Új hozzászólás Aktív témák

  • p3z

    csendes tag

    válasz viharhozo #24836 üzenetére

    Azt volt a premissza, hogy a 15 év alatt kifizetett bérleti díj összege egyenlő a 15 éves hitelre vásárolt lakás összköltségével. Ezt megcáfolandó arra próbáltam rávilágítani, hogy:
    - a hitel kamata nem fix
    - az elhanyagolhatónak mondott költségek hatalmasak
    - (azt el is felejtettem beleírni, hogy a lakás berendezése és felszerelése mennyibe kerül)

    Nem állítottam azt, hogy a lakásvásárlás rosszabb, a bérlés meg jobb! Arra igyekeztem felhívni a figyelmet, hogy a fent írt közszájon forgó állítás nem fedi a valóságot.

    2. Miért gondolod azt, hogy hibás a hitelkamatok emelkedésére számítani?
    Mi hiba a következő gondolatmenetben: Amikor a FED alapkamatot fog emelni, akkor az ECB előbb-utóbb követni fogja. A magyar alapkamatnak ezekhez képest prémiumot kell nyújtania a magasabb kockázat miatt, és ennek hatására a hitelkamatok is emelkedni fognak.

    3. Mikor relatíve olcsó egy lakás, mi a viszonyítás alapja? Hol van a piac teteje? Ezek a megválaszolandó nehéz kérdések.
    Nem értem viszont azt, hogyan tudsz racionálisan döntést hozni - akár a piaci helyzet tökéletes ismerete alapján -, ha már a számolgatásokba való belemenést is feleslegesnek tartod?

    ''We must be the change we wish to see in the world'' - M.K.Gandhi

Új hozzászólás Aktív témák