Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    veterán

    válasz #41635072 #21382 üzenetére

    A kőművesem szidta az Ytongot, mint a bokrot. Mármint főfalnak. Válaszfalra tökéletes. Hanggátlás egy nagyon összetett dolog, a vasbeton vinni fogja, ha fejre állsz, akkor is. Ugye monolit szerkezet, ezért semmi sem állítja meg a rezgéseket.

  • A Zéé

    addikt

    válasz #41635072 #21382 üzenetére

    Léghang (beszéd, TV...) ellen tömeg kell. Ebben az Ytong annyira nem szokott jó lenni. ebben jobb a tégla, és a beton.
    Testhang (magassarkú, klopfolás) ellen egymástól minél jobban, valamilyen lágy anyaggal elválasztott szerkezeti elemek kellenek, itt a nagy tömeg hátrány, mert jobban viszi a hangot. Ebben a panelek, meg a mostanság újra divatba jövő "minden fal betonból van" épületek különösen rosszak (paneleknél pl. nincs az aljzatbeton sem "úsztatva", minden panel csatlakozás fixen ki van betonozva...). Volt egy időszak, amikor ezzel nem sokat foglalkoztak, de mondjuk az elmúlt 20 évben épült épületek esetén már igen, itt a kivitelezés mikéntje a kérdéses.
    A Hanggátló falak annyit tudnak, hogy nagy a tömegük, emiatt jobbak, mint a sima elemek. 30-as téglából pl. a sima 30 N+F 13-14 kiló, a hanggátló 22-23.
    Szerkezeti dilatációnál meg arra kell ügyelni, hogy pl. az esztrich alatt legyen normális szigetelőréteg, és a falnál is legyen meg a polifoam szalag, a gépészeti cső ne érjen közvetlenül falhoz, betonhoz, akármihez, legyen legalább egy gumigyűrű, vagy csőhéj szigetelés még a bilincs és a cső között is...
    Ami nagyon zajos tud lenni, azok a strangok. Ezt úgy lehet csökkenteni, hogy hanggátlós válaszfaltéglából csinálod a strang falat, és a csövek közti részt is kitöltöd kőzetgyapottal.

    Tökéletes megoldás nincs sajnos. Közel tökéletes az lehetne, ha minden lakáselválasztó fal dupla falazat lenne, közte pedig kőzetgyapot dilatációs réteg, de azt nincs aki kifizetné... :N

    Just a simple Lineman...

Új hozzászólás Aktív témák