Új hozzászólás Aktív témák

  • Marvinyo

    aktív tag

    Sziasztok!

    - Árkategória. (talán ez a legdurvább behatároló tényező)
    100-120 ezer forint

    - Használt vagy új?
    Új, vagy legalább 1 évig még garanciás használt.

    - Hol vennéd meg? Függetlenül újonnan gyártói garanciával, esetleg előfizetésre egy szolgáltatónál? Esetleg használtan az aprón? Ugye nagyon nem mindegy, mert az árak teljesen különbözőek.
    UPC, Közvetlen gyártó, nagyobb boltok (MediaMarkt, BestByte, Speedshop), sufniGSM-ek csak ha gyártói garanciát adnak.

    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont?
    Nagyon hosszú távra tervezek, örülnék ha 3-5 évet kibírna

    - Mire használnád? (ez egy másik sarkalatos pontja a választásnak, hogy körülbelül miről van szó, azt alul lejjebb olvashatod)
    0 játék, de rengeteg olvasás, email.

    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is?
    Mindegy.

    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?
    Minél nagyobb, annál jobb.

    Extra igények:
    Ha android, legalább 6.0, de inkább 7.1 és 2 de inkább 3 GB RAM.
    Ultra energiatakéros üzemmód léte, ami eldöcög órákig minimális töltöttségen is. (Lásd Samsung, úgy tudom a Sonynak is van már)
    Dual-SIM ÉS SD-kártya _egyszerre_.
    Világszintű garancia. Munkám miatt sokat utazom, így örülnék, ha a fejlettebb országokban (Kanadától Ausztráliáig) létezne szervízközpontjuk/felvevőhelyük, ahol le tudom adni a készüléket javítani.
    IPXY(58/68/etc), fémház nagy előny, de nem feltétlenül kötelező. De ezekért hajlandó vagyok 150 ezerig elmenni.

    Amikben én első nekifutásra gondolkodtam:
    Huawei P9 Lite, Samsung J5/J7, Samsung A5/A7 (A720F-DS), Nokia 6, BlackBerry PRIV.

    Ezekből mintha az A7 lenne a legjobb találat. 110 ezer, fém ház, ip68, 3GB ram, és elvileg a dualsim+sd-t is tudja egyszerre.
    A Nokia 6 jól hangzik, de a 3-5 tesztje elbizonytalanító, illetve annak "csak" IP52-je van, de nekem az is elég lenne. A lényeg, hogy esőben ne ázzon be, mint már jópár telefonom...
    A J5-A5 mintha nem kezelne egyszerre 2 simet és SD kártyát, hasonlóképp mint az S7/S8. Igen, én szidtam emiatt őket a másik topicban. Azóta beütött pár dolog, ennyi maradt telefonra, viszont kell valami,
    haldoklik a jelenlegi

    A J7 meg mintha kevesebbet tudna mint az A7 és drágább.
    A P9 Lite a kilógó a sorban, igazából ennyi pénzért olcsóbban kapom meg a Nokiát, ami majdnem ugyanannyira kínai, de hosszú távon mégis jobbnak hangzik, hogy gyártóközeli.
    A BlackBerryhez a szívem húz, nem az eszem. 100 ezer körül meg tudom kapni, rendes bolti garanciával, fizikai billentyűzet, meg ilyesmi... :-)

    Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák