Új hozzászólás Aktív témák

  • Jazz

    veterán

    válasz johnjohn #10999 üzenetére

    Tehát::)
    Fotós oldalról jövök... Természetesen nem profi szinten nyomom, ehhez nincs is meg a megfelelő felszerelésem, de lelkes amatőr.:)
    Mindent fotózok. Makró, tele, széles....
    Szeretnék tovább lépni, ezért keresem a legjobb gépet a pénzemért (mint mindenki). Vannak obijaim, ez az...
    Köszi amit írtál, de első és legfontosabb szerintem azok a szempotnok amiket lentebb írtam...tapogatás inkább szerintem ez után jöhet.:) És is inkább ez a 3 körül gondolkodok (mert nem tudok jobbat, várom a véleményeket), de úgy tudom hogy Canon Nikon-ra csak a saját obijaik szerelhetőek, plusszban még meglehetősen drágák. Meg hogy ez a közgyűrűs átalakítós dolog milyen hátrányokkal jár, már ahol lehet (hol lehet?)....majd valaki felvilágosít.:)
    Szóval mint Fotós keresek gépet. Eléggé értek a gépekhez..., de a digitális tükrös körüli mizériához nem. (kompaktból kapásból tudnék írni 10 oldalt hogy miért azt...meg az összes lehettséges negatív-pozitív velejárókat, azt is ami sehol nincs leírva...a legtöbb géphez).
    Na most ugyan ez a helyzet a dslr-el:
    - ilyen CCD olyan CMOS amolyan X-akármi foxcon mifene szerintem várd meg mert...ne várd meg sose lesz elérhető áron....és nem is olyan jó mint beharangozták...vagy de nagyon jó...
    - ez jó minőségű, annak alap érzékenysége ISO200, emennek pocsék menü, ott 25pontos TTL baromi gyors és pontos AF
    - amarra szerlhető a régebbi nagy feszültségen indító vaku is nem fogja szétsütni a gépet, vagy dobhatod a régit vehetsz újfajtát, De megéri mert ennek olyan fantasztikus a képminősége hogy...
    - kompatilbils a hagyományos obicsatikkal
    - speckó obi kell rá, ne vedd meg mert baromi drága hozzá... (nem is venném mert a régiekkel akkor mit csináljak)
    - kiváló gép de fos menü kezelhetetlen és anynira hiányos hogy kitéped a hajat, inkább nézz kevésbé jót, jobban megéri....
    - na ez jó gép, nagyjából ez meg ez benne van, legjobb képminőség ami fontos, megfelelő MP a szenzorhoz képest, igaz hogy van egy-két hátránya ez+ez, de szerintem megéri arról lemondani úgy se használnád csak nagy ritkán, továbbá....
    Hát kb. így keresek.:) Aki tud segíteni megköszönném. thx!

    ottkar: tudom hogy nem azt jelenti, pont ezért írtam....

    [ Szerkesztve ]

    free your mind

Új hozzászólás Aktív témák