Új hozzászólás Aktív témák

  • jjohn

    aktív tag

    válasz Zoli bácsi #79037 üzenetére

    Szia Zoli bácsi!
    Elmondom én, mivel pecázok a Gönyűn Dunán.
    Általában 120-130 gr-os alagút kosarat használok, olykor körmöset olyan 20-25 méterre. Ugye sodrás függő. Közelebb 13-15 m-re 80-100 gr általában meg áll, de sokszor használok 60 gr-os rakéta kosarat megtömve kajával az kb 300 gr, a 120 gr-os bot elbírja lájtosan elengedve. Előfordul hogy ez a kosarat lassan tova görgeti de ez nem baj, sőt néha akkor csap rá a paduc márna, szilva.
    Főzsinór 0,22-025 most ép a Carp expert carbon.
    Fonott dobó előke Nevis 0,16 nagy hurkos módszerrel az előke 0,16 fluorocarbon Nevis vision, 80 cm általában.

    Horog Gamakatsu LS 2260 B 10-es.

    Etetőanyag nálam eddig jól bevált a Tímár river plusz sajtos piros, nagyobb pellet darabok is vannak benne és angol morzsa, roppantott kukorica. A nagyobb sodrás esetén vakondtúrást szoktam még bele keverni, ugyanúgy megteszi sima pecánál, mint a bolti földet ezt még a nagymestertől lestem el.

    Csali, csonti, az alagút kosárba középre is betöltve, a rakéta kosárba is szoktam az a etetőanyaggal bekeverni, illetve fullasztotta használok ha megmarad.

    Kiszeretném próbálni folyón én is a 4 sajtos kukorica pop up-ot illetve a csoki narancs-csoki pop up-ot, tavon jól sikerült. Ezek a csalik ugyanígy lebegnek Guru QM1 10 es horgon is nem emelik el a horgot.

    Most hirtelen ennyi jutott eszembe, remélem kicsi támpontot adtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák