Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • horcsog

    tag

    válasz lugosi #51882 üzenetére

    Jó a fonott. Power prot ajánlom méret attól függ milyen felszerelésre . Egy átlag középerős botra 19-est. A gubancaid lehetnek nem megfelelő orsó miatt is. Sokat számít mennyire szépen rakja a zsinórt. Ha sokat pergetsz érdemes rá beruházni nekem shimano stradic régi kb 12 éves van . Talán soha nem volt rajta gubanc semmilyen műcsalival. Vagy már elfelejtettem annyira ritka. :)

    Az sem mindegy milyen fonott nagyon sok van a piacon de a powernél jobbat még nem láttam. Pedig azt sem ma találták ki de még mindig forgalomban van ez elég sokat elmond. Talán 20 éve használtam először power pro zsinórt emlékeim szerint még nem is volt körszövött viszont baromi jó volt az is. Fonottaknál van még egy olyan játék minél vékonyabb annál könnyebben gubancolódik ez is lehet a problémád oka. A forgókapocs a legkevésbé valószínű vsz.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #51851 üzenetére

    A vékony fonott dobóelőkének nagy dobásoknál a veszélye bevág az ujjadba ha kicsit késve engeded el. Mondjuk ez 20-assal is könnyen megtörténhet. Nem használok fonott dobóelőkét éppen ezért inkább kötöm 30-as monofilból. Nem feedernél persze mert ahhoz nem passzol ez .

    15-ös powert egyébként nem hiszem el tudod szakítani etetőkosár hajigálásával. Fárasztásnál pedig kb minden előbb fog engedni mint a 15-ös dobóelőke. Horog, főzsinór, előke , csomók.

    Úgy szerelnék ha ez a felszerelés nem feeder 22-es főzsinór 30-as mono dobóelőke 25-ös vagy 22-es esetleg 20-as monó előke . Ha monoból kötöd a dobót és az előkét annyi hátránya lesz többször kell cserélned. Viszont kevésbé fogja lekapni az ujjad bedobásnál, olcsóbb , kisebb sérülés a halnak. (még több kapás is lehet rá:)

    25-ös előkénél fennáll a veszély a főzsinór szakad de az előke rövidebb éppen határeset .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz dik #51920 üzenetére

    Balzer magna silver pike 50-100 gramm 3 m balzer magna silver salmon 3 méter vagy 2,7 40-80 grammos.

    Ezekből újat nem kapsz csak használtat esetleg de érdemes figyelni. Nagyon jók még süllő fenekező pecához is. Mennyire jók arról csak annyit bő 20 éve kijött botok és használtban még ma is elkapkodják . Jó és alig használt állapotban ki tudod fogni akkor érdemes lehet megvenni. 20 éve újonnan voltak 20 ezer környékén az mai forint vásárlóértéken kb a tízszerese. 10.000 alatt is lehet venni ha kifogsz egy egy jó vételt belőle. Csak gyorsan elkapkodják akiknek már volt a kezében. :) Ha van időd kivárni érdemes kettőt süllő fenekező pecához is beszerezni. Vagy esetleg tudom még ajánlani a shimano beast master régi szériás pergető botokat. Az újak is lehet jók azokat nem ismerem , de a régi az egy fogalom pergetők között. Csak azt is figyelni kell mert gyorsan elkapkodják.

    Ha újat akarsz venni biztos van sok jó ár érték arányban de abban nem tudok segíteni mert nem próbáltam őket.

  • horcsog

    tag

    válasz jjohn #51906 üzenetére

    igen dobókesztyű segíthet fonott dobóelőkés távdobós pecánál. Az az igazság nem próbáltam soha dobókesztyűvel dobni mennyire zavaró. Nem használok soha fonott dobóelőkét. Ha távoli fenekezés az nekem monofil zsinór és nem feeder bot. Közeli fenekezésnél meg nem kell olyan erős dobóelőke. Nem vagyok híve a feederrel horgásszunk 100 méterekre műfajnak. :) De ha valaki feederrel horgászna messzire ott kellhet a fonott dobóelőke. Csak azt nem értem mire jó ez a fajta horgászat ahol egy feederboton 100 méterekről várni a kapást. Éppen a feeder lényege veszik el vele vsz. De hát mindenki másképp csinálja.

    Esetleg még folyó vízen lehet valami értelme de ott megint csak nem kell messzire hajigálni de a nagy súlyok miatt esetleg vékony fonottból kötni én ezt se szoktam használni feederen inkább olyan monofilt ami még bírja .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz dik #51920 üzenetére

    magna silver ajánlásnál azért arra figyelj nagy különbség van pergetőbot és pergetőbot között azonos dobósúlyban. Magna silver egy nagyon gerinces kemény pálca . Amit te használtál nem ismerem nem biztos azonos karakter a kettő bot az azonos dobósúly ellenére.

    Magnákat 50-100 dobósúlyban én folyóvízi pergetésre használom süllőre harcsára. Folyóvízi , állóvízi fenekezésre süllőre és még harcsára is főleg folyóvízen . 40-80-as salmon is nagyon jó süllő pergetésre folyón vagy fenekezésre süllőre. Mártogatni keményebb terepeken . De egyik sem az ultrafinom balatoni sneciző zsinórral fenekezés süllőre. :) Legjobban 30-40-es zsinórral fenekezés esetleg a 40-80-ason 25-ös süllőre ha nagyon finomkodni akarsz. 19-es powerrel pergetésre .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz dik #51961 üzenetére

    Nincs mit. Bőség zavara amiből választani lehet. Egy bizonyos határig gondolom bármelyik jó lehet. Mennyire minőség azt csak az idő és a próba fogja eldönteni. 20 év múlva is még pergetsz vele évi 50 alkalommal. Mellette még sok és nagy halakat is fogsz vele akkor egész jó választás volt. :)

    A gond azzal van vsz horgászcikkeknél is bejött az a trend ne örökös legyen a használati ideje. Mint a mosógépeknél és a többinél. :)

    Pl Vettem egy daiwa harcsázót arany árban pár éve , nem pergető volt. 2-3 horgászatnál néhány kilós húzásnál a spicc 10 centivel rövidebb lett. Kicserélték persze de milyen bizodalmam legyen ezután a botban? Egy harcsázó bot így eltörjön . Matchbotom kibírta volna azt a húzást aminél eltört. :) Mindez egy drága botnál. Szóval van ilyen is még egy harcsázó kapanyél botnál is. Shimanoknál is régen olyan egy shimano botot eltörjél vagy egy orsót tönkretegyél az komoly feladat lett volna. Mostanában több ismerős törte az ilyen olyan új szériás shimano botokat, orsók kattogás kerregés néhány év múlva. Olcsóbb kategóriáról nem is szólva. Első 10 kilós halnál befejezte a pályafutását az orsó vagy a nyeletőféke némelyik márka némelyik típusa elég sok ilyen van a piacon ahogy látom hallom.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jjohn #51990 üzenetére

    Ha állóvíz és feeder akkor nekem az "ultrafinom" szerkó rövid távolságokra. Kb mintha matchbotoznék csak feederrel mert pl nagy a szél és kényelmetlen úszózni. Egy bizonyos távolság felett elveszik a feedernek ez az érzékenysége és nincs igazán különbség egy normál fenekező érzékenységéhez képest.

    Közelre ott a feeder match, spiccbot . Rakósbotozást még nem próbáltam egyszerűbb 5-6 méteres spiccbottal nekem mint rakóshoz a nagy felszerelésigény. Ha 40-50 méternél messzebb kell pecáznom akkor előveszem a hagyományos fenekező /bojlis jellegű pálcát olyan méretű távdobó kosárral stb. 60-80-100 méteren a feeder spiccét húzza vagy a kapásjelzőt már nem jön ki a feeder érzékenység. 30 méteren kijön. 30 méterre behorgászol ultrafinom cuccal spiccre vagy egy hagyományos fenekezővel kapásjelző karikával azért illene a finom cuccal többet fogni. 100 méternél ez a különbség elveszik vsz. Ott már tök mindegy bojlis bot vagy feeder a kapások érzékelése szempontjából .

    Rövid távra én az etetést csúzlival szoktam megoldani ha kézzel már nagy távolság, vagy szimplán a kis kosárral sűrűn dobok ha akkora a szél csúzlizni se lehet pontosan .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jjohn #51991 üzenetére

    Ja és még természetesen közelre sima feltolós felfektetős úszózás durvább cuccal de csak monofillal ha indokolt vagy olyan a terep.

    Folyóvíz megint más világ. Ott ha feeder az közeli peca az etetés kézzel általában megoldható a dobóelőkét ott is monofilból kötöm ha indokolja a sodrás nagyobb súly kell megálljon . Leginkább azért monofilból mert több rá a kapás tegyél egy próbát az egyik cuccodra kösd fonottból a másikra olyan monofilból ami még elég ahhoz a súlyhoz. Kétszer annyi kapás lesz a monofilon. Miért nem tudom talán a sodrás a fonotton ad egy más hangot surrog egy kicsit nem tudom. Ha a főzsinórod kellően vékony nem fog kelleni brutális nagy súly megálljon. Persze ha nagy halakra megy a játék és durva főzsinór kell az megint más . Persze ha bolognaival tudsz horgászni ugyanazon a pályán szinte spicc alól az megint egy más játék .

    Szóval szerintem csak egy előnye lehet dobóelőkeként tartósabb ritkábban kell kötöznöd. Esetleg jobban bírja fárasztásnál ha hozzáér valamihez. Bár ez határeset mert pl fás akadóban a fonott nagyon be tudja magát vágni a fába és game over.

    Nekem egyedül pergetés, vagy harcsázásnál állóvízen stupekezésnél ha messzire horgászom akkor fonott főzsinór . Még pontyozásnál szoktam használni kombi előkékhez egy darabot. Fluorocarbon előkén egy pici vékony fonott toldás . Másra nem használom a fonottat se dobóelőkének se főzsinórnak . DE van olyan harcsás ismerősöm aki a fonottat már nem használja stupekezéshez se 100 méterekre se. Jobban viszi a rezgéseket hangokat. Ott is lehet jelentősége kapások számánál. Pl ha látsz embereket kuttyogatni fonott főzsinórral hát lehet vele halat fogni csak nehéz. :) Fogósabb monofillal az a módszer is mondjuk egy próba kuttyogatás monofillal vagy fonottal szerintem 10:1 vagy 5:1 különbség kijönne kapásokban. Persze ott ahol még nem kuttyogatott senki lehet vele halat fogni egy darabig.

    Nekem ezek a tapasztalataim ezzel.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jjohn #51990 üzenetére

    Pergetésnél egyértelmű nincs nála jobb mert tartós 0 nyúlás bevágásnál érzed vele jól a műcsalit.

    De pl harcsázó stupekezésnél már elgondolkodtam a lecserélésén. Előnye távoli pecáknál bevágásnál jó nagyot kell bevágni jobban megakad és közvetlenebben jelzi a kapást. Hátránya ugyanaz mint a többi módszernél minden kis hangot rezgést visz jobban mint a monofil , surrog rajta a víz óvatos hal vagy nem olyan éhes kikerüli , főleg ha szól még az elektromos jelző is a végén . :)

    Pl az az ismerősöm aki már stupekezésnél sem használja idén 4 db 50 feletti harcsát fogott monofil főzsinórral upose módszerrel 100 méterekre horgászva. Ez is elgondolkoztatott egy kicsit lehet ha lekopik róla a fonott főzsinór akkor áttérek én is a monofilra . Egyre rafkósabbak a harcsák és agyon vannak horgászva a vizek mindenki stupekezik nagyon divatba jött. Nehezebb már így is jó halat fogni. :)

    Na de ne dumáljak már ilyen sokat inkább gyerünk horgászni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz lugosi #52020 üzenetére

    Hű , hát én soha nem adok el horgászcuccot. Akkor sem ha nem tetszett annyira, vagy van már jobb belőle majd jó lesz valamire alapon. 30 éve horgászom engedéllyel + kisgyerekkori patakban, Balatonon a strandon snecire zsebpeca stb. :)

    Sacc /kb mondom olyan 20-30 között lehet a felszerelt cuccok száma amiket lehet van amelyiket évente egyszer egyszer de használni is szoktam. Olyanból amit nem használok vagy csak néhány évente egyszer egyszer kb 10-20 még. :) De hát ezekben van gyerekkori úttörő bottól a 30 évvel ezelőtti silstar spiccbotig ami ha kondizni akarsz arra is jó olyan súlya van 6 méteres hosszban. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jpeetr #52018 üzenetére

    Úszóssal meghorgászni ha lehetséges. Fenekezőssel szerintem csak akkor lenne értelme ha a torzsák elé tudsz dobni közvetlenül. Letapogatni meddig akad és elé etetni és horgászni. De én feltolós felfektetős úszós cuccal be a torzsák közé ahol van egy pici hely ami nem akad legszívesebben így nyomatnám így látatlanban.

    Kérdeztél orsót feederre nem ismerem ezeket a típusokat. Nekem régi abu orsók vannak feederen amiket pergetni használtam annak idején de feeder orsókká neveztem ki őket. Szerintem ha ideális feeder orsót keresel gyors áttétele legyen amivel gyorsan kikapod nem kell kurblizni sokáig. Azért használom én ezeket a régi pergető orsóimat többek között. Legyen fémdobos legyen fém pótdob hozzá lehetőleg tudjál gyorsan váltani vastagabb/vékonyabb zsinórra. Precíz fék de lehetőleg rövid utas fék nyeletőfék helyett.

    Ha most kellene vennem amiben bíznék Walternek ezek a versenyen használt daiwa lexa orsói. Sajnos az kicsit húzósabb mint amit említesz árkategóriában.

    Amire figyelj ne vegyél úgy nem próbálod rá a botra passzoljon hozzá súlyban és ki legyen egyensúlyozva vele a bot mert különben leszakad a kezed .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jjohn #52034 üzenetére

    Nem vitatom azt lehet olyan szituáció amikor kellhet folyón. Pl egy húzós vízen messzebb keszegezel és 2 percenként ki kell rángatni. Ha lehet én elkerülöm . Az is igaz én pl a Dunán keszegre ilyen módon nem szoktam horgászni amit írtam példaként. Nekem Duna és keszegezés az spiccbot vagy bolognai. Élvezetesebb a számomra mint feederrel. Ha pontyozás és olyan a hely jellege akkor feeder, vagy hagyományos fenekező.

    Amióta bejöttek a fonottak Dunán nagyon sok olyan pálya van ami kemény terep eleinte direktben fonottakat is sokat próbáltuk. Nem hozta a hozzáfűzött reményeket nem lett kevesebb halvesztés kapás pedig kevesebb. Vagy olyan jellegű helyen ahol a fonott nyúzó nagy szögben emelkedik mert szinte a lábad alá horgászol elég gyakori pontyozásnál kőlábhoz. Nem nyerő vsz kapás szempontból ahogy beleúszik normális hal nem szereti. :)

    Persze lehet olyan időszak vagy hely módszer mondjuk egy amurázás amikor zabálnak. Van ismerősöm aki feederen is ilyenkor direktben fonottat használ mert jönnek a 10 + -os amurok és nincs kedve hetente zsinórt cserélni és így is van kapás. :) Szóval sokféleképpen lehet halat fogni fonottal vagy anélkül de én kerülöm ha lehetséges csak ha muszáj akkor használom.

    Amurozni se szoktam például nem szeretem örülnék ha eltűnne a vizekből busával együtt. :) Például spiccbotokat sem használom begumizva. Ha kell akkor match vagy bolognai, vagy egyéb orsós úszós bot. De nálam a spiccbot az tűspicces nem használok csőspicces gumizós spiccbotokat. Mindenkinek megvannak a maga hóbortjai tudod, nekem is. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Gabesz87 #52086 üzenetére

    A saját hóbortjaim állóvízen nem használok fonott dobóelőkét sem fonott előkét. Nagy általánosságban használt cuccom középerős/erős olyan helyeken ahol azért komolyabb halakra is számítani lehet főzsinórnak 23 vagy 20-as preston mono süllyedő zsinór. dobóelőke nincs , előkének 23-ashoz 20-as 20-ashoz 18-as ugyanebből a preston monóból . Nem egy agyonbonyolított cucc. Ehhez viszont az kell ne nagy súlyokat akarj sűrűn messzire dobálni.

    De ha te kezdőként fonott dobóelőkét használsz , vagy fonott előkét nem valószínű ezen múlik majd a horgászatod eredményessége vagy eredménytelensége. Mert ez egy kis részlet . Lehet jobban jársz vele amíg kicsit kialakul a technikád mert erősebb kevesebb kosarat dobsz el vagy kevesebb hal tépi le az előkét.

    Horgászol horgászol aztán majd kialakul. Mondjuk egy 23-as preston mono főzsinórral 20-as előkével megoldható szerintem nagyjából bármilyen erősségű feederbottal 30-40 méterre horgászni. Úgy jönnek a pontyok és keszeg kárász a horgászat végén egy szák halat fogtál és nem kellett közben a zsinórból levágni. Ha sok ilyen pecát csinálsz akkor viszont a fonott dobóelőkével kevesebbszer kell levágnod a monofil főzsinórból.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jjohn #52090 üzenetére

    Ez így van. Folyón aztán tényleg lehet variálni. Ezért is szuper peca .

    pl egyszer láttam egy csókát egy letisztult csatornán lassú áramlás úgy horgászott feederbot elektromos kapásjelző és vastag fonott zsinór a végszerelék bojlis és üldözte a halakat. Még halat is fogott vele . Lábujjhegyen közlekedtem a parton erre nagy elektromos jelző vinnyogások a szomszédban más se hiányzott gondoltam valaki eltévesztette a bojlis tó felé az utat. :) és fogott halat akkor is amit kisebb csodaként éltem meg, de van ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jjohn #52096 üzenetére

    Meg tudják tréfálni a horgászt a halak. :)
    Legutóbbi ilyen élményem üldöztem a harcsákat kapásig jutottam csak több horgászat alatt próbálva kuttyogatva , stupekezve, szakítózsinórozva, nadállyal fenekezve , pergetve. Egy ismerőssel találkozom mondja tizenegynéhány kilós harcsát fogott . Mivel? Pontyozott és 10-es horog apró vajsavas pellet csalitüskén. :) Jól van mondom. :)

    A legdurvább ilyen élményem talán az volt mikor egy idős bácsi az unokájával fenekező pecán az unoka kihúzott sacc/kb olyan 10 + -os süllőt pufi csalival pontyozás közben. Ez nagyon régen volt de a közelében nem fogtam annak a méretnek süllőt se előtte se azóta se. :)

  • horcsog

    tag

    válasz szetcsuszott #52147 üzenetére

    Annak idején ezt úgy oldottam meg 2 bevetett bot közül az egyikkel a gyerek pecázott. Vagy egy kis spiccbottal vagy amihez éppen kedve volt. Másikkal én horgásztam. Nem találkoztam olyan halőrrel aki belekötött volna. Hozzátéve ez mohosz kezelésű vizeken volt. Részben olyan helyeken is ahol a halőr kb a fehér holló kategória volt. Dunán pl volt olyan 10 évig halőrt se láttam. :) De víztározón is ahová járok ott is előfordult egész évben halőrrel nem találkoztam pedig rendszeresen mentem.

    Nagyon hülye halőr kell legyen aki ezzel kötözködik . Még akkor is ha 2 bot mellett a gyerek ott snecizik egy spiccbottal. De ha csak 2 bot van bedobva és felnőtt horgásszal van akinek rendben vannak a papírjai milyen elvetemült halőr aki ezen rugózik? Persze ha nagyon betű szerint nézi a szabályokat akkor akár beleköthet ha nincs jobb dolga.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz szetcsuszott #52147 üzenetére

    Pl mostanában volt egy esetem egyszerre két halőr is ellenőrzött éjszakai pecán. Minden oké csak nem x-eltem a napot a fogásiban. Legközelebb erre figyeljek mert 10.000 lehet a bírsága. Általában el szoktam felejteni nem áll rá a kezem erre az újításra. :) Persze persze figyelek rá.
    Ez egy olyan vízen történt ahol tényleg néha szökőévente látsz halőrt viszont mindenféle rabsickodás megy a legszerényebb az ha ahány felszerelése van mindegyikkel pecázik az illető nem is tudom hogyan tud annyi felé nézni ahány szerkó be van dobva. De varsázás, leshálózás stb sem ritka. Halőr pedig főleg éjszaka csodaszámba megy. :) De a horgszásznap bekarikázás a naplóban nagyon fontos. Szabály az szabály persze jogos, de kicsit mulatságos volt ismerve a körülményeket.

    Zárójelben nem tudom azzal a statisztikával mit akarnak kezdeni hányszor horgásztak egy évben a pecások. Nem lehet egy nagyon pontos eredmény amit kapnak eleve vsz. De ha pontos is lenne mire lenne jó az kérdés a részemről.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Spoon16 #52187 üzenetére

    Ne cseréld le. Inkább ahol lehet a fonottat cseréld le monofilra. Fonott nem finomítani durvítani fogja a cuccot akkor is ha papíron vékonyabb méretet használsz. Melyik a finomabb cucc 10-es fonott főzsinór vagy 20-as monofil , én biztos a 20-as monofilra szavazok. :) Lehet rajta vitatkozni persze de folyóvízen aztán főleg vsz finomabb összeállítás.

    Az orsóidat is hamar leamortizálhatja. Botokat is jóval könnyebben mint a monofil. Begumizni se olyan egyszerű azért . Mondjuk jön egy rendesebb nyurga a Dunán finom cuccra és elszalad 50-100 méterre be a folyásra megnézném azért fonott főzsinóros fárasztását akármilyen gumizással. Teljes zsinórhossz nyúlik vagy egy csak egy darab gumi más azért.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz ctrlaltdel13 #52327 üzenetére

    Okuma longbow-nál ha jól emlékszem 65-ös mérettől más a belső szerkezet. 60-as és alatta gyengébb más áttétellel . Nekem van két 60-asom . Annak idején nem figyeltem erre, hogy minimum 65-öst érdemes venni. Hát mit mondjak nehéz fenekezéshez , bojlizáshoz , távoli pecákhoz nem ajánlanám , erőlködik az orsó egy 80 grammos ólom 100 méterről kitekerésnél is.

    Ez a hajtókar becsukódási probléma , jártam úgy velük többször simán távolról kitekerésnél becsukódott a kar ahogy pörgettem kifelé. Nem fárasztásnál csak a cucc kitekerésénél.

    65-ös vagy annál nagyobb az állítólag teljesen más ilyenem nem volt arról nem tudok véleményt mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz stevewonder #52346 üzenetére

    Ár érték arányban szerintem dam quick sls széria nem egy rossz választás . Abból is az 570-es méret. Ez lehet nagy lesz a 3 méteres bothoz súlyban is. Kisebb méretben nem tudom ugyanaz e a belső szerkezete. Ha csak a dob méret más akkor jó választás lehet kisebben is.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz stevewonder #52349 üzenetére

    Az engem is érdekelne ha használt valaki ilyet. Mert az ára egész kellemes ha hasonló minőség mint az 570-es. :)

    ...

    Más téma használt valaki dam effzet longhorn gumihalakat ? Esetleg daiwa dfineket? Ha igen akkor mi a vélemény róluk manns és berkley-k vannak a dobozomban leginkább . Szemezgettem nem tudom érdemes e próbálgatni ezeket is. Jön a gumihalazós szezon végre .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Baroc #52351 üzenetére

    Köszi. Rendeltem közben 7 csomagot. Berkley és manns nekem nagyon bevált de egy próba ezekkel is. dfin 9 és 7,5 -est dfin shad 9 centis daiwa prorex 7,5 centis. + Effzett longhornból 11 és 9 centist. Egész jó áron volt kb 1600-2000 7-10 db / csomag a longhornak olyan 800-1300 körül 3-4 db-os csomagok.

    Ez úgy sacc/kb 60 db gumihal ezzel kihúzom szerintem pár évig ha nagyon pusztítják a süllők akkor is. :) Bár úgy lenne , hogy nagyon rágják őket a halak. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Baroc #52351 üzenetére

    Melyik típus vált be neked méretben és színben?

    Közben megnéztem a longhornak 4-5 db-os csomagok nem 3-4 db-os Szóval mindegyik amit rendeltem 200-300 ft/db közötti áron volt . Persze relatív a jó ár mert berkeyből mannsből 100-200 között jókat lehet venni.

    Nekem ami nagyon bejött berkley flex rib nagyon fogós vsz és a manns swimmin grub főleg ezzel nagyon sokat dobáltam éveken keresztül szétrázza a botot olyan mozgása van . :) Ebből is érdekes módon a sárga szín valamiért lehet csak megszokás vagy azt tettem fel legtöbbet és azért.

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #52366 üzenetére

    Tipp , az történhetett a fonott amit használtál új volt még ilyenkor jobban csúszik és szétcsúszott a kötés. Kevés volt a hurkolások száma, Ha nem akkor eleve sérült volt a zsinór.

    Hóhért használom mindig pergetésnél ha forgókapcsot kell fonottra ill harcsázásnál ha fonottra forgót kötök. Az oka a clinch és a palomar is még vastag fonottaknál is ha forgóra kötöd bárhogy húzod meg csúszkál a kötés a kapcson oldalirányba . Ami problémás lehet mondjuk pergetésnél is a pici kapcson de harcsázásnál főleg a nagy kapcson mozog bevágásnál . Ezért hóhér ami úgy rászorítható egy millimétert nem mozdul oldalirányba. Nekem még nem volt gondom vele szakadás szempontból.

    Legalább 7-8 x áttekerve főleg új és vékony fonottaknál. Vastag fonottnál mondjuk vastag alatt értsd 56-os power pro:) kevesebb is elég lenne de biztos ami biztos átpörgetem ott is többször. Hozzáteszem dobóelőkének soha nem használok fonottat de úgy saccolom ha pergetésnél a bevágásokat bírja a kötés akkor rendben van.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz twine #52391 üzenetére

    Neoprén kesztyű , de a legfőbb ne nyúlj a vízbe ezt téli pecákon tanulja meg az ember. :) Ne kelljen a vízbe nyúlni én halkiemelő fogót használok . Azzal kiemelem és egy ércsipesszel kiszedem a horgot. Ha bilincsre teszem akkor is tartom a halkiemelő fogóval amíg a bilincselem.

    A legjobb pergetni mikor olyan idő van a fentő kötele szögletesre fagy a csónakban nem lehet összetekerni. Az a süllős idő. :) Olyankor igazán jó buli a vízbe belenyúlni . :)

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #52387 üzenetére

    Sekély vízben próbáltad ? Elég hideg éjszakák voltak a héten lehet az tett be nagyon áthűlt pontyoknak nem tetszett annyira. Balatonon van helyük ahol bóklásszanak.

    Visszatérve erre a forgó kötésre lehet pont a kötésnél megsérült peca közben és azért szakadt el. Dunán simán benne van bár nagyon furcsa pont a kötésnél. 18-as fonott nem nagyon szokott elszakadni csak úgy magától akármilyen a kötés rajta . Egyébként az új fonott nagyon trükkös tud lenni megcsinálod a kötést meghúzod jónak tűnik de egy kicsit erősebben meghúzod és kezd kicsúszni a kötés. Meg tudja szívatni az embert . Sima clinch-nél főleg de a hóhér vsz ilyen szempontból is egy jó kötés mert egyre jobban szorul rá ahogy terhelődik. Nekem nem volt vele még problémám szakadt volna a kötésnél.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #52396 üzenetére

    Akkor szinte biztos a hideg miatt eltűntek onnan. Most bezzeg jó idő van be van borulva nincs olyan hideg. Most kellene pecázni.

    Víztározón ahová járok van egy pár 100 méteres sekély 1 -1,5 méteres rész. Felmelegedésnél tavasszal és lehűléskor ősszel 1-1 hét lehűlés úgy eltűnik onnan a hal mintha nem lenne a vízben 1 db se. De 1 hét meleg vagy pár nap és tele van hallal. Csónakból lehet jól megfigyelni bezavarosodik a víz megyek a sekélyben és halak menekülnek a csónak elől van mozgás , ugrás. Ha még vagy már nem jó sokszor lelátok az aljára olyan tiszta a víz és halmozgás semmi.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Zoli bácsi #52437 üzenetére

    Úgy szoktam, hogy egy rácsos kanna van a csónakomhoz kikötve és ebben lubickol akár egész télen sneci is bírja benne nagy mennyiség is. Hideg vízben. Régen mikor még a vízen nem tudtam tárolni tartottunk babafürdető műanyag kádban küszt télen . Olyan helységben jó ahol hideg van de nem fagy be bírja nagyon sokáig.

    Fagyasztott küsz helyett én inkább ha menyhalra mennél és nincs lehetőség eltartani csalihalat akkor horgászboltban vett pici kárászt próbálnám. Vagy ha csak nagyobb kárászok vannak a horgászboltban akkor abból vágott friss szeletet.

    Vagy ha tudsz szerezni razbórát nálunk sokszor horgászboltban is lehet kapni télen. Az még egy nyerő csali télen is süllőre de a mennyhal se veti meg. :) Fagyasztott hal vsz ezeknél a megoldásoknál rosszabb bár kényelmesebb.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz gban #52458 üzenetére

    Vannak ezek a bolti műanyag csalihalas kannák/vödrök kivehető rácsos belső résszel. Legjobb a vödör vsz. Bele egy 100 grammos ólom merüljön, hosszú perlonzsinóron leengedve a fenékre. Hónapokig el lehet tartani télen benne a küszt is. Egy dolog fontos jól záródjon elég bosszantó ha kinyílik + ha kivesznek belőle mások és nem zárják vissza rendesen . Ilyen esetekre ha mártogatnék is azért viszek pergetőcuccot ne kelljen mindjárt visszafordulni ha volt csalihal nincs csalihal. :)

    Mosógépdobot használtam már én is . Nem vált be nekem mert ahogy telemegy vízzel olyan nehéz győzöd kiemelni nem folyik ki belőle olyan gyorsan a víz. Plusz macerásabb is kivenni belőle a halat és visszazárni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz gban #52458 üzenetére

    Mennyire bírja benne egy példa egyik csónakszomszédom csináltatott fémből egy nagyon jó kis kannát erre a célra. Nagyon praktikus már nézegettem én is közelebbről milyen ötletes megoldás nem kell lesúlyozni de nem olyan böszme mint egy mosógépdob , jól záródik , "szellőzik" stb. Az egész kb akkora mint ezek a kisebb bolti csalihalas műanyag kannák. Ebbe annyi küszt bele szokott tenni mikor kiemeli mintha küszívás lenne olyan hangot hallasz. :) 100 db van benne vagy lehet több. Így is bírja neki előbb horgássza el mint elpusztulna. Arra kell figyelni a dögöt ki kell venni nem szabad bennhagyni a többi között. Van egy egy dög de szerintem azért mert a horog úgy akadt esetleg nem bírja a gyűrődést utána.

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52462 üzenetére

    Attól függ milyen vízen milyen módszerrel. Folyóvízen a pici kárásszal kősüllőtől a harcsáig mindent fogsz. Jó csali általában süllőre is pedig az néha finnyáskodik. Nem a csukázni való méretek persze. Bár a jó süllő nem kerüli ki. :)

    Állóvízen viszont sokszor járhatsz úgy még a csuka is kikerüli a kárászt, igazi csukázó időben is előfordulhat. Bár van egy őrült ismerősöm az állóvízen kárásszelettel szokott mártogatni süllőre nagy böszme csukázni való kárászokat feldarabolja és azzal mártogat . Ami meglepő fogni is szokott vele. Párszor már megvert ezzel egy egy napon ő kárászdarabbal mártogatott én meg fűzött küsszel. Mondom te tudsz valamit kárásszal süllőt fogni azon az adott vízen. Kisebb csoda kategória mert tényleg a csukák sokszor elkerülik vörösszárnyúval , bodorkával 5 kapásod van kárászra 0. Ő meg süllőt fog vele. :) Van ilyen őrület is.

    Télen mennyhalra folyón legalábbis a Dunán az egész pici élő kárász az nyerő tud lenni vsz. Szerintem az esetek nagyrészében többet lehetne vele fogni mint a fagyasztott hallal. Legalábbis a Dunán én így tapasztaltam nem biztos a Rábán ugyanez a szitu. Csak folyó folyó alapon gondoltam.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52465 üzenetére

    Teljesen más az álló és folyóvíz ebből a szempontból is. Pl én a Dunán 40-es monofil zsinórral erős de pici horoggal pici kárásszal elég sok harcsát is fogtam már fenekezve. Ugyanezt a cuccot bedobnám azon az ívóvíztározón ahol szintén szoktam horgászni jó esélyem lenne egy benullázásra. :) Talán valami éhes csuka ráfanyalodna. Bár ez is hely is időpont függő is mert aztán ha nagyon eszik és a jó helyen akkor szép harcsák is mehetnek rá.

    Egy haverom fejébe vette egyszer évekkel ezelőtt ő kárásszal fog harcsázni mert a Soltész könyvben emlegetik milyen jó csali és nem igaz nem lehet vele ott azon az adott vízen fogni. Bodorkával tavasszal elég jól kapott a harcsa stupekre éjszaka. Szinte mindig volt kapás több is kisebb 10 kiló alatti méretek. Ő végigült több éjszakát kapás nélkül. De nem adta fel elég makacs srác. :) Mi történt egy hétvégi horgászaton kint voltak 0-24-ben péntektől vasárnap reggelig nagy kárászokra 0 kapás. Vasárnap reggel elhúzza az egyiket 20 kiló körüli nagy öröm megtört a jég fényképezés , telefonálás, mérlegelés stb. Kb 1 óra múlva elhúzza a másikat szintén egy 20 kiló körüli. :) Mit tudom én 5-6 teljes éjszaka semmi egy hétvégén keresztül semmi aztán 1-2 óra alatt 2 huszas hari , kárászra. Nagy ilyen fél kiló körüli kárászokra. Ettől függetlenül azon a vízen én se kárászra gondolnék mint ideális csali . :) de vannak azért meglepetések.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52465 üzenetére

    Vagyis menyhalra nem mennyhalra.

    Ti milyen módszerrel milyen időszakban használjátok ezt a fagyasztott küszt? Amikor ez a tuti csalitok , télen fenekezőssel? Vagy nyáron ősszel is ezzel nyomatjátok?

    Állóvízen én már nagyon ritkán fenekezek süllőre mert vagy pergetés vagy mártogatás megy. Mártogatásnál egy jó pattogós kis vörösszárnyú , küsz , razbóra ha tudok szerezni. Razbóra az nagyon gyilkos süllőre.

    De fagyasztott küsz nem látom igazán előnyét azon kívül télen egy kényelmes megoldás. Esetleg ahogy kiolvad puha és az tetszik a süllőnek jó az illata esik szét az egész és csalogatja . Mártogatásnál azt szoktam ha illatos csalit akarok akkor megtöröm a fűzött halat vagy megtaposom úgy fűzöm fel az néha nagyon jó.

    Dunán szokták azt csinálni teljesen összetörik és úgy a horogra, majdnem horoggyurma állaga van. :) Víz elviszi a szagot , fagyasztott hal valami ilyesmi mikor kiolvad ilyen plötty állaga van talán ez jobban adja a szagot?

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz vendingo #52469 üzenetére

    Van azért variációs lehetőség állóvíz és állóvíz között is nagy eltérések vannak. Nekem a kedvenc állóvízi csalihalam harcsára vörösszárnyú, bodorka, kisponty , dévér, karika.

    Aztán szokták próbálni itt nálunk angolnával , és aranyhallal nem vicc úgy veszik egy gazdától aki nagyban tenyészti őket és azzal csaliznak állítólag elég fogós. Ezeket nem szoktam használni, kispontyot se már régóta nem nagyon macerás a beszerzése vörösszárnyút viszont tudok fogni elég nagy biztonsággal.

    Nálatok a kárász megy ? Nekem folyóvízen vált be nagyon, állóvízen is fogtam vele de ahová járok ott nincs kedvenc csalijaim között.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52470 üzenetére

    Régen sokat fenekeztem süllőre mindig vártam május elejét lehessen végre süllőzni. Fenekezés , úszózás ment állóvízen. Fogós volt a szelet is vagy a taposott küsz de friss nem mirelit. :) Sokszor csaliztam úgy is tirolifás cucc kéthorgos az egyiken szelet vagy taposott a másikon élő. MOzgás és szag egyszerre. Ha nagyon nem jött akkor egy végső megoldás volt még egy horogra két élő küsz. Ezzel egy baj volt sokszor nem akadt meg csak elvitte az egyik halat.

  • horcsog

    tag

    válasz yanna #52476 üzenetére

    Vicces olyan szempontból vsz, hogy telenyomták a vizeket évtizedeken keresztül amurral, busával, törpeharcsával, ezüstkárásszal, angolnával a Balatont és a többi járulékos pl razbóra.

    Aztán olyan szabály ne használj máshonnan hozott invazív halat csalinak mint horgász. MIkor a vízben hemzseg a busa amur törpeharcsa és ezüstkárász . Valahol morbid vsz. Ennek akkor lenne bármi értelme szerintem ha ezektől a halaktól mentes vízről van szó és nehogy véletlenül odakerüljön. De melyik az a víz amiben nincs ezüstkárász pl? Nem hiszem egy ilyen víz lehet Mo-n . :)

    Kicsit előbb kellett volna ezen gondolkodni nem esemény után mindenféle nesze semmi fogd jól szabályozásokat kitalálni.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz yanna #52478 üzenetére

    Kemény . Nálunk ilyet még nem hallottam bárkitől ezt kérdezték volna hivatalos szervek. Igaz én elég vad helyeken nyomulok ahol a szabályok csak ilyen tájékoztató jellegű távoli dolgoknak tűnnek .

    De pl horgászboltban vett razbóra, szoktam én is használni. Van itt egy halastó aminek a kifolyó patakjában hemzseg a razbóra pici kárászok . Ez a patak belefolyik egy csatornába ami belefolyik a Dunába. Ha én az itt fogott razbórával és kis kárásszal lemegyek a Dunára ha nagyon betű szerint nézzük biztos ejnye bejnye, de valójában abból a halastóból milliószámra jut el a kis ezüstkárász és razbóra a Dunába. Az nem baj csak a horgász 20 db csalihala. :) Értelmetlen valahol.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52480 üzenetére

    Kedvenc állóvízi helyemre járok kb 30 éve horgászni. Amur és ezüstkárász telepítés sokszor történt. Busa annyi van a vízben mint égen a csillag pedig amióta én emlékszem telepítése nem volt. Törpeharcsára volt olyan időszak nem tudtál mással békéshalazni mint keménykukoricával minden mást rágott még a csapágygolyót is. MÉg a hungarocellt nem szerette azzal lehetett keszegezni.

    Volt olyan telepítésnél a tógazdaságnak volt ezüstkárásza rengeteg felajánlották a szállítási költség + még egy kis apróért, kb 5-10 tonna közötti mennyiséget zutty bele a vízbe. Mohosz kezelésű víz és ez nem történt régebben bő 10 évnél. :)

    Kicsit a levegőben lebeg ez a horgász csalihal invazív téma de ha ez csak a kezdete a komoly dolgoknak akkor aláírom. Viszont úgy vicces ha a horgászt piszkálják néhány ezüstkárászért közben a halastóból a fél világot megszórják vele vagy úgy leengedik a vízzel vagy úgy belekerül a telepítésbe is. A törpe is sok helyre úgy került pontytelepítés közben bekerült és game over. Nehéz ügy .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz Gabi atya #52482 üzenetére

    Állóvízen is messziről "kiszagolhatja" mert abban a nagy víztömegben megtalálja az az 1 halszeletet a fenéken. Milyen "orra" lehet ezt megérzi. Nem próbáltam soha süllőre ezeket a trükköket de hallani hallottam olyat is etetettek süllőre haldarabokkal , vagy van ez a sokféle ragadozóhalas aroma amivel be lehet fújni az ólmot tirolifát horgot csalit biztos van benne lehetőség. De nem próbáltam őket igazán harcsára van egy aromám de általában csak akkor veszem elő ha nagyon semmi és olyankor arra is semmi.

    Szabályozás ügyben minden szabály annyit ér amennyit be lehet belőle tartatni + kérdés mi értelme van eleve szabályozni. A horgásznapok karikázása az nekem rejtély mire jó de ezen ne múljon bekarikázom és lejelentem. Kicsit olyan pótcselekvés jellegét érzem csináljunk valamit ha már ilyen olyan poszton vagyunk. Ezt a csalihal témát is ilyennek érzem amíg így lóg a levegőben .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz musli26 #52485 üzenetére

    Legelső 20 feletti harcsámat 50-es dam quick orsóval fogtam pergetés közben. Időszámításunk előtt valamikor.
    Valószínűnek tartom ez az orsó annál a régi dam quicknél erősebb szerkezet. Bár ez csak a próbánál derül ki ha jön valami komolyabb.

    Kipróbálni a módszert tetszik e egyáltalán a harcsázás fel akarsz e rá komolyabban szerelkezni stb arra jó . Mondjuk 20 kilóig vsz egy átlagos 40-50-es orsóval is foghatsz akár sok harcsát is. Persze terep fárasztás mennyire kemény és a többi függő.

    Ha komolyabban nekiállsz érdemes a nagyobb méret mert több vastag zsinórt tudsz rátenni pl . Sokszor van pl stupekezésnél 100 méterekre van a csali 60-as orsóra max 40-50-es méretekből tudnál annyit tenni. Aztán mennyire erős a belső szerkezet jön egy 50-es harcsa akkor lehet szétkapja 10 perc alatt. :)

    Ismerősöm járt úgy dam quick 80-as méret komoly harcsa keményen kellett fárasztani akadók miatt egyszer csak a felkapókar ahogy volt leszakadt . :) Ez régen történt. Nekem ugyanolyan orsó mai napig az egyik harcsázó cuccomon ott van. 20-30 közöttieket fogtam vele .

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz musli26 #52485 üzenetére

    A másik lényeges szempont mennyire lehet vele dolgozni nagy súlyokkal ki kell tekerni 250 grammos ólmot fél kilós csalihallal 100 méterről meg kell közben kétszer pihenned ha nem olyan az orsó. Persze ettől még lehet vele harcsázni a cucchoz igazítva a módszert. Pl én sokáig használtam stupekezéshez multi orsót ami finoman szólva nem volt ideális ehhez a módszerhez. Viszonylag pici multi volt kellett kurblizni fél órát amíg cucc kiért 60 méterről és közben a karom leszakadt. :) Ettől még lehetett vele horgászni így csak nem ajánlanám senkinek. :)

    Ha megtetszik a harcsázás és sokat próbálkozol előbb utóbb úgyis azt veszed észre jönnek a masszív nagy orsók és ilyen olyan botok a szekrénybe.

    ...

    Saen : Nagyon nehéz lesz szerintem az invazívokat kiszorítani, szinte lehetetlen. Múltkor láttam amcsiknál mit küzdenek a busákkal. Annyi volt azon a folyón ment csónakkal az ürge és mindenhol busák ugráltak csoda nem ugrott be 20 darab a csónakba. Próbálják mindenhogy irtani.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52492 üzenetére

    Mennyire nehéz pl balatoni angolna ügy. Mióta nem telepítik és horgászok korábban halászok is nagyban fogták. Angolna pusztulás is volt komoly méretben. Mégis a mai napig van benne nem kevés. Akkor hol van ez az ezüstkárásznak a db számától szaporaságától elterjedésétől stb de még az angolnát se sikerült kiszorítani. Busát meddig halászták mikor már nem telepítették és tele van szinte minden víz vele. Egyszer láttam egy busa halászatot mikor pakolták fel a fogást. Voltak saccra 50 kiló felettiek két emberes méretek elég sok 30-40 kilós és 20 kiló körüliből annyi nem tudom hány tartály megtelt. De még abból a víztározóból se tudták eltüntetni. Pedig több körben halászták . Törpénél viszont volt egy nagy pusztulás azon a vízen utána szinte eltűntek , de most megint elég sok van.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52496 üzenetére

    Csak az a baj a haltenyésztőknél se lehet kiírtani. Onnan pedig mindenhová bekerül rendszeresen. Maximum úgy lehetne a haltenyésztőknél eltüntetni ha leengednék az összes vizet szárazon hagynák néhány évig . De mellette a halastavakban befolyó vizekből is az utolsó db-ig el kellene tüntetni. Mert különben amint feltöltenék vízzel kezdődik elölről . Ha ez sikerülne még mindig kérdés amiből újrakezdik a halnevelést állomány az teljesen tiszta e. Tudnak e Európában olyan ivadékot szerezni ami garantáltan busa,törpe,kárász stb mentes. Ha nem akkor minden hiába volt.

    Többek között ezért a horgászokon kezdik a szabályozást. :) Aminek ilyen formában a hatása kb erdőtűzre a vízipisztoly. Nem viszi oda a kis csalihalaskannáját invazív hallal de mellette egy tartálykocsiból engedik be a telepítéssel. + a horgásztóba befolyó patakból is jön minden + a madarak hoznak ikrákat és a fene tudja mi még.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52496 üzenetére

    Angolna nem szaporodik nálunk elvileg . Angolnák is tudják e ezt a szabályt abban nem vagyok biztos. :)

    De még így is 50-60 évvel telepítés kezdés után szép számmal itt van. Miközben horgászták , halászták. Már régen abbahagyva a telepítését.

    Akkor egy törpeharcsa ? Az a szép kihívás. Az mi kárt okozhat a halállományban.

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52498 üzenetére

    Nem vagyok annyira képben a nagyüzemi haltenyésztés ügyben. De úgy képzelném egy haltenyésztőnek az érdeke az, hogy a halastavaiban ne legyen kárász, törpe razbóra stb a pontyok között. Úgy lenne minél hatékonyabb. Ehhez képest ezt nem tudják elérni. Szoktak szárazon hagyni ez miatt tavat annyira szennyeződött , persze ilyenkor is a levezető patakba beengedik gondolom.

    Ha nagyon optimisták vagyunk akkor felfoghatjuk úgy is legalább ez már téma lett és foglalkoznak vele az illetékesek lásd horgászszabályok pl. Ne engedj vissza invazív halat stb. Ne telepíts stb . Sikerült felismerni mekkora ökörség volt ezeket elterjeszteni itt. Ez is több a semminél.

    Törpe téma amit én élőben követtem nagy víztározón annyira elszaporodott becsobbant az etetőkosár ráraktad a jelzőt és rángatta . :) Jött egy olyan pusztulás ami szinte 0-ra levitte nem fogtál egy db-ot se. Kb 10 év és megint annyi van élő csalival nyáron nem nagyon tudsz fenekezni. Szívós egy jószág.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz saen #52502 üzenetére

    Azt gondoltam nem tudják ennyire szabályozni halastóban a nem kívánatos halakat.

    Amit saját hatáskörben tudok vállalni razbórákat süllőkkel megetetni kárászokkal is csalizni. Illetve néhány szép amur elfogyasztását rántva. Esetleg a törpét ha valaki bevállalja a megtisztítását. :) Busát nem vállalom. Angolna jöhet. Kárász helyett inkább egy jó sült dévért ennék de jöhet végül is. :) Ezeket tudom vállalni az ügy érdekében.

    Tógazdaságok levezető árkában szelektálást még vállalok csalihalazás céljából. :)

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz A_ScHuLcZ #52509 üzenetére

    https://www.xfish.hu/delphin-xenon-fejlampa

    Ilyet használok. Ami nekem kell azt tudja a leggyengébb fényerővel is bőven jó szákoláshoz csalizáshoz az erőset csak pakolásnál szoktam használni vagy véletlenül. Könnyű szinte észre sem veszem a súlyát. Ami esetleg hiányozhat zöld és piros fény az nincs rajta.

    Van még egy vadász ismerősömtől kapott fejlámpám filléres piacon kapható de nem is tudom mi a márkája ha van neki egyáltalán. Azt kb 10 éve de inkább több is, hogy használom . Most kezdi megadni magát az akksija. Nem volt rossz az se.

    Megtaláltam közben ez az https://www.hobbyrendeles.hu/8-led-es-akkumulatoros-fejlampa?gclid=Cj0KCQjwrMHsBRCIARIsAFgSeI0CUEx3aeMn29KvU6cu1EaIJqhcVFs5x4SJ-uxJCR9j9Qs7SYiP01YaAq7hEALw_wcB noname cucc de nagyon tartós volt nekem. Azért a Delphin jobb vsz kérdés mit fog bírni ha annyit kibír mint ez akkor szuper.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jansky1 #52524 üzenetére

    14-40 grammos pálca elég univerzális. Gumihalazhatsz vele wobblerezhetsz villantózhatsz . Közepes csalikkal. Persze mi a nagy mi a közepes mondjuk 20 grammnál nagyon nem nehezebb csalikkal. Még mártogathatsz is vele ha a hossza nem problémás. 19-es power prot tennék rá azzal nagyjából bármilyen módszerre jó lehetsz. Nagy különbség tud lenni azonos dobósúlyban két pergetőbot között egyébként . De általánosságban kb ezt tudnia kellene egy ilyen dobósúlyú botnak.

    Milyen halra , bármilyenre ami elkapja a csalit. :) Max ha egy kapitális harcsa akkor elvisz mindent. De az se biztos azért valamennyi esélyed még arra is lenne főleg csónakból.

    [ Szerkesztve ]

  • horcsog

    tag

    válasz jansky1 #52524 üzenetére

    Persze az is kérdés hol használnád Dunán pl egy 9 centis shadrapot már elvágó vízen nem biztos elhúzol vele sőt valószínű karikába hajtja a botot. :) Állóvízen viszont nyugodtan dobálsz vele még akár ennél nagyobb terelőlapos wobblerekkel. Dunára ott inkább 30-60 tól felfelé de 50-100 grammos se túlzás wobblerezni vsz. Persze megint az is bejön milyen bot mert bot és bot között azonos dobósúlynál akkora eltérések vannak.

  • horcsog

    tag

    válasz jansky1 #52524 üzenetére

    Pl én használok ebben a dobósúlyban beastmastert shimanot kb 10-15 éve. Az 3 méteres mártogatni, tapogatni gumihalazni, woblerezni süllőre. Néha villantózni csukára. Jobban szeretem a 3 méter körüli pergetőket de a rövidebbnek is vannak előnyei. Kinek mi áll kézre. . Jellemzően 4-5 kilóig szoktam fogni vele abban a méretben nem teszi próbára igazán a hal. Egy jó fékerővel annyi a fárasztás bot dolgozik és kicsit megszólal néha az orsó. 5 kiló körüli csukában pedig azért van már erő. :) Szerintem olyan 20 kilóig harcsára is elmenne, de felette azért már elég kétesélyes lenne a fárasztás. Letesztelném egyszer egy 40 kilóson ha elkapná de nem akarja. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák