Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz Interceptor #54206 üzenetére

    Elfelejtettem megemlíteni a múltkor a finom pergetés témánál egyik haverom viselt dolgait. Csak arra példa mennyire sokféleképpen lehet eredményesen pergetni. A srác a Póra jár nagyon sokat és leginkább perget. Ha itthon van horgászik akkor is leginkább harcsára minden módszerrel, de szeret süllőre is pergetni időnként. A legfinomabb pergető cucca 100+ grammos bot 25-30 közötti de 30-hoz közeli fonott . 30 grammos körüli jigfej állóvízen. Gyakorlatilag egy dunai felszerelés abból se a finom műfaj amivel állóvízen partról ! is perget süllőre. Elég sok süllőt fogott már ezzel a cuccal pergetve . De még mennyi harcsát, itthon , partról , állóvízen. Dunán is nyilván.

    Ha nem működik a gumihalazás sok oka lehet . De a legelső vsz nem a süllők között húzod a gumit. Akkor mindegy , hogy mennyire finom a cucc és kicsi a csali stb. Ha nem érzed magad benne eredményesnek én legutoljára gondolnék arra, hogy 2-10 -es bot kell még a 4-2x-es helyett és majd akkor beindul a süllőfogás. Mindezt kezeld azzal a fenntartással én soha nem pergettem süllőre 2-10-es bottal. :) Viszont ennél durvább cuccal elég sokkal találkoztam (persze kérdés mennyivel találkoztam volna a 2-10-es bottal ezt nem tudhatom:) De vsz a fene megette a süllőzést ha 4-2x-es bottal és ahhoz való csalikkal nem lehet becsapni és 2-10-es bot kell hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák