Új hozzászólás Aktív témák

  • evilskati

    aktív tag

    Sziasztok, egy kis tapasztalat, ha érdekel valakit:

    Volt nemrég promóciós AVG IS. Nagyjából 2 hónapig használtam, ma töröltem le. Gépem: Windows 8.1 Pro, természetesen minden frissítéssel, AMD Phenom 2 X4 955 @ 3,2 GHz, 4 Gb RAM (Dual Channel). Úgy vettem észre, hogy rettenetesen be tudja fogni a gépet alkalomadtán. Főleg játékoknál, ha esetleg leléptem közben asztalra, majd vissza, akkor szinte fagyásig beáll a rendszer. Ilyenkor az AVG folyamatok 100% merevlemezkihasználtságot csinálnak. Lehet, hogy memória a szűk keresztmetszet, és emiatt swappol a vinyó, de ahogy letöröltem a programot, elmúlt ez a jelenség. Míg fent volt, addig sem ment a memóriakihasználtság 75-80% fölé, persze nemtudom, hogy a windows milyen küszöbértéknél kezdi el tölteni a virtuális memóriát.

    A rendszer egy 160 Gb-s WD vinyón van, 7200 RPM, 8 Mb cache, sata2 csatoló.

    Van egy sokkal gyengébb i3-as laptopom, 5200 RPM-es vinyóval, amin Bitdefender IS-t használok. Ezzel a védelmi programmal sokkal jobbak a tapasztalataim, egyedül a boot időt növeli meg kissé, de ha már betöltött a rendszer, akkor nagyon gördülékeny, nem is érezni, hogy tevékenykedik a háttérben.

Új hozzászólás Aktív témák