Új hozzászólás Aktív témák

  • pibácsi

    senior tag

    Sziasztok!
    Az XZ-2 géppel sikerűlt-e már valamelyikőtöknek panoráma képet előállítni. Gondolok itt azokra a fórumtársakra, akik már régóta XZ-2 -vel fényképeznek és van tapasztalatuk. A gépen csak egy un."panoráma segéd" van, amely nem tesz a képekre semmilyen jelzést, hogy meddig érdemes húzni, csak a saját megfigyelésemre tudok hagyatkozni. (van olyan gép, ahol azonosító pontot is tesznek).Gondolom, más is ezt tapasztalta. A CD-n vele adott programon belűl nemigen lehet normálisat készíteni, de van a STOIK Imaging-nak egy Panorama Maker programja, azzal szépen össze lehet fűzni, ha az alapképeket eltalálja az ember. Jobban inkább a távolabbi témákat lehet összehozni, mivel a közeli - teszem azt 3-4 méteres távolságból a képek szögállása miatt nem lesz folyamatos, hanem az összefűzött képek egy furcsa torzót adnak ki a végén. Hát macerás. Nem tudom, hogy ezt a panoráma részt az Olympus miért hagyta így, mikor már általában csak forogni kell és kész a panorámakép. A következő firmware megoldhatná legalább a jelzést.
    A másik, amiről írtam már a zaj. Kikapcsolt zajszűrőkkel csak erős napsütésben csinál jó képeket, ha benti körülmények között, de viszonylag jól megvilágított helyen gépezek, akkor muszály bekapcsolni a zajszűrőt, de általában jobb egy külső zajszűrő (NeatImage, NoisewarePro) alkalmazása, mivel a sajátja - nagyításban - eléggé "grízes" képeket csinál. Az erős zajszűréssel viszont - zajszűrő be/ zajfilter erős - keni a képet. Bár ezekről már írtam korábban.
    Gondolom, az XZ-10 -nél is előjönnek ezek a dolgok, mivel az a "kisöccse" (egyszerűsített változata) az XZ-2 -nek.
    Várnám a panorámával kapcsolatos megfigyeléseteket, esetleges gyakorlati tanácsokat.

    Üdv. Pibácsi

Új hozzászólás Aktív témák