Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • N0zer0

    senior tag

    válasz savior #38292 üzenetére

    Nem. Linuxon nem kell aktív vírusirtó, épp ez az egyik legnagyobb előnye az átlag felhasználó szemszögéből.

    Ahogy már előttem írták, passzív irtót is csak akkor használj, ha windowsos hálózati megosztást, windowsos pendrive-ot, ilyesmiket akarsz azért vírusellenőrizni, hogy megakadályozd a windowsos gépek fertőzését. Ugyanis ha egy ismerősöd pendrive-ján windowsos vírus van, az nem fogja ugyan a te linuxos rendszeredet bántani, nem tudja, de egyrészt vírusos anyagot ne tárolj már a gépeden, az kicsit olyan, mint szemetet betárazni, másrészt az ismerősöddel is jót teszel, ha a tollhajtányáról, adathordozójáról lepusztítod a kártevőket, így ha visszajut hozzá, akkor neki már nem kell szopnia ezzel is. Ezzel elejét veszed, hogy további windowsos gépek fertőződjenek meg.

    Én egyébként ez utóbbi célra sem tartok vírusirtót Linuxon, leszarom, van-e a hozzám került adathordozón vírus. Úgyis szinte csak opensource szoftvert tárolok a gépen, van elvétve egy-két windowsos proprietary szoftver is fent (Wine-vel használva), de azok megbízható forrásból vannak, évek óta használt, átnézett szoftverek. A többi anyag a gépen meg mind olyan dokumentum vagy médiafájl, ami nem vírusos. Ha meg pendrive kerül hozzám, arról is csak azt szedem le, ami meg van beszélve, a többihez nem nyúlok, ha kártevő van rajta, az nem az én bajom. Ha pedig letöltök windowsos szoftvert, azt néha a virustotal.com online scannerével nézetem, arra az 1-2 fájlra ki lehet bírni, ezt is csak azért csináljom, hogy vírusos szemetet ne tároljak a gépen.

Új hozzászólás Aktív témák