Új hozzászólás Aktív témák

  • mrfire

    őstag

    Sziasztok!

    Egy lootbox rendszert kell beállítanom, és szeretnék segítséget kérni benne:

    Amit lehet tudni:
    - Egy dobozban 3 tárgy van.
    - 4 ritkasági fokozat létezik.
    - A ritkasági fokozatok %-os esélyét én állítom be, jelenleg így néz ki: gyakori - 67,5% / ritka 22,5% / hősies 7,5% / legendás 2,5%.
    - Az ellenőrzőprogram igazolja a statisztikát: 1000 ládából nagyjából így esnek ki a tárgyak kisebb eltéréssel a véletlenszerűség miatt: 2025 gyakori / 675 ritka / 225 hősies / 75 legendás.

    Azt szeretném megtudni, hogy a tárgyak értéke mekkora lesz, ha a gyakori értéke 1, és a ritkább tárgyak értéke egyenesen arányos a ritkaságukkal. Illetve azt szeretném kiszámolni, hogy mekkora egy láda értéke, ha nem tudni, mi van benne.

    Amire én jutottam, illetve amilyen választ kaptam már:
    Nem hiszem, hogy a saját megoldásom helyes, mert biztos túlságosan leegyszerűsítve fogok hozzá (rég nem matekoztam):
    Én arra jutottam, hogy mivel a százalékos esélyek szerint háromszor ritkább a gyakorinál a ritka (22,5% a 67,5%-hoz képest) ezért a ritka értéke 3, mivel a gyakori értéke 1. Ugyanígy a hősies értéke már 9 (7,5% a 67,5%-hoz képest), és a legendás értéke 27 (2,5% a 67,5%-hoz képest).
    Nagyon egyszerűen véve pedig úgy akartam kiszámolni egy láda értékét, hogy azt mondtam, hogy a 2025 gyakori értéke 2025, a 675 ritka értéke 675*3=2025, a 225 hősies értéke 225*9=2025, és a 75 legendás értéke 75*27=2025. Akkor 3000 láda összértéke 8100, vagyis egy láda értéke 8,1.

    Ezzel ellenben kaptam olyan választ is, hogy egy láda értéke 5,78 körül mozog. Egy geogebrás táblázatban kiszámítva: https://www.geogebra.org/m/efra5tcn
    Ebben benne van az egyes dobozok valószínűsége, az egyes dobozok feltételes valószínűsége, és az összértéke az egyes dobozok értékének szorozva egyenként a feltételes valószínűségükkel.

    Van esetleg valakinek ötlete, hogyan lehet (még máshogy) hozzáfogni a feladathoz? Valóban helyesnek mondható az, hogy (az én megoldásom szerint) a legendás tárgy 27 gyakori értékének felel meg? (Ha a geogebrás táblázatban összeadom azoknak a ládának a valószínűségi értékét, amiben legalább egy gyakori szerepel, és összeadom azokét is, amiben legalább egy legendás, akkor az jön ki, hogy a legendások szummája pont annyi, mint a gyakoriak szummája osztva 27-el.) Kaptam olyan választ is, hogy egy legendás 192 körüli gyakori értékének felel meg, de ezt nem tudom hogy mi alapján lehet kiszámolni, és igazolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák