Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • galervin93

    őstag

    Úúú de jó jókat pecáztatok, grat mindenkinek! :C

    Én megejtettem az "utolsó" nyárias pecát még ma. 5 méteres spiccbot, a keszegek félvízen voltak, szárazra kevert és puhára nyomott kaja ment nekik, illetve csontit lőttem csúzlival. Rettentő sok hal volt az etetésen, percenként 2-3 darab 10-30 dekás keszeg is kijött... 2 órán keresztül nyomtam így, aztán nagyon megerősödött a szél, a kaja is szinte elfogyott. Gondoltam egy merészet... A pontyok is látványosan forogtak a víz tetején, így őket is vízközt sejtettem. Volt nálam erjesztett kukorica, de felszerelésem csak egy hosszú előkésre szerelt 3 méteres feeder. Nosza, tettem rá egy 2 méteres (!) előkét (vízmélység közel 3 méter), a kosár pedig a legkisebb, legkönnyebb, 5 grammos darab volt. Ez a két dolog így együtt biztosította, hogy a lehető legtovább süllyedjen az egy szem kukorica a horoggal. Csúzlival lőttem 8-10 szem csemegét, majd rögtön rádobtam a szerkóval. Első dobás, ponty! Ez még lehet véletlen is... Második dobás ponty. Harmadik dobás rontott kapás, negyedik dobás ponty. Na mondom szép, feltaláltam a meleg vizet. :DD Gyakorlatilag ez a pellet waggleg meg a bomb feeder keveréke, vagy ha úgy nézzük egy hosszú előkés bomb feeder... Mindenesetre irtózatósan eredményes volt, 20+ pontyot fogtam 2.5 óra alatt! Brutálisa volt... Sokszor már süllyedőben kitépte a kezemből a botot, ha mégsem, akkor jó eséllyel 1 percen belül (ahogy a hosszú előkén szépen lassan süllyedt a csali) elhúzta. Mit húzta, tépte... Ha mégsem, akkor gyors kitekerés, csúzli, rádobás, és ezt csináltam folyamat. Őrült pörgős peca volt. Próbaképp dobtam párat 50 centis sztenderd előkével is, pár mozdításig jutottam, szóval tényleg a hosssssszú előke volt a titok nyitja. :) Szeretem az ilyen pecákat, amikor lát, tapasztal valamit az ember, kitalál rá valamit, és működik az elképzelés.
    Sajnos most egy időre búcsút inthetünk a szép időnek, és ezzel a melegedő vizeknek is, jönnek a nappali 10 fokok, meg a hideg északnyugati szelek, a május közepéből hirtelen március közepe lesz... :(

    Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Új hozzászólás Aktív témák