Új hozzászólás Aktív témák

  • #72042496

    törölt tag

    válasz tukko1 #7942 üzenetére

    A csiptetős csatlakozójú Z-5500 tűkiosztása
    (A 15 tűs apa csatlakozó a mélynyomó hátulján)

    1.) jobb hátsó hangszóró bemenete
    2.) mélynyomó bemente
    3.) bal hátsó hangszóró bemente
    4.) center bemenete
    5.) bal első hangszóró bemenete
    6.) bemenet engedélyezése
    7.) bemenet engedélyezése
    8.) bemenet engedélyezése
    9.) Jobb első hangszóró bemenete
    10.) +8V logikai kimenet
    11.) ?
    12.) ?
    13.) föld
    14.) +18V kimenet
    15.) -18V kimenet

    Az 1/8" sztereó jack csatlakozót így kötöttem be:

    Csatlakozó vége - a 3. és 5. tűhöz
    Gyűrű (a csatlakozó közepe) - 1. és 9. tűhöz
    Csatlakozó töve - 13. tűhöz

    Emellett egy 10 kOhm-os potmétert is használtam, hogy szabályozzam a mélynyomót, de nem működött úgy, ahogy elképzeltem. A bal oldali csatornát a potméter 3., a földet az 1., a mély bemenetét pedig a 2. (középső) tűjére kötöttem.

    Végül a 6., 7. és 8. tűt a 13. tűhöz kötve leföldeltem.

    A center csatornáját nem használjuk. Állítsd be a potmétert, hogy a basszus szépen szóljon. A mély valamelyik csatornából elszívja az erőt; nem foglalkoztam vele, hogy kiderítsem, miért.

    Mikor kész vagy a forrasztással (az egészet a mélynyomó dobozán belül csináltam, 1/4 és 3/8"-os lyukakat fúrva a jack csatlakozónak és a potméternek), forró ömledékragsztóval rögzítsd az egészet, hogy a melynyomó később ne tudja szétrázni.

    Nem tudom, hogy a 11. és 12. tű mire való. A földhöz képest 100 Ohm az impedanciájuk, és 0,140 mV a feszültségük.

    Figyelj oda, hogy ezen nincs hangerőszabályzó, szóval mikor teszteled, alacsony hangerőn kezdj. Ne használd a vonalkimenetet a meghajtásra, használj fejhallgató kimenetet, így lesz hangerőszabályzó az iPod-odon, vagy akármiden.

    A 3 "engedélyező" tűt a földhöz kötöttem és működött, vagyis az erősítő a nulla kimenetű készenlétből felébredt, s tisztességes teljesítményt produkált.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák