Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Interceptor

    addikt

    válasz horcsog #54228 üzenetére

    Most ott tartok, hogy egy jó gyors, feszes bot kellene jigeléshez, de azért nem akarok vasrúd merevségű blankot sem, mert az totál megölnél nálam az élményt.
    Kisebb dobósúlynak azért van számomra jelentősége, mert az öbölben sokszor szükség lenne 2-3g-os fejekre az amúgy pille könnyű 6-7cm-es gumikhoz ha éppen nem akarom, hogy túl gyorsan süllyedjen. A jelenlegi 4-21-es dropshot botom pontosan 4g-ig egész jó ezekkel a csalikkal(bár nem jigelésre van kitalálva a bot), de a 3g-os fejjel ugyanazzal a csalival már necces, kevésbé érzékelhető, hogy mi történik odalent. Fontos a blank anyaga is toray carbon vagy ahhoz hasonló szint legyen, a fentebb említett botom is az, és sokszor jól érzékelhető a különbség a mindenféle IM carbonhoz viszonyítva. Lehet ez ilyen marketing bullsh*tnek hangzik, de valójában nem az . Aztán ott van még a fonott zsinór fajtája, azon is nagyon sok múlik, na meg a vastagsága a dobásokhoz. 6-8-ast érdemes rakni. Ezek is már nagyon sokat bírnak szakítóban, minek ennél vastagabb süllőre állóvízen? Egy maximálisan szenzitív, jól beállított szerelést akarok összerakni gumizáshoz, ez az egyik cél idén. Amúgy fonott 6-7ezer Ft ársávban lévő 8 szálas zsinórokkal az a tapasztalatom, hogy nagyon gyorsan megeszi őket a Duna, sűrűn kell vagdosni a végüket, pedig legalább 60cm-es fluo előkét használok :D Egyedül az olcsó ET bírja a strapát nem akar tönkremenni, de az meg hangos, és 3 számmal vastagabb mint ami rá van írva, és érzésre nem olyan profi. A power pro-t akarom még kipróbálni annak még adok egy esélyt. Próbáltam már Daiwa, Spiderwire, sőt még nanofil zsinórt is mindegyik nagyon profi csak nem bírják a strapát(vagy a magyar valóságot). A nanofillal volt a legkevesebb baj, nagyon jó cucc, leszámítva azt, hogy a közel egy év alatt két wobblert is vesztettem miatta, tick szakadt el bedobásnál, pedig úgy vigyáztam rá mint a szemem fényére, betartva minden rohadt instrukciót.

    [ Szerkesztve ]

    Nem kell drága gép, csak játékra kell

Új hozzászólás Aktív témák