azoknak is megvan a maga külön határa...)


    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz viharhozo #474 üzenetére

    A 100.000 az igénybe vett adókedvezmény összege összesen, nem magáé az adóé. Tehát ha a havi befizetésednek mondjuk 30%-át vonhatod le az szja-ból, akkor a ''30 %-ok'' éves összege nem lehet több 100.000-nél.

    Pl. egészségpénztári befizetésre is van 100.000-ig szja kedvezmény (most már jóváírják, és ez egy külön 100.000-es határ, de mindegy), vagyis ha havi 20.000-t fizetsz be, mert nagyon egészséges akarsz lenni vagy 30%-kal olcsóbban akarsz biciklit venni vagy wellness hétvégére menni, akkor az összesen 240.000 lesz a befizetésed egy évben, aminek 30%-a 72.000 Ft, vagyis még benne van a 100.000-ben. Ugyanígy megy ennél a másik 100.000-nél is. :))

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz viharhozo #480 üzenetére

    Igazad van. Itt üt vissza, hogy sokan még ha választhatnának is, hogy bejelentve kérik a fizujukat vagy többet de minimálbéresen, akkor is a minimálbéresre szavaznak. Rövid távú előny ez, hosszabb távon szvsz pont ilyenek miatt jobb a kevesebb, de bejelentett és adózott jövedelem.

    Az igazi gond azoknál van, akik nem választhatnak, mert minimálbéres bejelentés van vagy az utca és kész... Az első melóhelyem nekem is ''minimálbéres'' volt, szerencsére most nem olyan, örülök is neki rendesen. :)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz viharhozo #485 üzenetére

    Nem régóta dolgozom még, de látom a szüleimen, milyen nyugdíjasnak lenni, és főleg mennyi az a nyugdíj (utolsó fizu 60%-a körül volt régen), ezért én most is örülök, hogy nyomul a nyugdíjpénztárba valamennyi, amit biztos nem tudok idő előtt elkölteni. :D Meg tudod aki minimálbérre bejelentve dolgozik, az is megy az autópályán, amit az én pénzemből építettek (tudom, fizetni is kell érte, de adóból húzták fel), kapja a munkanélküli segélyt, ha nincs munkája az én pénzemből, elmegy a körzeti orvosához, akit az én pénzemből fizetnek... :(( Szóval morálisan sem vagyok kibékülve ezzel a hozzáállással, még annak ellenére sem, hogy magasnak tartom az szja-t. Szóval nem kérdés, melyiket választanám (szerncsére nem kell választanom). :)

    A tanulásos-sulinetes 100k ha jól tudom egy külön 100k, mint az egészség- és nyugdíjpénztáras, az már 200k, ez így azért nem olyan rossz. De most hogy mondod, meg is nézem még egyszer. Sajnos fokozatosan el fognak tűnni ezek a kedvezmények, folyamatosan pusztítják őket, fene a belüket...

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz concret_hp #498 üzenetére

    Itt [link] egy táblázatban megvan minden bank lakossági folyószámlájának összehasonlítása, meg külön az elektronikus számlacsomagok és a bankkártyák - tanulságosak így excelben... :)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #515 üzenetére

    Egészségpénztár, az jó, csak szvsz nem hosszú távú befektetés. Viszont minden 30%-kal olcsóbb, amit ebből veszel, mindenféle sportfelszerelés, kontaktlencse, kondibérlet, rendszeres gyógyszer, magán fog- és egyéb orvos, wellness hétvége, plusz közeli hozzátartozók (pl. szülők) meg élettárs kaphat társkártyát, és neki is jár minden, a saját számládról persze, de ez családon belül azért megoldható... Most fogok belépni egybe pár hónapos tanakodás után, szerintem egy bizonyos összegig megéri, de nem hiszem, hogy hosszú távú befektetésnek olyan jó lenne, mert csak ezekre a dolgokra költheted a pénzedet, és nem veheted ki... (önkéntesről szólva)


    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #519 üzenetére

    Tényleg, erre nem is gondoltam! Hát igen, én egy 100k körüli kerót akarok ebből venni, meg gondolkodom egy-két kellemes pihi-hétvége finanszírozásán is. :)

    Az OTP nekem nem jött be annyira, én a Honvéd és a Dimenzió között ingadoztam, és a Dimenzió fog nyerni, mert nekik van ez az ingyenes kórházi ''hotelszolgáltatásuk''. Ha beteg az ember, de még úgy-ahogy egészben van, plazma tévés állítható ágyikós kétfős szobácskákba mehet, ingyen. Én a pszáf honlapos összehasonlítás alapján döntöttem, fő szempont az volt, hogy mennyi megy a befizetett összegből fedezeti tartalékba, vagyis mennyi, ami tényleg a számlámra kerül és felhasználhatom. A Honvédnél ez 98%, a Dimenziónál az alapösszegnek (5600) csak 84%-a megy a számlára, de afölött már 100%, szóval nagyobb befizetésnél már kiegyenlítődik a dolog.

    Ja, és az MKB egészségpénztár pl. nem támogatja a vívófelszerelést, az én kiválasztotta(i)m viszont igen. Másképp értelmezik sokszor a rendeletet, amiben felsorlják, milyen sporteszközre adható. Van, ahol vadásznak lőszerre is adnak - hát nem is tudom, mit mondjak rá... :D

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #524 üzenetére

    Törvény van, de egy rendelet határozza meg, hogy milyen sportcucc finanszírozható, és a ''védőeszköz'' kategória mindenkinél mást jelent. Pedig mondjuk vívásnál a testet védő cuccok finoman szólva is elengedhetetlenek, nem olyanok, mint egy csuklószorító. De pl. a sakkfelszerelés is egyszer benne van, aztán nem - pedig sport attól még, hogy nem kell hozzá törölköző. Meg jót derültem, mikor az egyiknél kiírták, hogy támogatható: lovas felszerelés, nem támogatható: ló... :D Szóval nem zabra megy a játék.

    Itt megnézheted őket mindannyiukat [link] , a lenti exceles kell megnyitni. Aranybányák ezek a táblázatok. Honvéd nyílt most legalábbis, még beszéltem is velük egyszer telefonon. :)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz viharhozo #526 üzenetére

    Persze, részben ez az üzlet nekik benne, hogy az ő kórházuk orovsaihoz megy az ember, ha lehet mondjuk magánrendelésre. És ha egyébként nincs messze az az adott kórház, ez elmegy. Az mondjuk nem nagyon fair, hogy csak Bp-en van ilyen kórház...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    Bankkártyákról szólva, lássátok feleim, a díjakon kívül milyen különbségek vannak az egyes bankok által nyújtott bankkártyák között: [link]

    És a sztorim, ami ehhez kapcsolódik:
    OTP királyi bank egyik megyeszékhelyi fiókjánál érdeklődtem, milyen bankkártyát akarjak, ha egy EU tagállamba megyek ösztöndíjasként hosszabb időre, és kártyával akarok ott fizetni, ne kelljen kivenni vagy kpval fizetni, ha egy mód van rá (olcsóbb). Első reakcióként a bankkártyákért felelős hölgy azt mondta, Visát vagy Mastercardot (mit nem mond!), és a dombornyomott jobb, mert több helyen lehet vele fizetni (ez igaz). De aztán sikeresen behúztam a csőbe a következő kérdésemmel, mely szerint és a Visa és a MC között mi a különbség? A hölgy válasza: hááát, szerintem semmi... De mégiscsak kell legyen különbség! Hölgy el, megkérdez egy okosabbat. Okosabb szintén nem tudja (jelzem megyei fiók, tehát központi eléggé). Hölgy szerint viszont Visát azért több helyen elfogadják. Jó, legyen domború Visa, kártya megrendel. Adnak addig is, míg a manókkal legyártatják a kártyámat a világ egy távoli pontján (azért kerülhet két hétbe) egy kis tájékoztató füzetet arról, mit tud a kártya. Hazaviszem, rossz (jó?) szokásként végigböngészem és nicsak: a Visa dollárban számol el a bankommal, a MC viszont euróban - akkor mi a francnak vinnék Visát egy EU országba, hogy kétszeres konverziót fizessek? Na nem - vissza a hölgyhöz, aki elképed, micsoda titkok tudója vagyok én, meg is mutatja a füzetkémet (füzetkéjüket...) az ajtó mögött rejtőző Nagy Embernek, majd hálásan megköszöni, hogy felvilágosítottam... :Y

    A fenti linkből derült csak ki számomra, igazából mekkorát lehet bukni, ha nem figyel erre az ember. Itt meg [link] lásd csomó konkrét kártya összehasonlítását. Hasznos kis oldal. :)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #645 üzenetére

    Adóhoz azért nem annyira értek, kivéve az szja kedvezményeket. :DDD Szóval szerintem ha ez a helyzet, írásban (hogy nyoma maradjon, tértivevényes ajánlott levélben, lefénymásolva a levelet) szólítsd fel, hogy javítsa ki, mert ez és ez a hiba van benne, szerinted így és így lenne helyes. Gondolom a jelenlegi formájában neki kedvez, neked meg hátrányos a dolog, rosszabb esetben ez talán az apehet is érdekelné... Sajnos igazán nem értek a számlákhoz, könyveléshez, tippet tudtam csak írni, mit tennék a helyedben. Ráadásul ez nem is igazán fogyasztóvédelmi eset, mert bár szolgáltatásról van szó, de gyanítom nem magánszemélyként vagy a dolog szenvedő alanya.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #648 üzenetére

    Privi ment. :D

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #708 üzenetére

    Megtakarítási számlákat most böngésztem végig részletesen, nálam győzött a CIB, 50.000-ig 1%, 50.000-5 milliós részre 3% ha kivettél belőle abban a hónapban, 5,25 % ha nem nyúlsz hozzá, 5 millió feletti részre mindig 3 %. (Napi kamat, havonta írják jóvá.)

    Nincs semmilyen plusz költsége (nincs zárási díj vagy kivonat díj), sőt teljesen ingyenes, mindig kártyadíj nélküli Mastercard Electronic is jár hozzá, ingyenes mobilbankkal és internetes bankolással. Annyi ''hátránya'' van, hogy ennél a kártyánál a kártyás fizetés is pénzbe kerül, 250/db, és ált. magasabbak az ATM díjai is, mint a normál - de végülis megtakarítási számla, szóval ha a kártyával költi le róla az ember az összegyűjtött pénzt időnként, akkor teljesen hasznos - nem ingerel arra, hogy inkább onnan fizessen az ember... :D

    K&H volt még viszonylag jó, 3,75 % kamattal (bár 100.000 felett már jobban járok a CIB-bel), de miután egy órát vártam a fiókban a soromra és beszólt a biztonsági őr is, otthagytam őket, ezennel elbuktak egy ügyfelet... :DDD CIB-nél kedvesen, gyorsan intézték a dolgot - lehet, hogy ''átköltözöm'' hozzájuk a ''rendes'' számlámmal is... :C

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #712 üzenetére

    Azt hiszem, nem értelek...

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #712 üzenetére

    Ha a megtakarítási számla kártyájának költségeire gondolsz, ha fél évben egyszer 250 Ft-ért levásárolja az ember az összegyűjtött nagyobb összeget, az még mindig kevesebb, mint amennyiért kivenném, vagy át is lehet utalni (a normál bankszámlára, ahonnan rendesen ingyenes a kártyás fizetés), annak a költsége pedig ugyanannyi, mint a normál átutalás, és pont ugyanannyi mint a K&H-s számláról lenne az utalás. Szóval nem hiszem, hogy rosszul jártam vele, nem fogom használni a kártyát, de ott lesz, ha égszakadás-földindulás van, felhasználható a rajta lévő összeg, de csak végső esetben.

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #720 üzenetére

    Ja, kapcsoltam! :B

    Az lehet még gond, ha szavatossági génye merül fel az embernek később, vagyis mondjuk kiderül, hogy nagyon rossz állapotú a tető, életveszélyes a gázbekötés, süllyed a ház alapja, stb. Ilyenkor ugyanis számít, mennyi a ház/lakás értéke, és ha sokkal alacsonyabb van megjelölve, akkor mondjuk egy árleszállításnál kevesebbet kapna az ember... (Mondjuk én biztos a javítással felmerült költségeket követelném tőle, aztán pont.)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz #32577792 #728 üzenetére

    Szerintem szakmai ártalom, hogy szinte paranoiásan próbálok minden eshetőségre figyelni az ilyeneknél... :D Alapból úgy tervezek lakást venni, hogy keresek egy emberkét, akinek szakmája a lakások rejtett hibáinak felismerése, és vele is elmegyek megnézni a kiválasztott lakást - persze nyilván fizetni kell ezért is, de úgy érzem, néhány tízezret megér az, hogy utána jó eséllyel ne legyen olyan gond, amit a hozzáértő rögtön kiszúrt volna...

    De több gondot nem találtam ezzel a ''konstrukcióval'', szóval szvsz nem túl nagy összegű ''korrekció'' elmegy (mondjuk 1 milla).

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz zjuhasz #744 üzenetére

    Ungawához hasonlóan én is az OTPsre szavaztam(ok), mert az bank, míg a Fundamenta, bár nyilván bankokkal áll kapcsolatban, mégsem bank saját maga, és én naggyon bizalmatlan vagyok... :) Mindenesetre, ahogy előbb is le volt írva már párszor, a kamatai (szinte) verhetetlenek, ha nem akarsz kockáztatni és lakáscélra kell. (Nekem van egy hamarosan lejáró 8 évesem, utána már bármire lehet használni, ez előny ennél a futamidőnél. De lehet rövidebbre is kötni és közben hosszabbítani, nálam is így jött ki végül a 8.)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz zjuhasz #748 üzenetére

    Gugli barátunk szerint itt honolnak, ni: [link]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz zjuhasz #758 üzenetére

    Én most fogok a CIB-nél nyitni bankszámlát, és átevezek az OTP-től - összehasonlítottam a folyószámla kötlségeket és a Mastercard költségeit, és minden egyes pontban kedvezőbb (olcsóbb) volt a CIB... Szóval az 5% feletti hozamú megtakarítási számlám után áttérek folyószámlailag is...

    Itt van lakossági bankszámla és bankkártya költség összehasonlító, minden egyes magyar bank benne van - tanulságos... A lakáshitel összehasonlító még inkább.
    [link]


    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz tildy #879 üzenetére

    Itt [link] az összes lakossági folyószámla költség/kamat megvan, összehasonlíthatóan. Én ez alapján CIB-re váltottam OTP-ről, és nem bántam meg. Egyedül a kpfelvét költsége rázós kicsit (nyilván az OTP-nek van a legtöbb ATM-je, ezért nekik legolcsóbb fenntartani), de minden másban szerintem ők a legjobbak. :)

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz fokukac #946 üzenetére

    Én MC-t használok régóta, eddig majdnem mindenhol elfogadták. Volt, hogy útlevelet kértek hozzá, volt, hogy azt mondták, felhívják a bankomat (nem hagytam, bár megnéztem volna, tudnak-e az otp-nél franciául... ;] ), de ezen kívül soha nem volt kényelmetlenségem vele.

    A kettő közti legnagyobb különbség a konverzió költsége, amit kifizetsz, akár 3%-os veszteséget is jelenthet az egyébként ingyenes(nek tűnő) kártyás fizetésnél, meg külföldi ATM használatnál. Ezt érdemes áttanulmányozni [link]. Bankonként vannak eltérések, milyen devizában számolnak el a kártyatársasággal, de általában a Visa amerikai dollár, az MC pedig eurózónában euró, máshol amerikai dollár alapú. Tehát ha csak Európában használja az ember, vag ylegtöbbször ott, jobb az MC, ha ''világutazó'' az ember vagy főleg Ámerikában használja, akkor Visa a jobb (meg persze az Amex a legjobb :DDD ), mert ott ismertebb.

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz fokukac #1179 üzenetére

    A CIB-es megtakarítási [link] valóban 50k alatt alig kamatozik (1%), de az 50k feletti részre 3,5% mindig jár, viszont ha az adott hónapban legalább 10k-t utaltál rá, akkor 6% jár az egész hónapra - lekötés nélkül, ingyenes számlavezetéssel és kártyával. Egyetlen trükkje van: a hozzá tartozó kártyával fizetni 250Ft, szóval ésszerűbb átutalni a folyószámlára és úgy kivenni. Ezen túl viszont nagyon jó kisebb (5M alatti) összegek gyűjtésére (5 M feletti részre már stabil 3,5%-ot ad csak), aztán ha összejött hatszámjegyű összeg, át lehet pakolni és lekötni. Nekem bevált, mert a 10k-s utalás miatti kamatkedvezmény ösztönöz arra, hogy félretegyek. :)


    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz lesaux #1307 üzenetére

    Nekem van ilyen kártyám ott, és nem kérdeztek ilyet. Pontosabban ezeket az adatokat egyszer próbálták kérdezni tőlem, a telefonos ügyfszolgálat, de egyértelműen fakultatív volt a válaszadás! Egy-két kérdésre válaszoltam, de a többségére nem. Bár az igaz, hogy én nem számlanyitáskor kértem a dombort, hanem számlamúlttal, amikor nem kell külön pénzt letenni...
    A kártyákat tényleg hamar küldik egyébként. :)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz tildy #1411 üzenetére

    CIB XL számlánál kétszeri ingyenes, a rendes Classicnál csak egy. :) [link]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

  • Ariadne

    őstag

    válasz tildy #1415 üzenetére

    Nekem eredetileg 4 éves LTP-m volt/van OTP-nél, aztán mindig hosszabbítottuk, most lett 8 éves, innentől szabad a vásár. :) Ahhoz képest viszont vesztettünk, mintha eleve 8 évre kötöttük volna. Tudtommal lehet előre felvenni, gyakorlatilag azonnal, egy ismerősöm így vett lakást. A nagy szívás csak az, hogy az igény benyújtásától 3 hónap múlva utalnak kb., de ez mindkettőre érvényes, így szerepel a jogszabályban is, ami alapján létrehozták őket, biztos van valami banki alapja a dolognak. :( Majdani lakáshitel mellé én is tervezek egyet, talán kettőt párommal ha belefér, jó lesz előtörlesztésre (ha futja a befizetés)). Érdemes minél magasabb összeget fizetni persze, a támogatás miatt. A kapcsolódó hitel nekem nem igazán szimpi, szóval én a Hozam családot választom majd, ott a legmagasabb a betett összeg kamata, már ha ezt magasnak lehet nevezni egyáltalán... :DDD

    (Hitel: 40% megtakarítás, 60% hitel, betéti kamat 1,5%, hitel kamat 4,5%
    Lakás: 50% megtak, 50% hitel, betéti kamat 1,5%, hitel kamat 4,5%
    Hozam: 50% megtak, 50% hitel, betéti kamat 3%, hitel kamat 6%
    + mindegyiknél 1 % kezelési ktg)

    [Szerkesztve]

    "In mountain biking, there is no destination - just a bike, a rider, and a place to ride" (The Collective:Roam)

Új hozzászólás Aktív témák