Új hozzászólás Aktív témák

  • cinemazealot

    addikt

    válasz t72killer #854 üzenetére

    "...nem is tudom elképzelni, hogy nem veszett éhen az emberiség ... 1950-60-ban..."

    Volt utcai kút, lajtos kocsi, voltak a boltok polcain hazai gyümölcsök, amik nem mentek hamar tönkre. Az emberek előre megtervezve, kezükben a tartós fonott bevásárló kosárral, jártak vásárolni, nem pedig ad-hoc módon, amikor úgy érezték. Hittek a csapvíz tisztaságában, megbízhatóságában, és nem voltak olyan marketing területről átképzett egészségügyi szakemberek, akik megmondták, hogy "na jó, de az átlagéletkor anno milyen alacsony volt már. Az öregek (pl. nagymamám) eltették a só/cukor/tej kimosott zacskóját (!), hogy ha bármikor szükség lenne pl. hús vásárlására vagy eltételére (pl. mélyfagyasztására), akkor legyen kéznél.

    Szerintem bármelyikünk, aki élt már a múlt században, vissza tud idézni ilyen és ehhez hasonló -- manapság csodaszámba menő -- jelenségeket. :) Csak ugye ma már nincs idő semmire, ezért inkább minden eldobható, mert nehogy már időt szánjunk a tisztításra és az újrafelhasználásra... :(

    Anyósom ma nálunk töltötte a két ünnep közötti időszakot, és kifejezetten örülök, hogy meg tudtam lepni azzal, hogy minden bizbasz csomagolást elöblítve és szétválogatva teszek a szelektívbe vagy a kamrába. De sokszor anyumnak is az idegeire megyek a szötymörgésemmel, de kijelentettem, hogy ebből nem engedek. Húgom másfél éves kislányának a jövője a tét (most ő a legfiatalabb a családban).

Új hozzászólás Aktív témák